Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyuk ra apat hogy...

Hogyan vegyuk ra apat hogy foglalkozzon a gyerekkel? Ferfiak is valaszolhatnanak.

Figyelt kérdés
Ferjem mindig nagyon szeretett volna gyereket, o kezdemenyezte oket, de Mar az elsonel is latszott, hogy nem nagyon tud mit kezdeni veluk. Egyszeruen nem elvezi a tarsasaguk, inkabb nyug, ha hisztesek, meg akkor allandoan kiabal veluk. "Nem tudtok normalisan viselkedni, ulj mar le, stb", sirasnal is egybol vinne a csap ala. hazimunkaban se gyereknevelesben sem segit, ha epp nincs ra szuksegem, mert rend van, foglalkozok a gyerekkel, akkor leul szamitogepezni. De sajnos tobbszor van ra szuksegem, mert tanulok, betegek is vagyunk, nincs rend stb, es megkerem, akkor mindig veszekedest provokalva csinalja meg. Mar sokszor gondoltam ra h elvalok, de az nem lenne jo. Igazabol azt vettem eszre hogy gyenge tipus es onallotlan, mert anyuci kisfianak neveltek, es bar rossz pelda gyereknek se lenne jo egy valas. Gondoltam azon, hogy marginalizalom a csaladban, magyarul mindent megcsinalok ha megszakadok is, hogy neki ne kelljen bevonodnia es ezaltal kiabalnia, hanem ha akar, akkor onkentesen foglalkozzon a gyerekkel, de meg ha a hazimunkat, ugyintezest egyedul is oldom meg, a gyerekek akkor is ott lesznek, es szamara rosszul fognak viselkedni, mert ugralnak, hangoskodnak, stb. Szerinte en hibam hogy nem neveltem meg oket, o viszont csak a kesz nevelt gyereket szeretne, de erte nem tesz, vagy ha neveli, kizarolag kiabalassal, buntetessel teszi. Nem tudom megvaltoztatni, meg ha ki is hagyom a kirandulasokbol, a kozos etkezesbol, akkor is ott van, hogy nem foglalkozik veluk. Nem jatszik, nem olvas meset semmi. Pedig szereti a gyerekeket, neha osszebujnak, de ritka. Nem rossz ember, inkabb kamaszra hasonlit a jelleme es a viselkedese sok tekintetben. Mit tehetnek, mert sok a munka, de ha elvarom, akkor jon a kamasz dac, meg egyebkent is jobban erzi magat gyerekkent, mint apakent. Nem tolem lett amugy ilyen, de ezzel a viselkedessel engem is elanyasit, mert valakinek fel kellett nonie kettonk kozul hogy a gyerekeket ellassa. Mit tehetnek. Valas szoba se johet, ezert legyszi felejetsetek el az otthagznam tipusuakat, meg minek mentel hozza stb.
2016. nov. 26. 11:27
 1/10 A kérdező kommentje:
M3 es 5 evesek a gyerekek
2016. nov. 26. 11:28
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen feleslegesen tetted fel.

Ha nem akar, márpedig nem akar, nem fog változni.

Te pedig nem akarod elhagyni, hát tűrd életed végéig.

2016. nov. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andi80018 ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy amikor összejöttetek, nem látszott, hogy milyen életképtelen kis p.ö.cs a palid. Gondolom egyből levágta, hogy jó leszel anyapótléknak és így el volt melletted. Valószínűleg van legalább 30 éves, úgyhogy ennyi idősen kötve hiszem, hogy változna, max ha talán nem nyalnád a hátsóját fényesre, és határozottan helyre tennéd. Nem kell otthagyni, ha már ott vannak a gyerekek, viszont lett egy harmadik vagy hányadik nagy gyereked, neveld meg őt is, hátha belerokkansz az egészbe fiatalon. Ja. Nem rossz ember, csak apának meg férjnek szar. Végül is ezek elhanyagolható jellemvonások. :-)
2016. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az tök jó példa a két gyereknek, hogy az anyu rabszolga otthon, apu idegbeteg, ők útban vannak, és nem kapnak semmi szeretet az apjuktól.

Mondd inkább azt, hogy nem tudsz eltartani két gyereket, azért nem válsz el. De ne takarózz azzal, hogy ez így jó nekik, ha ebben nőnek fel.

