Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy csináljam, hogy az egyke...

Hogy csináljam, hogy az egyke kislányom ne legyen elkényeztetett?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves a lányunk, és a család szerint gáz... bár én ezt nem érzem, nekem nem esik nehezemre, hogy nagyjából úgy legyen a dolgok, ahogy neki jó..nagy őrültségekben nem engedek, meg ami veszélyes lehet rá... de a családunk szerint nagyon el van engedve, nyafka, nem engedi hogy megpuszilják(nem értem ez miért baj amúgy, mert ha nem szereti a puszit, hát nem szereti)...

Tény, hogy hisztis, anyás, és hozzá van szokva a nyugihoz... így ha családi esemény van, rosszul tűri a sok embert, meg hogy nem őrá van figyelve...de hát egyke, könyörgöm, ha itthon vagyunk, és mond vmit, odafigyelek, ha többen vagyunk nem mindig hallom, így nekiáll sírni, és akkor megvigasztalom, mert otthon nem így van...most ez olyan marha nagy baj?? Mit kéne csináljak?? ne figyeljek oda rá otthon? Vagy hagyjam a családi bulin zokogni???

Meg ilyen példákat hoztak fel, hogy ha megbeszélünk egy du.-i időpontot(amire én mindig azt mondom hogy +/- 1 óra), akkor miért nem ébresztem fel a gyereket, hogy időben odaérjünk?


Vagy miért nem megyünk el vásárolni akkor is, ha nyűgös a gyerek?(hát mert kihullik a hajam, mire végzünk)


Ha azt mondom most hajat mosunk, és sír, hogy nem akar, akkor miért tolom el másnapra a hajmosás?(jegyzem meg, hogy ha így teszek, másnap minden zokszó nélkül hagyja, hogy megmossam a haját, akkor nem jobb így???)


a tónál ha strandolunk, a férjem miért engedi, hogy közelről megnézze a méheket, bogarakat? Hisz azok csípnek, és undorítóak...


ami a gyengéje, az a fagyi...mikor reggel elindulunk vhová, akkor megbeszéljük, hogy aznap mennyi az adag(ált. 2-3 gombóc egész napra elosztva), és ahhoz tartom is magam, mire a család megjegyzi, hogy miért kell mindig venni neki fagyit, ha kéri? olyankor mondom, hogy azért mert így beszéltük meg, mire húzzák a szájukat...


miért hagyom itthon, hogy fél órán át egyen?



meg hasonlók...


most akkor annyira szr szülők vagyunk??



2013. aug. 3. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben egyet értek veled, csak a fagyiban nem. Minden nap 3 gombóc a rengeteg egy 3 éves kislánynak.
2013. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem kifejezetten egyke probléma.egyszerüen máskét neveled mint ahogy azt nagy többség elvárná.nehogy már megmondják nekem mennyi fagyit vehetek neki,vagy mikor mosom a haját.ne foglalkozz velük.jár már oviba?az én fiam is egyke.és igen,nincs rá figyelve folyton,amit megtehetsz az az hogy jelzed a gyermeked felé hogy hallottad,de most nem érsz rá,igy kis türelmet tanul,és hogy nem azonnal az van ami kimond.néha én is úgyérem,hogy el van kapatva mert ha nem úgy vannak a dolgok nyávog,de annak meg is van a következménye,hisztizik akkor nem kapja meg úgy amit szeretne,csak ha már normálisan kére,ha telefonálok,rtendszerint közbevág,hogy ő mit akar,ilyenkor is rászolok,hogy várd meg amíg befejezem,és ebből nem is negedek ha sír is.ezekkel az apró dolgokkal segíthets neki,némi türelmet tanulni.egyébként meg ne figyelj másra.
2013. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

aha, köszi a válaszokat!


Első:

jaj, nem kap minden nap 3 gombócot,:) csak ha mondjuk egész napos Balcsi, vagy kirándulás vagy ilyesmi van...


második,

aha, köszi, ez a telefonálás dolog nálunk is van, nem hagyja hogy telózzak, ordít..:-//

meg ha beszélgetek az apjával, akkor is, ezt mostanában kezdte el, és hót ideg leszek tőle, 1 mondatot se tudunk beszélni, már pont tegnap betettem a szobájába ezért, erre meg sírt mint a záporeső...

2013. aug. 3. 13:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is 3 éves.

Ha mi megyünk valahová időre, akkor az alvást ahhoz igazítom és ha kell, felkeltem. 3 éves gyerek mellett már rugalmasabbnak kéne lenned szerintem.

Nagyon hozzá igazodsz, ami jó, de előbb-utóbb közösségbe kerül és ott nem biztos, hogy fél órát hagyják enni, és nyügősként is csinálni kell, amit mondanak, mert így meg fogja szokni - ha még nem szokta -, hogy egy kicsit nyafog és ő nyer.


Nem vagytok szar szülők! 3 évesen egy kicsit legyetek lazábbak, mert ezzel az ő dolgát nehezítitek meg majd az oviban.

2013. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak az elsö része van az egykesége miatt, a többi amit leírtál simán gyerekre utal.


Szerintem egy egyke gyereknek nagony sok társaság kell, és már kicsi korától megadható, pl baba-mama klubokkal, sokat találkozni más gyerekekkel, barátokkal, családdal.

