Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyszülői gyes-nél mehet...

Nagyszülői gyes-nél mehet csaná-ba a 2,5 éves gyerekünk napközbenb pár órára?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni most, hogy ha betegállományban vagyok veszélyeztetett terhesség miatt és anyukám segít a 2,5 éves fiammal a napi teendőkben és ezért ő igényli a gyes-t, akkor a 2,5 éves fiamat, úgy, hogy a nagyija igényli utána a gyest, beirathatjuk-e csanába vagy magánbölcsibe heti 3 alkalomra 8-tól 13 óráig, hogy legyen gyerekek között ( nagyon igényli a gyerek társaságot) vagy nem, mert akkor még fizetjük is a díjat a csanába vagy bölcsibe, de még a gyes sem jár? Ha menne ebbe a csanába, magánbölcsibe játszani, akkor jár a gyes vagy nem szerintetek?

Annyira látszik rajta, hogy most, hogy a játszón szinte senki nincs és rossz az idő is hiányoznak neki a gyerekek.


Találtam egy ilyet, ezért merült fel a kérdés:


"Ha a gyest nagyszülőnek folyósítják, a gyermeket 3 éves kora előtt nem lehet elhelyezni intézményben. A gyermek 3 éves kora után napi 5 órában helyezhető el intézményben."



Ez intézménynek számít gyes szemponból? Gyermekek napközbeni ellátását biztosító intézmény? Vagy csak az állami bölcsik lennének azok, ahova nem járhat, ami nincs is nálunk, ameddig a szem ellát?


2011. jan. 1. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az intézmény vezetőjétől kérdezd meg. Szerintem amúgy mehet.
2011. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

"Állami" intézményre vonatkozik a törvény. Jól ki van ez találva, nehogymár kicsit könnyebb legyen az életünk:)!

Én novembertől dolgozom GYES mellett. Az új törvénykapcsán merült fel bennem, hogy anyukám nevére igényelnénk a gyest. A kicsim bölcsibe jár, így tehát nem lehet. Kénytelen leszek lemondani a gyes-ről, mivel a 6 órás munkarend a cégnél nem nyerő. Pedig így kicsit össze tudtuk volna szedni magunkat anyagilag, és rákészültünk volna a kis tesóra.

2011. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!