Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az egészsége...

Mi a véleményetek az egészséges, "fogyasztó" turmixokról?

Figyelt kérdés
pl ananászos, almás, áfonyás, amit otthon el tudsz készíteni. már ha fogyasztanak akkor sem valami sokat, nem is erre lennék kíváncsi:D inkább arra hogy csináltatok már ilyeneket? ezek telítenek? Hányat szoktatok inni egy nap? melyik a kedvencetek? lehet ezzel helyettesíteni egy vacsorát pl?

2014. jan. 13. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Legócskább fehérje hulladékból állnak, cukorral vagy mesterséges édesítőkkel (főleg minél inkább fogyis csajos annál ócskább mert ez a célközönség még annyit sem ért a minőséghez, mint a testépítők tehát még drágábban még olcsóbb moslékot megvesznek, persze lehetőleg rózsaszínűt).


És bármilyen íze lehet, aromák előtt nincs akadály. Ironikus lenne a halál ízű.


Bármit lehet helyettesíteni bármivel, vacsorát is lehet helyettesíteni akár kenyérrel, akár ócska porral. Bár a vacsorának táplálónak kellene lennie, ételt kellene enni egy ilyen por viszont ergya. De ez a kenyérevőknél sincs másképp, mert az is ergya :)


A tűrhető kategória ott kezdődik, amit a testépítők esznek tiszta fehérjét. Persz ez sem étkezés, hiszen elégg zöldség hiányos, zsír hiányos.. ráadásul általában tejfehérjét isznak.


De van tojás és marhahús protein is, ezek már jók (bár ezek is aszpartámosak).


Amit én csinálok, az az lesz hogy épp most rendeltem meg 3 kg tojásfehérje proteint a Caprivous kft-től, ez száraz tojás fehérje.

Ez 12500 forint, ha direkt protein porként veszel tojás proteint, az 8500 forint kilónként tehát durván 1,5 kiló kerül 13000 forintba, tehát durván kétszer annyi mint a tiszta tojás. Bár a 'gyúrós porban' van grátisz aszpartám, lehet ezért is drága (meg hidrolizált, meg minden csak hogy különlegesebbnek tűnjön).


Na most te azt csinálhatod, hogy veszel normális áron tojás fehérje port, a megtakarított pénzből pedig beruházol 1000-2000 forintot még mondjuk kakaó porra és xilitre (hogy normális édesítővel édesítsd..) és ebből a 3 alapanyagból (tojás, kakaópor és xilit) keversz magadnak valami minőségi és remélhetőleg jó ízű turmixot.


Ne felejts el mellé zsírt is enni, bár edzés utáni turmixba annyira nem kell.. meg este sem, de ez így egy nagyon zsírszegény kaja lesz, amivel vigyázni kell. A tojásporban nyilván lesz valamennyi zsír.. de szerintem a fehérjében nagyon kevés van.. sőt, talán nincs is érdemben. Semmilyen fogyós vagy sportos táplálkozásnál nem tesz jót a zsírszegénység.


Én veszek még kókuszzsírt is (vagy vajat, csak abban van valamennyi tejcukor és tejfehérje..) és ezzel fogok még külön zsírt enni.. gondolom nem a turmixban de majd elválik.


Egyébként bármelyik tejsavó vagy tojás proteinpor, amit 'izomépítéshez' használnak sportolók sokkal gazdaságosabb, mint a rózsaszín csajos sokkal-nagyobb-átverés porok. Just sayin :D


Kíváncsi vagyok hogy tetszett ez az írás, mert igazából rohadt sok hasznos tanácsot belevettem, nincsen benne bántó szó de talán mégis kicsit kioktatónak tűnik.. na, majd valami válaszból úgyis kiderül hogy idegesítő volt-e vagy hasznos :)

2014. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem amiről beszélsz de nem fogok olyan porokat meg ilyeneket enni meg inni amiket a testépítők.

amúgy én azokra a turmixokra gondoltam amit te csinálsz meg (tej (zsírszegény)+ gyümölcs + néha zsírszegény joghurt)

2014. jan. 14. 17:00
 3/3 anonim ***** válasza:

"értem amiről beszélsz de nem fogok olyan porokat meg ilyeneket enni meg inni amiket a testépítők."

"Mi a véleményetek az egészséges, "fogyasztó" turmixokról?"


"értem amiről beszélsz de nem fogok olyan porokat meg ilyeneket enni meg inni amiket a testépítők."

"Mi a véleményetek az egészséges, "fogyasztó" turmixokról?"


"értem amiről beszélsz de nem fogok olyan porokat meg ilyeneket enni meg inni amiket a testépítők."

"Mi a véleményetek az egészséges, "fogyasztó" turmixokról?"


"értem amiről beszélsz de nem fogok olyan porokat meg ilyeneket enni meg inni amiket a testépítők."

"Mi a véleményetek az egészséges, "fogyasztó" turmixokról?"


???? Hát eleve ilyen turmixokról kérdezel.. áh, én értem félre..


"amúgy én azokra a turmixokra gondoltam amit te csinálsz meg (tej (zsírszegény)+ gyümölcs + néha zsírszegény joghurt)"


Tudtam, hogy én értem félre.


Az a turmix, amibe zsírszegény tejet vagy joghurtot teszel, az gyulladást generál a szervezetedben, autoimmun folyamatokat, nyálkásít, megemeli az inzulinszintedet így gátolja a természetes zsírégetést.. kb. ennyi VISZONT finomak tudnak lenni. Ez az összes desszertre, nasira igaz, azért esszük mert finomak. Bár ettől még nem lenne rossz ötlet elhagyni az ilyen kajákat.

2014. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!