Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem akarom, hogy a gyerekei...

Ha nem akarom, hogy a gyerekeim higgyenek a szokásos karácsonyi mesékben, akkor az mennyiben nehezíti meg az életünket?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogyha például megy a Mikulás az óvodába vagy ha a többi gyereknek ő (3 éves) azt mondja, hogy szerintünk ez nem igaz. Mit mondjak neki, arra úgysem kérhetem, hogy ne mondja, mivel ha akarja úgyis mondja. Ti mit mondanátok a gyereketeknek, ha egy olyan járna a csoportba, mint az enyémek és ilyet hallanának esetleg tőlük?

2016. dec. 3. 21:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%

Soha nem mondtam a gyerekeimnek, hogy van mikulas, jézuska, mittomén, de azt sem, hogy nincs. Ha rákérdeznek mondom, hogy ezek a mesékben vannak. 4 és 6 évesek. Várják a mikulást, karácsonyt, meghallgatják a sztorikat a télapóról, lelkesek, de tudják, hogy csak mese. Szerintem "csak" egyszerűen részt vesznek benne, mint egy mesejátékban. Élvezik

Én sem hittem azt, hogy léteznek ezek, mégis kreatív élénk képzelettel megáldott gyerek voltam, és maradtam is az.

2016. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%
Én nagyon nem örülnék ha ilyen kisgyerek lenne a csoportunkban és otthon ez miatt az enyémet kellene győzködni, hogy xy rosszul tudja. Legrosszabb esetben majd kinevetik, lebutázzák a gyerekek. Amúgy szíved koga elvenni tőle ezt a pár év varázslatot, de mi értelme van? Pont azt az izgalmas várakozást veszed el tőle, amit az egyik válaszoló hiányol a gyerekkorából. Én a magam részéről ettől sokkal boldogabb ünnepeket élek át, mintha csak simán díszítenénk stb.. Már előre sajnálom, hogy eljön hamarosan az a nap, amikor nem fog hinni.
2016. dec. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Teljes mértékben egyetértek a 12-es válaszolóval.

Nagyon nem örülnék neki, ha az ovis gyerekemnek egy csoporttársa azzal tágítaná a fejét, hogy nincs húsvéti Nyuszi, Mikulás és Jézuska, merthogy ez lenne.

Velem megtette egy osztálytársam elsőben, mindenkit győzködött, hogy nincs...

Részemről életem legszebb karácsonyai azok voltak, amikor még hittem ezekben, azóta is jók persze, de utána már nem ugyanaz volt, a gyerekkorom amúgy is szép volt, de mégis ezek az ünnepek akkor voltak a legjobbak.

Szerintem ezt a "varázslatot" nem szabad elvenni egy kisgyerektől sem.

2016. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
2016. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

Az öveket csak annyiban, hogy elveszed tőlük ez az örömöt, emiatt nem irigylem őket.

A többi gyerekét viszont megnehezítheted az oviban, ill. a többi gyerek szüleiét, akik szeretnék, hogy a gyermekük higgyen ebben. A gyerekeid akarva-akaratlanul fogják mondani a többieknek, ha a többség nem is hiszi el nekik, de biztosan lesz köztük olyan akit "felvilágosítanak" a szülők akarta ellenére.

Lehet, hogy neked ez hülyeség, ahogy kulcsszavakhoz is megadtad, de ez egy kisgyereknek egy hatalmas öröm, egy "csoda". Nem örültem volna neki, ha a gyerekemet, vagy anno engem megfosztanak ettől.

2016. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
17%

én meg nem szeretném, ha a gyerekeimnek a fejét hulyeségekkel tömnék a kéményen át házba jutó télapóról, ajándékot hozó angyalkákról. Köszónik szépen, boldog, kiegyensúlyozott gyerekkoruk van, és nem lett sivár életük, csak mert tudják mi a valóság és mi a mese.

Ettól függetlenül kapnak mikulslevelet, ajándékot az ablakba, és részt vesznek a jtékban, annak ellenére, hogy tudják mi a valóság.

És azért lepontozni, mert máshogy gondolkodok erről, az sokmindent elárul rólatok. Többek között azt, hogy korlátoltak vagytok, és aki máshogy gondolkodik, mint ti, az mehet a levesbe. A gyerekeimet arra nevelem, hogy attól, hogy különbözőek vagyunk, máshogy gondolkodunk, attól még ugyanolyan értékes minden ember. Persze ti vagytok a szuper szülők, mert a lényeg a mikulás, meg a csordaszellem. Gratulálok, és kellemes ünnepeket nektek!

2016. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Igen, számomra ez h*lyeség, talán az egyik legnagyobb, amit kollektíven a szülök többsége elkövet. De nem igazán érdekel, mert mindenki úgy áltatja a gyerekét, ahogyan csak jól esik. Nekünk nem attól lesz szép és varázslatos az ünnepünk, hogy azt hiszik angyalka vagy Jézuska hozza a fa alá az ajándékot. Nálunk lesz, amit a 3 évesem ad majd apának meg huginak, és a párom is elviszi, hogy megvegyék nekem az ajándékot. Tavaly is "adott" és kapott is, bár akkor még egyértelműen nem láttam rajta, hogy értené, persze mondta, hogy "tőlem kapod, én választottam" (ami amúgy igaz is volt, a színt tényleg ő választotta), de persze akkor még nem volt olyan egyértelmű neki minden. Már várja, hogy menjünk ajándékot nézni és idén együtt fogjuk csomagolni is. Kíváncsi vagyok meddig marad titokban majd, hogy mit kapok :)


Egyébként tényleg elég rossz, hogy lepontozzátok 0-ra azt aki velem egyetért/ veletek nem.

Mint korábban írtam, megértem azokat a szülőket, akik meg azt akarják, hogy higgyenek a gyerekeik ebben, de ettől még nem fogok szembemenni azzal, amit én vallok. Csak jó lenne valami megoldás erre.

Valójában több okom is van arra, hogy miért nem értek egyet ezzel, de ez mindegy, ja és nekem is volt minden gyerekkoromban (Mikulás, Jézuska, nyúl, fogtündér, stb)

2016. dec. 4. 21:53
 18/23 anonim ***** válasza:
95%
Te pedig lepontoztad azt, aki ugyan válaszolt a kérdésre, de nem veled ért egyet.
2016. dec. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Én SENKIT nem pontoztam LE, csak azt az egyet FEL, akit annyira lepontoztatok. Már korábban is láttam választ, ami 50 akárhány százalékon volt, aztán 30 akármennyi lett és én nem csináltam semmit. Szóval ez nem én voltam!
2016. dec. 4. 22:16
 20/23 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy vélem, hogy a nagybetűs Életre nem 3 éves korában kell elkezdeni nevelni a gyereket. Ráér sokkal később.

Mesét mondasz azért neki?

Vagy az is ártalmas, mint a Mikulás?

2016. dec. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!