Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem akarom, hogy a gyerekei...

Ha nem akarom, hogy a gyerekeim higgyenek a szokásos karácsonyi mesékben, akkor az mennyiben nehezíti meg az életünket?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogyha például megy a Mikulás az óvodába vagy ha a többi gyereknek ő (3 éves) azt mondja, hogy szerintünk ez nem igaz. Mit mondjak neki, arra úgysem kérhetem, hogy ne mondja, mivel ha akarja úgyis mondja. Ti mit mondanátok a gyereketeknek, ha egy olyan járna a csoportba, mint az enyémek és ilyet hallanának esetleg tőlük?

2016. dec. 3. 21:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
9%

Mi köze a meseolvasásnak a mikuláshoz? Mese, a gyerek is tudja, hogy mese. Nyilvan nem adom be neki, hogy a Pán Péter igazi, és minden kisfiú tud repülni. A mikulás sem létezik, és mivel nem hulyék a gyerekeim, ezért feltünt nekik, hogy túl sok mikulás rohangál az utcán ahhoz, hogy megálljon a sztori.

A boldog gyerekkorhoz, nem a mikulás és a Jézuska kell, hanem a fantázia.

A kisgyerekek ennyire nem vájkálnak a történet valódiságában, mert hiszik, amit akarnak, és szépen beállnak a játékba akár elhiszik, hogy van mikulás, akár nem.

2016. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
79%
A te szived joga hogy te hogy neveled a gyermekeidet.Én a két kislànyomnak akik 7 évesek.A húsvéti nyuszi meg a fogtündér zagyvasàgot nem akartam,hogy bevegyék,és mondtam hogy szerintem ők nem léteznek,és megķérdezem tőlü hogy szerintetk igen?és azt mondtàk hogy igen,és így meghagytam nekik hagy döntsék el ők.Én úgy vagyok ezzel,hogy én örülök annak,hogy még megvan bennük az a gyermeki naívsàg az hogy minden kis dolognak úgy tudnak örülni amire màr egy felnőtt vagy egy nagyobb gyerek nem tud.Olyan jóvolt tegnap is làtni ahogy izgatottan vàrtàk a Mikulàst.Ők is észrevették màr amúgy a műszakàllt.Tegnap is mondtàk hogy anya ez lehet hogy nem az igazi Mikulàs volt csak a segédje:)imàdom őket.
2016. dec. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
91%

"A boldog gyerekkorhoz, nem a mikulás és a Jézuska kell, hanem a fantázia."


A Mikulás és a Jézuska is szerves része annak a fantázia-birodalomnak, amit a gyerekek szeretnek. Mozgatja a fantáziájukat, hogy honnan tudta mit szeretnék(?), hogy hozta ide az ajándékot(?), mekkora a szánja(?), hány rénszarvas húzza(?), hogy jött be észrevétlen(?)...

Ehelyett a >nincs Mikulás kisfiam, én veszem az ajándékot< úgy vélem nem a kellő történet a gondolat továbbfűzéséhez és a fantáziához.


A szappanbuborékot amikor fújjuk, akkor nézzük hogyan növekszik. Más színe lesz, ha kicsi és más színű ha nagyra sikerül. Nézzük ahogy száll a ház körüli áramlatokban. A röpte megmutatja a turbulenciákat. Változik a színe menet közben, ahogy párolog a víz a felületéről. És egyszer csak kipukkad. De addig sok minden történt, amiben gyönyörködtünk, ami megmozgatta a fantáziáját, és közben rejtett légáramlatokat is felfedeztünk, szóval fizikát is tanultunk közben a gyerek szintjén.

A "nincs Mikulás" mondat éppen olyan, mint amikor már fújás közben szándékosan kipukkasztja a szappanbuborékot a szülő. Ahelyett, hogy végigjátszaná a buborékozást a gyerekkel.

2016. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!