Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek ha valamit a...

Hogy kezelitek ha valamit a gyerek elé tesztek és kóstolás után kijelenti hogy nem ízlik neki?

Figyelt kérdés
Mármint kap valami hideg szendvicset akkor az ebéd helyett, vagy akkor "nem eszi nem kap mást" alapon kimarad az ebéd?
2016. dec. 9. 11:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
mert hogy ha mindig mást kap, pl kiflit helyette amit nyilván imád egy idő után egyre válogatósabb, nem?
2016. dec. 9. 11:35
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha új íz/étel, akkor kap üvegeset olyankor.


Ha már korábban többször megette akkor később kínálom újra.

2016. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Én olyankor várok egy félórát aztán megint megkínálom vele úgy h én eszek és kóstolja meg az enyémet. Ez eddig mindig bejött.
2016. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ, mint jelent a kóstolás. Nálunk a szabály az volt onnantól, hogy megertette, hogy 3 kanállal megeszik belőle, ha akkor sem ízlik, kap mást. Mondjuk ismerem a gyerekem ízléset, így elég ritkán esik meg, hogy valamire azt mondja, nem izlik
2016. dec. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha új étel, meg kell kóstolni, ha nem ízlik, nem kötelező megenni, de ilyen esetben mindig van más főtt étel, amit tudom, hogy szeret.

Ha olyan étel amit tudom, hogy szeret, csak most nem akarja megenni, akkor így járt, majd megeszi uzsonnára.

2016. dec. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Mivel az enyém érzékeny pocakú, így tényleg csak kóstolónak szánom először, szóval készülök mással is, így nincs gond.
2016. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk mindig van leves, és második, ami sokszor köret és hús, vagy tészta feltéttel. Ha egyikből sem tudnak választani, akkor nem esznek. Ha csak levest eszik, vagy csak köretet, vagy kieszi a rakott krumpliból a krumplit, azt hagyom. De mindig úgy főzök, hogy legalább valami legyen benne, amiről tudom, hogy szereti.
2016. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
általában én is olyat főzök amit szeret, de pl előfordul hogy nem ugyanazt adjuk és akkor az enyémet akarja - és abból esetleg nem tud enni - 2,5 éves..megy rajta a hiszti...már le sem merek ülni ilyenkor mellé...de pl a gombát multkor megette most meg nem ette meg a borsót gombapaprikás feltéttel, hiába mondtam hogy egye ki a borsót....ezért aztán megkapta az én melegszendvicsem én meg megettema kajáját..de hát azért ez nem jó út, de két félét meg nem szeretnék főzni, főleg hogy rendszeresen ilyenbe futok bele, hogy valamit egyik alkalommal tök szívesen megesz, utána meg nem hajlandó.
2016. dec. 9. 18:29
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Miért főzök más kaját neki, mint magadnak? Szerintem teljesen normális, hogy a másiké jobban tetszik neki.
2016. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Mindkettő jó megoldás. Tudod, mi a rossz? Az akkor is megeszed! Aztán a gyerek kikéredzkedik WC-re és kiöklendezi/kihányja.
2016. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!