Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik nem tartják a kapcsolatot...

Akik nem tartják a kapcsolatot valamelyik szülővel. Ti mondtatok/fogtok mondani a gyereknek, ha érdeklődik?

Figyelt kérdés

Anyámmal 18 éves korom óta nem tartom a kapcsolatot, kölcsönösen nem érdekeljük egymást, az esküvőn sem volt ott.

Viszont felmerült, hogy ha egyszer a gyerek rákérdez, mit is lehet neki mondani...


2016. nov. 17. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok.

17 éves korom óta, most vagyok 32, fiam 3,5.


Szerintem neki ez az állapot természetes. Hogy apának vannak szülei, anyának nincsenek. Az én apukám meghalt kiskoromban, hozzá szoktunk menni a temetőbe.

Eddig nem kérdezte, miért csak 1 mamája van, és hol az én anyukám.


SZeritem csak akkor fog felmerülni benne ez a kérdés, amikor a válaszhoz is elég nagy lesz. De őszinte leszek vele, az biztos.

2016. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azzal nekem sincs gondom, ha akkor merül csak fel a kérdés, ha már elég nagy lesz ahhoz, hogy megértse az őszinte választ.

Azzal kapcsolatban vagyok bizonytalan, hogy mi van, ha hamarabb kérdez rá a másik nagyira...

2016. nov. 17. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

"Azzal kapcsolatban vagyok bizonytalan, hogy mi van, ha hamarabb kérdez rá a másik nagyira..."


Én nem vagyok és remélem soha nem is leszek ilyen helyzetben, de szerintem mond meg neki az igazat, ha rákérdez.

2016. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem ekkora gyereknél ezt nem kell túlbeszélni. Ha rákérdez (és biztos hogy hamarosan rá fog), akkor megmondod neki h a te anyukád messze él és kész. Ennyi idősen szerintem ez nagyjából elég nekik mint válasz aztán ahogy nagyobb lesz úgy kifejtheted jobban a dolgot.

Nekem meghalt anyukám és most 4 éves a lányom de már egy ideje néha (1-2 havonta) megkérdezi h anya te kinek a pocijában voltál? És ilyenkor elmondom h anyukáméba aki már nem él és ő lenne a másik nagymamája.

2016. nov. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Kösz a lepontozást!
2016. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!