Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék egy elkényeztetet...

Mit tehetnék egy elkényeztetett, telhetetlen 3.5 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

3.5 éves fiam el lett kényeztetve... Nem mi, a nagyszülők kényeztették el nagyon durván... Eddig nem bukott ki a dolog csak most mikuláskor.

Nyár óta az a téma anyuéknál, hogy mit hozzon a jézuska és a mikulás, a gyerek meg persze sorolja, durva elvárásai vannak, és amikor megkapta tőlünk a mikulás ajándékot (pici traktor pótkocsival-kedvenc, csokik, könyv) közölte, hogy ő nem ezt kérte, ő nagy traktort kért és bálaszállítót és ez nem ajándék... tesómék csoki csomagjára azt mondta, hogy nem kell, ő ezeket nem eszi meg, dédi csokicsomagjára pedig azt mondta hogy ebben nincs játék, nem kell.

Lecseszhettek, hogy én miért hagytam hogy idáig jussunk, de felesleges, magamban őrlődöm már rendesen, kegyetlen rosszul esik, mi nem ilyennek neveltük. Én és a férjem is kisgyerekként szegény családban éltünk, anyuék mindig is próbáltak erejükön túl teljesíteni ünnepekkor de soha nem voltunk elhalmozva minden sz.arral. Mi jobban élünk de nem halmozzuk el a gyerekeket ajándék hegyekkel, soron kívül ritkán kapnak ajándékot, igaz, szülinapra-névnapra-karácsonyra mindig igyekszünk tényleg jókat venni.

Szigorúan fogjuk mindkét gyerekünket, neveljük őket, mit illik, hogy illik, köszönjön meg mindent, mindennek örülni kell stb... A nagyszülők is nevelik, de ők tehetősebbek, sok a soron kívüli ajándék, mama és papa mindent elintéz, beígér, teljesít, állandóan babusgatva vannak, minden szavukra ugranak a nagyszülők. Eddig a pontig nem zavart, úgy gondoltam, hogy amíg ebből itthon vagy idegen helyen nincs gond addig nem szólok, de tessék, itt az eredménye!

Most mit csináljak? Elbeszélgettem a fiammal, le is szidtam, meg próbáltam jól átbeszélni vele a témát, hogy sok kisgyereknek csoki sem jut, mindennek örülni kell, a picinek is, a nagynak is, mindig megköszönjük mert úgy illik, ha így viselkedsz megbántod a másikat stb... ezt már tegnap átrágtuk (amikor mi adtuk a mikulás ajándékot), ma mégis csúnyán viselkedett rokonoknál...

Tanácstalan vagyok, szeretném visszaváltoztatni, annyira bánt, hogy ilyen lett, mert ő egyébként egy kedves, jófej, tisztelet tudó gyerek, nem is neveletlen...

Beszélni fogok anyuékkal, vegyenek vissza kicsit, de a fiammal mit kezdjek?

Segítsetek kérlek!


2016. dec. 6. 21:42
 1/8 anonim válasza:
43%

Engem apam,azert mert nem koszontem a szomszednak ugy orrba ..szott,hogy eleredt az orrom vere.

Egy ilyen hisztiert agyonvert volna.

De talan Karacsonyra meg kene szivatni a gyereket.

Ures dobozt tenni a,fa ala es megmondani neki(miutan atelte az erzest),hogy ilyen a szegenyek,karacsonya ea becsulje meg a kis ..ar csokit is.

2016. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes, hogy a szülők csak akkor kezdenek eel a nagyszülőkre mutogatni, amikor már megvan a baj. Mert akkor könnyű eltávolítani maguktól a felelősséget. Holott bármelyik ponton megállíthattátok volna ezt a folyamatot.
2016. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Első körben elvennèm tőle a mikuláscsomagokat amikre azt mondta hogy nem kell-ès a szeme láttára ennèm meg vagy adnám oda más kisgyereknek.

Aztán elbeszèlgetnèk a nagyikkal a további ajándèkozásról. Ha a nagyik tehetősebbek, akkor vigyèk a gyereket játszóházba, bábszínházba, állatkertbe, èlmènyfürdőbe stb, ne a századik kacatot vegyèk meg.

Közösen kiválogatnánk az otthoni tömèrdek mennyisègű játèkot ès odaadnánk más gyerekeknek.