Mindegy, hogy egyke vagy sem, ha a felnött beszél és a gyerek akkor akar valamit, akkor elöször is a felnött jelezze a gyerek felé, hogy hallotta, de be akarja fejezni a beszédet, majd utánna lesz egy pere a gyerekre is figyelni. Ezt meg kell tanulnia a gyereknek. Gondolom a férjeddel is beszéltek otthon, és mikor a férjed elmesél valamit a gyerek nem kotyog bele vagy veszi el a figyelmedet.

Èn így reagálom le 3 évesnél. Hallom lányom, várj egy percet. De nem feljetem el hogy akar valamit, és 1-2 percen belül reagálok rá, függöen, hogy a másik mikor felyezi be, vagy mikor tudok oda figyelni. Nálunk müködik(habár van kistesója), és nem kezd el hisztizni ilyen miatt.


Mondjuk szerintem a délutáni találkozókról nem a gyerek tehet hanem te. Ha tudod hogy a gyerek max 3-ig alsik akkor ne csináljál 2-re programot, hanem csak is a legelsö idö amikor legelöször biztosan oda tudsz érni.

Nekem lányiam 2-kor kellnek, így 3-ra szoktam ide is és máshová is programot szervezni. ìgy tuti oda érünk. a +- 1 óra nagyon gáz, miért várjon rátok valaki 2 órát(mert ugyen +-1 óra az lehet 2 óra várakozás is).


Hajmosást én is elszoktam halasztani max 1-2 nappal, de pl fogmosás kötelezö legalább 1x egy nap.


Mi is elöre megbeszéljük pl fagyi, kifli, üdítö, túrorudi, vásárlását. Pl hidegben nem veszek fagyit neki még ha ordít miatta sem.


Szerintem egyke gyereket is lehet normálisan nevelni, de talán jobban át kell gondolni, miben lehet más egy testvéres gyerek.

2013. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 4/5

Teljesen egyetértek veled, hasonlókat akartam írni.

2013. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Már jár bölcsibe 8 hónapja, és ott eszik mint a gép..:-))


alvás: van hogy 12h-kor alszik el, van hogy 13h-kor...így a kelés is változó..

nem kell ránk várni, mert általában családi talikról van szó, tehát simán eliszogatnak, max. mi kicsit később érünk oda...


de akkor megpróbálom kicsit katonásabbra venni a figurát, hogy ne egy kis zsarnokot neveljünk..:-))


ment a zöld kéz mindenkinek, köszi!

2013. aug. 3. 13:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Nincs türelmem a többieket olvasni.

Nem értem, miért ilyen a családod, hogy mindenbe bele kell szólniuk? Te vagy az anyja és te neveled, és egyáltalán nem találom kirívónak azokat a dolgokat, amiket leírsz. Nem is értem, mit akar a családod, nevelkedjen úgy az egy szem lányod, mint annak idején a szerencsétlen lányok 10 tesó mellett, mellőzve, háztartást csinálva és a földeken gürizve, meg kenyérhéjon és krumplin élve? Szó sincs arról, hogy a lányod el van kényeztetve, itt arról van szó, hogy odafigyelsz rá, tudtok kompromisszumot kötni, ha nem jó valami, és tiszteletben tartod, hogy a gyereked egy emberke, önálló személyiséggel, akarattal, döntéshozó képességgel (még ha csak 3 éves is), szóval akinek ez így nem tetszik, annak csak gratulálni tudok, hogy már idejekorán letöri a gyerek szarvát és személyiségét azzal, hogy figyelembe se veszi a személyiségfejlődését.

A társaság az egyetlen, amin talán változtatni kellene, azt nem ártana szoknia, hogy több ember közt van, és nem csak rá jut figyelem. De ki tudja, lehet, óvodában megszokja ezt is. Talán vidd többet játszótérre, játszóházba, találkozz barátokkal, aztán szép lassan alakul majd.

2013. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ugyanennyi idős, neki van egy kistestvére, mégsem bírja a családi bulikat, és vele is gyakran megesik, hogy hisztis, nyűgös, akaratos... Nem az egykeségen múlik.

Én több szempontból máshogy csinálom, mint ti, de ez nagyon nem azt jelenti, hogy bármelyikünk rossz szülő lenne, más a stílusunk, valószínűleg az alaptermészetünk is (én spec. nagyon félek a méhektől, darazsaktól, így biztos nem hagynám, hogy a gyerek közeltől nézegesse őket, de semmi baj azzal, aki igen). Meg aztán ami az egyik gyereknél beválik, a másiknál nem, ezt már kettőnél is észre lehet venni.

Tudom, hogy nehéz, de próbáld meg elengedni a füled mellett ezeket. Nem vagytok rossz szülők attól, hogy nem nyomjátok el teljesen a gyereket (akármilyen nagy divat is ez még ma is).

2013. aug. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, így már más. Azt hittem minden nap 3 gombóc télen-nyáron. :D Amúgy pont a napokban volt egy kérdés, arról szólt, hogy a nő sokszor azt főzi, amit a gyerekek kérnek, és ezen az anyós teljesen kiakadt. :) Szerintem akik ebből problémát csinálnak, azok irigyek. Sokan úgy nevelik a gyereküket, hogy egész életükben éreztetik vele, hogy anya a főnök, a felnőtt, az okos, a parancsoló, az uralkodó és mindig, de mindig az van amit ő mondd. Persze aztán végigpanaszkodják az életüket, mert milyen nehéz volt a gyerekkel... Nekem sokkal szimpatikusabb a te nevelésed, ahol egyfajta társként kezeled a gyermeket, és megkönnyíted mindkettőtök életét, ez nem baj! :)
2013. aug. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!