Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeretem 10 napos lányomat?

Nem szeretem 10 napos lányomat?

Figyelt kérdés

10 napja született meg az első kisbabánk.Tervezett volt,31 éves vagyok.Időben abszolút korrektnek találom,dolgoztam,lediplomáztam,"kiéltem" magam,nem vagyunk szegények,4 éve boldog házasságban élünk.Nagyon szerettük volna ezt a kicsi lányt,és most nagyon kéne örüljek.Vártam,a terhesség alatt is izgultam,féltettem,és most még csak azt sem mondhatom,hogy nem így képzeltem el,mert nagyon jó baba,szopik,szépen fejlődik,keveset sír,könnyen született.De valahogy úgy érzem nem szeretem,közömbösséget érzek.Vigyázok rá,és teljes odaadással végzem a vele kapcsolatos teendőket,aggódok nehogy baja essen.Szülés előtt rengetegszer olvastam a gyakorin,hogy mit fogok érezni,milyen lesz,felkészült voltam,azt a mérhetetlen boldogságot azonban nem érzem,amit itt mások is írnak.Nem vagyok depressziós,vidám vagyok,mosolygós,jól érzem magam,de ez zavar.

Normális?Lehet még nem szoktam meg/fogtam fel,hogy tényleg megszületett?


2013. jan. 23. 13:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A kötődés van, akinél lassabban, van, akinél rögtön kialakul. Ha ellátod, ha érzed, hogy ez így mégsem jó, akkor azért nincs veszve minden. Meg a hormonok is szórakozhatnak az emberrel ilyenkor.Menjetek sokat sétálni,most már ki lehet mozdulni!
2013. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az utóbbi, nem fogtad még fel :)

Majd ha jönnek a mosolyok, nevetések, stb. egyszer csak rád tör majd és elborít :)

2013. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
36%

Uhhh hát ez elég furcsa..

Az én lányom mikor megszületett,abban a pillanatban tudtam és éreztem ,hogy őt szeretem a világon a legjobban.

Most is ezt érzem,és ezt fogom míg élek.

Hát sajnos nem tudok Neked válasszal segíteni.

Valahol szerintem a terhességi depressziónál kell kutakodni..

vagy nem tudom

2013. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nem fogtat fel h anya lettél.Én is ugyanezt éreztem egy ideig.Most 3,5 hós a fiam és nagyon imádom!!!:) El fog ez múlni csak kell egy kis idő.:)
2013. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Az zavar,hogy féltem őt,aggódom érte,nem akarom,hogy baja essen,tehát valami anyai ösztönöm csak van,de amit itt sokan írnak,azt az óriási boldogságot nem érzem,pedig annyira akartam ezt a babát:(
2013. jan. 23. 13:42
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nincs veled semmi baj, és az sem igaz, hogy nem szereted:)


Egyszerűen még nem állt át az agyad, nem te leszel az első anyuka, akinek idő kell, amíg elfogadja, hogy van egy gyermeke. Biztosan szereted, csak hiányolod a mindent elsöprő, úristen, ez az én gyerekem mennyire imádom érzést. Az is el fog jönni, nyugi.

Lehet akkor, amikor először fáj valami, és rájössz, hogy bármit megtennél, csak ne fájjon neki, lehet, hogy az első mosolynál, de biztosan eljön.


Nem lehet erőltetni azt, hogy mit érezzünk. Van akinél az első pillanatban tényleg mindent elsöpör, van akinél idő kérdése.


De ettől nem vagy rossz anya,és ettől még nem igaz, hogy nem szereted. Ha nem szeretnéd, akkor nem is törődnél vele, nem féltenéd, nem aggódnál.


A fiam már 3 és fél éves, de időnként még ma is megdöbbenek, amikor elönt az iránta érzett szeretet, annyira fura, hogy így lehet imádni valakit:D

2013. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális. Bár én nem éreztem így, de azt el tudom neked mondani, hogy később csak még jobban ragaszkodik, még jobban megszereti az ember a gyermekét. Én imádtam a kisfiamat, még pocaklakóként is, pár naposan, pár hónaposan is, de hidd el, hogy az igazi ragaszkodás, szeretet, az olyan igazi érzések csak hónapok alatt alakultak ki. Most már elmúlt 2 éves a fiam és ő maga is annyi törődést és szeretetet tud adni, beszélgetünk, nagyon okos és értelmes, így sok mindent megért és sokkal másabb így, mint mikor megszületett és csak evett-aludt. Akkor még sokszor durvák voltak a mozdulatai ugye, sokszor rosszul is esett, mondtam is a férjemnek, hogy a mi babánk nem szeret engem, pedig csak később lettek szelídebbek a mozdulatai és tanulta meg ő is kifejezni a szeretetét. És abból rengeteg van belőle!:)

Szóval fel a fejjel, biztos fog változni a helyzet!:)

2013. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy szereted. Csak még nem fogtad fel, hogy tényleg megszületett. Pár hét múlva már az lesz a hihetetlen, hogy egyáltalán ilyet éreztél, mint most!
2013. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Én is ilyen voltam mint te. Az hozta meg a várva várt eredményt, amikor láttam a kis szemében, hogy szeret, vagy amikor azt mondta először, hogy: Anyu.

Sokszor a sírás kerülget, amikor puszilgat, meg mondja, hogy szeret. Annyira jó érzés, amikor összebújunk, ölelkezünk, vagy csak lustálkodunk és mesét nézünk. Kb 1év kellett nekem.

Viszont nekem a terhességem is ilyen volt. Az első 3hónapban nem éreztem semmit, aztán amikor meghallottam a pici szívét, akkor el kezdtem bőgni. :)

2013. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Hú... Fura, hogy így érzel. Én mindig úgy éreztem, szeretem a fiam, csak egyre jobban szerettem. Hónapok múlva visszagondolva láttam úgy, hogy az igazi, mindent adnék érzés később jött, eleinte csak elláttam, csináltam mindent amit "kell" gépiesen, ösztönösen. Emlékszem a pillanatra, mikor először nézett rám úgy igazán, hogy megismert, figyelt. Egy örökkévalóságnak tűnt, amíg "szemeztünk" egymásssal, leírhatatlan érzés volt. Szerintem te is másképp fogsz érezni, amikor majd látod, hogy felismer, mosolyog rád, kommunikál a maga módján. :)
2013. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!