2016. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem csak másokkal van a baj.

Elsőként a férjeddel, aki valójában a gyereked. Ez még nem is akkora baj, de mellette ott vannak a a valódi gyerekek is.

Másodsorban és leginkább veled van a probléma. Egyrészt gyerekeket szültél egy olyan embernek, aki alkalmatlan szülőnek. Ha pedig azt mondod, hogy te ezt nem láttad előre, akkor úgy vállaltál gyereket, hogy nem is ismerted eléggé a férjedet. Ha ismerted, és tudtad, hogy sok jóra nem számíthatsz tőle, vagy esetleg reménykedtél, hogy ha ő akarja, akkor majd megváltozik, akkor bizony szintén benned van a hiba, mert naiv voltál.

Egyszerűbb ez a helyzet, mint gondolnád. Két lehetőséged van:

1. Elválsz és keresel egy megbízható embert férjnek. Nehéz ügy, mert ilyenkor az "apakereső program" indul el, ami szintén elromlik idővel. Ha apát keresel, és nem társat, akkor neked lesz rossz. Szóval olyat találni, aki társ és apa is, nem könnyű. Cserébe megvan az esélyed, hogy javíts a helyzeteden.

2. Marad minden úgy, ahogy eddig. A férjed látni fogja, hogy működik a taktikája, te csinálsz mindent. Ettől egy idő után besokkal az ember testileg és lelkileg is. Elkap egy betegség, depressziós leszel, esetleg öngyilkos, vagy csak egy sárkány, ami méginkább elrontja a házasságodat, és még a gyerekek is látni fogják, hogy a szüleiknél nem stimmel valami. Magyarul egy olyan képet fogtok átadni nekik, amit jó eséllyel ők is továbbvisznek majd, és lelkibeteg, sikertelen magánéletű emberek lesznek. Esetleg bűnözők.

Választhatsz a két lehetőség közül. Nem mondom, hogy minden úgy lesz ahogy mondom, de jó esély van rá.

2016. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Válás szóba sem jöhet? Miért nem? Mi szükséged van egy palira, aki magasról tesz a gyerekire, és magasról tesz rád is?

Aki verbálisan bántalmazza a gyerekeit "nevelés" címén.

Aki cselédként bánik veled.

Akivel veszekedni kell azért, hogy a saját feleségével és a saját gyerekeivel törődjön.

Aki egy tohonya, lusta disznó.

Nincs olyan, hogy különben szereti a gyerekeke, de soha nem foglalkozik velük vagy csak ordít.

Nincs olyan, hogy szeret téged, de magasról tesz rád és cselédnek tart.


Nem rossz ember? Miért? Mert nem ver és nem iszik?

2016. nov. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írod, hogy az első után is látszott, hogy nem tud a gyerekkel mit kezdeni és macera neki az egész. Akkor minek kellett a második?
2016. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem mért tetted fel a kérdést. Mi nem tudjuk megváltoztatni a férjed, neki meg ez a szitu nyilván tök kényelmes hogy te mindent megcsinálsz, ő meg el van.

Mi az hogy szereti a gyerekeket de ritkán bújnak össze???? Ezt el sem tudom képzelni, hogy nem szeretgeti meg őket szinte soha. Tényleg szuper férj és apa lehet.

Szerintem gondolkodj el és ne viselkedj úgy mint egy cseléd.

De ha a válás nem jön szóba, akkor tűrnöd kell neked is és a gyerekeknek is. AZt ne hidd hogy nekik ez annyira jó h együtt maradtok úgy h apa tojik rájuk vagy max ordibál velük.

2016. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Kb ilyen családban nőttem fel.

Szegény gyerekek..

2016. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos 6-osnak igaza van. Megértem miért mentegeted, de valójában nincs mentség a viselkedésére. Önző, rossz férj, rossz apa. És ha igaz amit írsz, a szándék sincs meg a változásra. Az egyedüli ok amiért vele maradni érdemes, ha egyedül semmiképp nem tudnád eltartani magad és a gyerekeket, szóval ez mondjuk csak az éhen halásnál jobb. De életed végéig ebben lenni mérgező neked és a gyerekeknek is...
2016. nov. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!