Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jobban szeretem a lányomat,...

Jobban szeretem a lányomat, mint a fiamat?

Figyelt kérdés

Kettő évesek az ikreim és úgy érzem, hogy már most véglegesen elromlott valami.

Egy kicsit írok a két gyerekről és magunkról, hogy lássátok hogyan alakult így.

Sajnos a lányunk állandóan sírt amikor megszülettek. A lányt állandóan ringatnia kell, sétálgatni vele. A fiam ezzel szemben egy teljesen nyugis, alvós baba volt. Vele semmi gond nem volt, egy tündér volt. A lányom viszont mindig igényelt engem. Hogy a fiam aludjon vele átmentem másik szobába és ott voltunk. Már itt elkezdődött, de ez csak romlott. Később jött az, hogy más nem foghatta meg. Illetve megfoghatta, de ott kellett mellettük állnom. A fiamnak ezzel szemben teljesen mindegy volt, hogy kivel van, jókedvű volt, elment sétálni bármelyik családtaggal. A lányom viszont őrjöngött, ha 2 lépést arrébb léptem. Ezt sajnos a párommal is elrontottuk. Mivel a lányom ennyire anyás volt, mindig én vittem. Például a kenguruban is ez így kialakult nálunk, hogy a párom vitte a fiunkat és meg a lányunkat. Nem emlékszem, hogy egyszer is fordítva történt volna.

Egyébként a lányom egy igazi lányos lány. Imád virágot szedni, színez, jön hogy szájfényt kér, du még mindig a kezemben alszik el, imádja ha olvasunk, szeret csak úgy mellettem vagy a kezemben ülni, fésülteti a haját, stb...

A fiam meg egy igazi örökmozgó. Ha olvasunk odajön és állandóan lapozni akar, mindig menne valahova ha máshova nem is az udvarra, ugrál, futkározik, nem szeret egy helyben lenni.

Attól tartok a dolgok nagyon elcsúsztak nálunk. Mivel ennyire mások a gyerekek igényei a férjem például el szokott menni a fiunkkal biciklizni, én meg a lányunkkal vagyok otthon. Nem az a baj, hogy külön is vagyunk a gyerekekkel, hanem hogy mindig ugyanazzal a gyerekkel vagyunk külön. De most mit tegyek? A legdurvább az volt, hogy tegnap anyukáméktól indultunk haza. Felöltöztek (a szokásos ilyenkor: én adom a lányra a ruhát, a férjem a fiunkra), majd indultunk ki. Megszokták, hogy felvesszük őket, amíg kiérünk, mert anyukáméknak 2 nagyon nagy kutyájuk van. Álltunk az ajtóban és a fiam indult az apjához hogy vegye fel, én meg a lányomért. Úgy hogy közben egymás mellett álltunk a fiammal.


A lányom mindig azt akarja, hogy vele foglalkozzak, gyakorlatilag féltékeny a testvérére. A fiamnak viszont mindegy, hogy az apja megy vele vagy én. Ő olyan nyitott, bárkivel szívesen játszik.

Ennek csak az az "egy" hátránya van, hogy a fiamat lassan nem tudom kezelni, mivel nem akar szót fogadni. És ez csak még jobban ront a kapcsolatunkon, mivel még fegyelmeznem is őt kell többször.


Ebből hogyan lehet kikeveredni? Még csak 2 évesek. De olyan, mintha az egyik az enyém lenne, a másik meg a férjemé.



2016. nov. 3. 09:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

Fura, hogy a hiszterikat jobban szereted, mint a simulekony kisfiut...

Valtoztassatok. Ezt olvasni is rossz volt.

2016. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%
egyet értek az előző válaszolóval
2016. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is szeretném, ha változna a helyzet. A kérdésem éppen az volt, hogy hogyan? Mert nagyon nehéz.
2016. nov. 3. 11:10
 4/36 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű: foglalkozol a fiaddal is, és nem engedsz a lányod hisztijének. A fiad érzi, hogy nem szereted...a lányod meg már most " parancsolgat" és ez csak rosszabb lesz.
2016. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%
Tudatosan csereltek! Ha tetszik a kisasszonynak, ha nem. Csaladi setanal mostantol hol a fiu, hol a lany kezet fogod.
2016. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát, már most jó úton jársz, hogy látod a hibát. Csináljatok fordítva mindent, tudatosan. Te a fiaddal, a férjed a lányoddal. A fiad igényli a figyelmedet, csak mehszokta, hogy nem kaphat meg, még pont időben vagytok, javítsátok meg a dolgot.
2016. nov. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
98%

Én a helyedben leülnék a férjemmel és megbeszélném ezt. Valószínű ő is látja és érzi, amit te. Beszéljétek meg, hogy apró lépésekben, de igyekeztek változtatni. Legyen apa-lánya és anya-fia program is rendszeresen! És valóban ne engedj a lányod hisztijének. Párszor elmondod neki szépen, hogy most "Öcsikével" is játszol, mert őt is nagyon szereted, ha van kedve, akkor játsszon ő is és szép lassan megszokja, hogy nem csak körülötte forog minden.

Nekem csak lányom van, de abszolút olyan, mint a tiéd. Ráismertem. Szeretnénk egy második babát. Hát biztos vele sem lesz egyszerű...

2016. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
65%

Sajnalom azokat a csaladokat, ahol a fiu tobbet er. Talan romaknal lehet igy?


Egyik sem er tobbet!

2016. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

De igenis szeretem mind a kettőt. De ha látnátok a lányomat, amikor sír. Ez nem is hiszti. Olyan őszintén. Szerintem, ha nem lenne a testvére akkor is ennyire anyás lenne. Csak most pluszban itt van ő és ezért elég bonyolult ezt összehangolni. Egyébként a fiamon nem látszik, hogy ez a helyzet bántaná. Például ha anyukám jön és megyünk valahova szó nélkül fogja a kezét, öltözik vele. Sőt, egy csomószor van, hogy anyukám el is viszi. Igazából bárki elviheti. A lányom viszont külön tőlem még például sohasem aludt.

Néha már az jut eszembe, hogy talán az ő viselkedése a normális és a lányomnak ez a túl nagy fokú ragaszkodása az abnormális.

Nem tudom, hogy ez mitől van így, de egy ismerősömnek a fia szintén ilyen anyás volt.

Valahogy olyan, mintha nem is egy idősek lennének. Például a lányom sokszor akarja hogy vegyem fel, ha megyünk az utcán. A fiam meg ilyenkor fogja a kezem, mintha ő nagyobb lenne, vagyis normális, hogy őt nem cipelem. Holott tudom, hogy éppen egyforma életkorúak.


Szörnyűnek tűnik gondolom, ahogy leírom, de a fiamon semmi sem látszik, hogy megviselné ez a helyzet. Ezért gondolom, hogy minden veszve van. Mert neki mindenki "egyforma". Vagyis a közvetlen család. Ha a párom altatja az neki mindegy, ha anyukám, anyósom, a sógornőm. Senkivel sem sír. Míg a lányomat egyszer anyukám megpróbálta, de 11-kor hazahozta, mert az ajtóban ült és sírt utánam. Szerintem ez nem hiszti.

2016. nov. 3. 15:26
 10/36 anonim ***** válasza:
11%
"Sajnalom azokat a csaladokat, ahol a fiu tobbet er. Talan romaknal lehet igy? " Akkor sajnálhatod háromnegyed Ázsiát. Az apa nevét a fiú viszi tovább. A lány csak egy éhes száj. A leendő férj családjába házasodik be.
2016. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!