Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Írnátok légyszives egészséges...

Írnátok légyszives egészséges (nem gyógyszer vagy ilyesmi) fogyasztó módszereket? Pl: egy ismerősöm 3 napig fél óránként csak barackot evett. Ezt szigorúan betartotta és 5 kilót fogyott. Ilyenekt tudtok írni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 9. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Na, ez a barackos pont nem egészséges. :)

Van három fő úgynevezett makrotápanyag: fehérje, zsír és szénhidrát. Ezekre van szüksége a testnek (tudom a szénhidrát nem esszenciális, de én nem javaslom senkinek, hogy túl drasztikus lecsökkentse, bár van itt is olyan, akinek működik). A barackban ebből csak a szénhidrát van meg, az is cukor formájában. Az ismerősöd valószínűleg ugyanúgy vissza fog hízni, ráadásul létfontosságú tápanyagokat hagyott el, és egyoldalúan étkezett. Három nap alatt ennek nem lesz következménye, de akkor is butaságnak tartom. Ráadásul szerintem egész nap iszonyatosan éhes lehetett.

Az elhízásért a túlzott energiabevitel felel, azaz több kalóriát fogyasztasz el, mint amennyit felhasználsz. Ezért általában a túlzott szénhidrátfogyasztás felel, értsd ez alatt: cukor és cukortartalmú ételek, italok fogyasztása, tészták, pékáru. Gyakran csak ezeknek az elhagyása jelentős fogyással jár. Rólam 10 kg úgy leugrott, hogy csak elhagytam minden cukrost, kelt tésztát, és a kenyeret valódi teljes kiőrlésűre cseréltem.

Egy egészséges diéta fő része a kiegyensúlyozott táplálkozás, amin lehet vitatkozni, hogy kinek mit jelent. Van akinek paleot, van akinek vegánságot, és még lehetne sokáig sorolni. Én a testépítők által használt diétát alkalmazom, amit kiegészítek innen-onnan összeszedett tudásom szerint. Például nem eszek búzát, igyekszek gluténmentesen táplálkozni, mostantól pedig egy időre búcsút mondok a tejtermékeknek is.

Tehát a lényeg, hogy kevesebb kalóriát vigyel be, kiegyensúlyott táplálkozás mellett. Hogy lehet kevesebb kalóriát bevinni, mint amit elhasználsz? Csökkenteni kell a bevitt kalóriát, és lehetőleg növelni az elhasználtat, azaz mozogni, sportolni kell. Ezt hívják sokan életmódváltásnak. A fogyókúrák semmit sem érnek, hiszen ha visszatérsz a régi ételeidhez, szokásaidhoz, ugyanúgy el fogsz hízni, ahogy már először is elhíztál tőlük. A bevitt kalória csökkentésére a megfelelő minőségű étkezést javaslom. Nem kell éhezni, csak nem kell kalóriadús ételeket enni.

2015. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kalóriadús ételekkel semmi baj, ha tudsz nem sokat enni belőlük... illetve ha sok zöldséggel eszed őket. A zöldségek szerintem csodásak, ha fogyni akar az ember: finomak (jó, ez ízlés dolga, én odavagyok értük :D), térfogatosak (sokszor jól jön. nem mindenki akarja pár tömény falatban elintézni az étkezést, akkor sem, ha jóllakik tőle, de a jóllakást is képes befolyásolni a térfogat), s többnyire igen kalóriaszegények, de azért van bennük tápanyag.


Hogy Neked mi válik be, azt kísérletezéssel lehet eldönteni... Van, aki boldogan elvan pár deka zabpehellyel. Rostos meg sok vízben főzve sok is, de attól még nem mindenkinek válna be a dolog.


A barackdiéta elég buta ötlet, ha nem mozgott sokat, 3 nap alatt nem fogyott 1 kilót sem, az bizonyos, most a salakanyag, víz, mit tudom én, az hol érdekel minket? Viszont bontott egy picike izmot... A fogyáshoz kell némi türelem, idő, nagyobb feleslegnél főleg, s azért hónapokig, évekig ne fosszuk már meg a testünket a fontos tápanyagoktól...

2015. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!