Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mással is előfordulnak 2-3...

Mással is előfordulnak 2-3 éves gyereknél ilyen étkezéssel kapcsolatos mizériák?

Figyelt kérdés

1. Egyszerre egyfajta ételt eszik. Ha a tányéron van hús, krumpli és még egy köret, akkor vagy csak húst, vagy csak krumplit eszik. Ha szendvicset kap, akkor szétbontja és először a sajtot, utána a sonkát, majd a kenyeret, aztán a zöldséget eszi meg - mintha egyszerre több ízt nem akarna a szájába tenni.


2. Amit tegnap belapátolt és gúvadt szemmel néztük, hogy ekkora mennyiség hogy fér bele egy ilyen pici gyerekbe, azt pár nap múlva undorodva tolja félre. Tehát szó sincs arról, hogy nem szeretné, talán dacból csinálja.

Olyan ételről eddig nem tudunk, amit ne szeretne.


Bölcsődében rendesen eszik, bár azt nem tudom, hogy ott is szétbontja-e a kaját. De sokat is eszik, néha 2-3 repetát is kér, a gondozók azon viccelődnek, hogy ő eszi a legtöbbet, pedig nála jóval nagyobb termetű, idősebb fiúk is vannak a csoportjában. Nincs elhízva, teljesen normál testalkatú kislány.


Ezek korral járnak, dackorszakhoz köthetőek?


2016. nov. 2. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Korral jar.
2016. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-es irja. Korral jar. En is ilyen voltam kiskoromban, h egyszerre csak 1 felet ettem, szepen sorban, ami a tanyeromon volt. Most a fiam es a lanyom is ugyanezt csinalja (2 eves ikrek). A fiam szetbontja a szendvicset, a lanyom nem. A lanyom viszont hol megeszi ugyanazt az etelt, hol nem, ahogyan Te is irtad. A lenyeg, h esznek :)
2016. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 3,5 évea, de szóról szóra ugyanezt csinálja. Kiegészítve azzal, hogy képes lenne napokig ugyanazt enni, ha hagynám. Nem zavar, mert az oviban legalább rendesen edzik. Szerintem ez most egy ilyen időszak, majd abbahagyják. :)
2016. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen az én 2,5 évesem is ugyanezt csinálja. Sütit is úgy eszi h pl. lenyalogatja a tetejéről a csokimázt aztán otthagyja, almáspitéből csak a tölteléket eszi ki stb.

De még az 5 évesem is úgy szokott enni sokszor h ha van többféle dolog a tányéron akkor először egyvalamiből megeszi az összeset (nyilván amit a legjobban szeret), aztán a többit.

Ez normális.

2016. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apukam 70 evesen is szetvalogatta a tanyerrol a kajat :)

Eloszor a savanyusagot, aztan a koretet, majd a hust ette meg.


En meg most 36 evesen is a sutibol sokszor csak a tolteleket eszem meg.

2016. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!