Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan akadtam ki? Hány...

Jogosan akadtam ki? Hány évesen hagytátok egyedül?

Figyelt kérdés

Apukának dolga volt és egyedül hagyta otthon a gyereket.

5,5 éves!!!

Még szerencse, hogy a 3 éves nem volt ott :O Annyira kiakadtam, hogy este érte mentem és elhoztam, apuka meg nekem állt, hogy túlaggódom, és csak 1-2 órára maradt egyedül a gyerek amig kiment a nőjéért a reptérre.

Nem tudom a gyerek miért nem fért be a kocsiba.



2016. dec. 3. 07:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%
Jogosan. Max egy 9-10 évest hagynék otthon ennyi időre, de csak ha tudom, hogy ül a tv előtt, nem csinál butaságot, stb. 5 éves nagyon kicsi hozzá, 10 percre se hagynám egyedül a lakásban.
2016. dec. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

Jogosan akadtál ki! Ovis. Felelőtlenség!

Az indok meg vérlázító! A felnőtt nő nem bír önállóan eljutni hazáig, de az ovis persze vigyázzon magára.

És ne mondja senki, hogy mi történhetett volna, mert bizony sokminden, amit egy kisgyerek egyedül bizony nem tudna megoldani.

2016. dec. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Ja de Ő felelősség teljes mert bezárta(!!!) a gyereket.
2016. dec. 3. 08:22
 4/37 anonim ***** válasza:
87%
Jogosan!!
2016. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
22%
Meg egyébként is, most 1 vagy 2 órára? Mert szerintem ez sem mindeg! Vagy még ennyit sem tud a szerencsétlen?? Az meg hogy bezárta.. Jó, ő nem tud kimenni, de pl ha valami történik vele és eszeveszettül elkezd sírni még egy szomszéd sem tud bejutni! Én biztos nem bíznám rá többet! Inkább lehet feljelenteném
2016. dec. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
Jogosan akadtál ki, nem semmi amit csinált az apuka. Ha egyszer megcsinálta, akkor máskor is fog hasonlót csinálni. Magával vihette volna. Én tennék intézkedéseket. Nem biztos, hogy legközelebb elengedném a gyereket. Hogy derült ki?
2016. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%

Ez kötekedés nélkül, barátok közt, alsó hangon is kiskorú veszélyeztetése.

[link]

Ebből kiemelve: "Az elkövetési magatartás jellemzően huzamosabb időn keresztül, folyamatosan ismétlődő cselekményekben jelenik meg, de elképzelhető egyetlen magatartás tanúsításával is (pl. egy alkalomra felügyelet nélkül hagyja)"

Jó lenne leülni vele és átbeszélni, továbbá elmagyarázni neki, hogy azon túl, hogy ez konkrétan bűncselekmény, nem fogod rábízni többé a gyereket, ha ennyit ép ésszel nem fog fel. Kismilló meg egy esetről hallott már mindenki, amikor a gyermek úgy szenved el balesetet, hogy otthon tartózkodik a szülő, csak épp nem figyel, elképzelni nem tudom miképp gondolhatja bárki is komolyan, hogy ekkora korú kisgyereket magára hagy. Felesleges felsorolni a tömérdek veszélyforrást és rizikófaktort, mert akinek ép az esze, az evvel tisztában van.

2016. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Hívtam Őket este. Már akkor tudtam mikor vele beszéltem , hogy csinált valamit, mert nem akarta oda adni a gyereknek a telefont, Ő meg kiabált a háttérben, hogy "Anya az? Anya az? Beszelek anyával. " 1 perc alatt lerázott én meg kocsiba ültem és érte mentem. Nagyon ki volt/van akadva a gyerek, kisírt szemmel rohant elém :(

Egész nap az ölemben ül. Ha elmegyek WC-re, kérdezi, hogy "de ugye vissza jössz? "

A szívem szakad meg :(

2016. dec. 3. 09:47
 9/37 A kérdező kommentje:

Nem mentünk bíróságra, nem akartam elválasztani a gyerekeitől, akkor

jön viszi Őket ( a két nagyot 5,5 és 3) amikor akarja, mondjuk a 3 évest 5 ottalvásból 4x haza kell hozni, mert sír utánam.

Van még két 1 évesünk, Őket csak pár órát viheti el, de anyós már ezért is háborog. Pedig szerintem korrekt vagyok vagyis voltam.

2016. dec. 3. 09:54
 10/37 anonim ***** válasza:
95%
Otthagyott négy ilyen kicsivel? Remek ember...
2016. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!