Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekem bőre száraz....

Kisgyermekem bőre száraz. Hogyan itassam többet, vagy hogyan ápoljam, ha nem szeretném testápolózni?

Figyelt kérdés

Lehet keveset iszik, a bölcsiben nem tudom mennyi folyadék megy, de reggel tej/kakaó szokott lenni, tízóraira kapnak gyümölcslevet és ebédhez 1-2 deci vizet.

hazafelé néha veszek neki, akkor megiszik 2-3 deci üdítőt(vízből csak pár kortyot inna), ill vacsihoz kap, de csak pár kortyot iszik és reggel, este a tejital is vízzel van keverve ugye.


Ezeken felül hogyan iktassak be több folyadékot?


Még mindig babafürdetőkkel ápolom, Johnsons, vagy Nivea. vagy írassak gyógyszertári fürdetőt 2,5 évesnek?


törölközés után, amikor teljesen záraz már a bőre és végigsimítom, száraz az egész. a lába, a karja


2016. dec. 6. 21:09
 1/6 A kérdező kommentje:
nem szeretném testápolózni, mert az a tapaztalatom, hogy nem szívódik be és csak áll a bőrön, a bőr nem levegőzik, izzadhat tőle, nagyon nem vagyok híve
2016. dec. 6. 21:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem, de télen a fűtéstől szárazabb a bőr. Szerintem egy enyhe testápolótól semmi baja nem lesz.
2016. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hagyd magad átverni a reklámok által. Nagyon sok rosszat hallani ezekről a babafürdetőkről. Már régen gyógyszertári cuccokat kellett volna venni, és krémből is gyógyszertárit. Testápolót magamra se kennék.

Szerintem amúgy nincs összefüggés a száraz bőr és az ivás között, én rengeteget iszom, mégis száraz a bőröm. Csak az ivás nem fogja megoldani a problémádat.

Lehet, hogy én kikérném egy bőrgyógyász tanácsát is.

2016. dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én is a gyógyszertárihíve voltam, de gondoltam az elég volt, 1-1,5 éves korig. de ezek szerint nem..
2016. dec. 6. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a Cremor Aqusa jó lenne. Fürdés után átsimogatod vele, hamar beszívódik és még jól is esne neki. Fel is ìrathatod receptre, de anélkül sem drága. Nem biztos, hogy több folyadék fogyasztás megszüntetné a bőre szárazságát.
2016. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim bőre sokkal jobb volt mikor nivea baby-t használtak, szerencsére leesett a gyógyszertári hidratáló és marha sok kiment, mégegyszer biztos nem íratok!
2016. dec. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!