2016. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Így is hosszú lett a leírásom, kismillió dolgot nem részleteztem így tényleg úgy tűnhet, hogy rájuk hárítom most a felelősséget de ez nem így van. Tudom, hogy én is hibás vagyok csak nem közvetlenül, tehát nem én kényeztettem el. Igazából nem tudom, hogy hol volt az a pont amikor meg kellett volna állítanom az egészet mivel eddig soha nem jött elő az, hogy ez a gyerek el lenne kényeztetve, eddig soha nem éreztem, ma és tegnap tört fel ilyen durván ez az egész.

Sokáig úgy voltam vele, hogy örülök hogy anyuéktól nagy ajándékokat kap mert volt időszak amikor nem volt sok pénzünk, mi nem tudtuk neki azokat megvenni, mióta visszamentem dolgozni azóta állunk mi is jobban anyagilag.

Karácsonykor nem szívatnám meg, tény, most nagyon mérges vagyok rá és szívem szerint visszavinném az összes karácsonyi ajándékot a boltba és nem adnék neki semmit, de nem akarom a család (4ünk) karácsonyát elcseszni azzal, hogy próbára teszem a gyereket, viszont a csoki csomagok elvételét lehet, hogy megcsinálom. Köszönöm.

2016. dec. 6. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Az általa lesz*rozott dolgokat csomagoljátok be és vigyétek el ciposdoboz-akcio keretében. Ha van olyan játéka, amit nem becsüli, akkor azt is ossze lehet pakolni szepen. A nagyszülok még álljanak le a tárgyi ajándékokkal, legyen inkább élmény az ajándék. Én most karácsonykor pl szóltam a nagyszuloknek, h nem kérünk egymilliomodik műanyag bizbazt, állatkerti bérletet fogok venni, abba bele lehet szállni.
2016. dec. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez nehéz ügy. Biztos nem fog egyik hétről a másikra menni. Sok türelemmel kell majd lenni a fiad felé, mire leáll nála ez az elkényeztett viselkedés.

Én nem tartom magam elkényeztettnek de én hasonló voltam kint a fiad.

Csak én nem mindent megkaptam, hanem lattam vagy volt egy elképzelésem és pontosan azt akartam megkapni. Aztán persze sosem azt kaptam. Igy kiskoromban nagyon irigy voltam és úgy éreztem ha nem kapom meg ami egy figyelem felkeltés volt reszemről akkor engem nem szeretnek.

A lányomba is van egy ilyen hajlam már látom!

Fokozatosan kell vissza venni nem hirtelen.


Először ha több mindent óhajt a fiad akkor 1 jatékot kap meg.

Ha elkezd hisztizni hogy em csak ezt kertem akkor megmondod neki, (mivel a gyerek se hülye) most drágám ennyi van.

A gyerekeket egyáltalán nem erdekli ki éhezikeg ki nem. Meg nem kell drasztikusan eldobozolni a jatékait ez hülyeség szerintem.

Következetesen kell!


A nagyikra meg szólj rá! Ne vegyel most semmit mert nem kell. Pont. Ha megis vesz akkor el kell rakatni valami ünnepre.

Egy kicsit ringatják a gyereket a nagyiék. Ezt is jó lenne megbeszélni velük. Mert a gyerek ha belejön abba mi kell huuuuuuu a csillagos ég is kevés lenne.

2016. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Mintha a húgom 5 éveséről írál volna..konkrétan lesöpörte az asztalról a mikulás csomagunkat, mert nem volt benne kinyitós autó! (azt karácsonyra kap...) ennyit erről, én nem nagyon veszem a lelkemre, inkább mosolyogtam rajta. Ők nevelték ilyenre, akkor most oldják meg, vigasztalják meg, ha hisztizik. én azért nem fogok 10ezret költeni egy Mikulás csomagra...Jó hogy nem már...
2016. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!! Jókat írtatok, tényleg! Én arra gondoltam, hogy azon túl, hogy nagyszülőkkel elbeszélgetek, letisztázzuk, hogy Mikulás-Húsvét nasi csomag legyen, nagy ajándék max karácsony és szülinap. Húsvétkor lehet, hogy pofára fog esni a fiam, de mikulásig kiheveri és addigra túl tudom vele tárgyalni, hogy mikor kap egy gyerek kicsi és mikor nagyobb ajándékot. Persze mellette fontos, hogy beszéljünk arról hogy kicsinek és nagynak is örülünk és nem mindig kapjuk azt amit kívántunk. Biztos eltart egy ideig, igazatok van, de ha most nem tanítom meg neki a normát akkor soha nem fogja tudni. Köszönöm mégegyszer és külön jól esik, hogy nem mindenki azzal kezdte, hogy engem lecsesszen (akár jogosan akár nem) hanem, hogy próbáltatok tanácsot adni.
2016. dec. 7. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!