Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme egy 3 éves, alig...

Van értelme egy 3 éves, alig beszélő, kapcsolatot kortársakkal minimálisan teremtő 3 évesnek olyan szülinapi bulit rendezni, ahol ugyanilyen korosztály (tehát nem a család) a meghívott célcsoport?

Figyelt kérdés
2016. nov. 4. 23:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%

Olyan szülinapi bulinak van értelme, amikor 1-2, nem több! vele egykorú gyereket hívsz meg a szüleivel együtt. Értsd: ti is jóban vagytok a szülőkkel.

Annak viszont nincs értelme, hogy meghívsz egy rahedli 3 évest, abból csak a balhé, hiszti, sírás és baleset lesz, mert nem tudsz annyi 3 évesre figyelni.

2016. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Jaj, 3-as válaszoló (00.31-es), ne légy már ilyen szőrszálhasogató. Írhattam volna a buli helyett zsúrt, partit, összejövetelt, nincs jelentősége. És ne ítélj meg senkit egy információ alapján, egyáltalán nem rongyrázósak az ismerőseink, csak nagyon introventált szülők, szeretnek akár nagy társaságban is lenni, ebben nincs semmi rossz.


07.27-es, attól, hogy nálatok ez csak családi ünnep, a legtöbb családban nemcsak az, miért lenne baj, ha a családon kívül barátok is jönnének? Ez elég furcsa hozzáállás volt a részedről.


Szervezni én sem szerveztem volna szülinapozást a 3 éveseimnek, az enyémek alkalmatlanok (voltak) még abban a korban rá, úgyhogy megfordítom a kérdést:


(szívesen) elmennétek egy 3 évessel egy másik, fent említett típusú, ilyen korú kisgyerek szülinapjára?

2016. nov. 5. 20:36
 13/15 anonim ***** válasza:

Én se értem, mi baj van egy szülinapi gyerekzsúrral, persze gyermeke válogatja és életkorától is függhet (nekem gyerekkoromban családi dolog volt, bár olykor haverok is felköszöntöttek, és ritkán jártam mások szülinapi bulijára; de másoknak meg öröm összejönni).


Általában óvodákban is szokásos. A könnyeim potyognak, ha eszembe jut az a tiszta, gyermeki öröm, amikor ujjong, hogy ő az ünnepelt, és a többi pajtása odamegy hozzá puszit adni; és sorra kerül minden gyermek az év során, a nyári születésűekét meg előre lehet hozni júniusra. Ez mitől rongyrázás, kedves XY hozzászóló...?

2016. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Közösségben nem, de ottonból átjáróházat csinálni és direktbe szervezgetni, az bizony rongyrázás egy 3 évesnek. Örül, ha nem csinál még be a pelenkájába. Maradjunk ennyiben. SEMMIT nem jelent neki, ha ott vannak mások is, azt se tudja mi az a szülinap, vagy, hogy ez az ő napja.

Max. megtanítják neki, és azt hajtogatja, bemagolja.

2016. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

3 évesnek felesleges. Inkább már nagyobb óvodás-kisiskolás korúnak (6-8 évesnek) jó egy kisebb zsúrt rendezni, ha ezt a gyerkőc is igényli!

Én azt hiszem, hogy 8 vagy 9 éves lehettem, amikor egy osztálytársam meghívott a zsúrjába egy szombat délután. voltunk kb. 6-an összesen, játszottunk, tortáztunk, fotózkodtunk. A mai napig megvan a fotó erről és jó visszaemlékezni milyenek voltunk akkor :)

De én sose vágytam saját zsúrra, bulira, így nem is volt szerencsére, én nem igényeltem sose :)

Gyerektől kell majd megkérdezni egy 3-4 év múlva, hogy ő egyáltalán akarja-e, hogy a barátai ott legyenek a szülinapján vagy sem. Előbb felesleges.

2017. febr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!