Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt olyan anyák/apukák...

Vannak itt olyan anyák/apukák akik "nem hazudnak" a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy első perctől tudja, hogy tőletek jön az ajándék nem a Mikulástól, Jézuskától, Húsvétinyuszitól?

Miért csináltátok így?



2016. dec. 6. 06:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

igaz, én még nem így csinálom, de pl szüleim kb kamaszkortól nem tulajdonítanak ennek jelentőéget.

a gyerekek minden mesében hisznek, mert olvatam, hogy a szorongásaikat is játékokon keresztüll, vagy rajzolásban dolgozzák fel, így a vágyaiknak is kifejező.

egy egyszerű mágnese horgászjátékbn is ők valóban horgásznak, mégsem igazi a hal :) erre szükségők van

2016. dec. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
*elírásokért bocsi, reggel van
2016. dec. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Az elmult napokban sok ilyen kerdes volt.


"Divat" lett a naaagy igazmondas.


Mi "hazudunk".

2016. dec. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

:-)

Jaj valakinek nem hagyja.nyugodni a lelkét ez a MikulásJézuskaHúsvéti nyúl téma!

Nem nevezném hazugságnak,inkább hagyomány! A hazugság egészen más!

De ez is olyan,mint ez én gyerekemnek legyen a legkülönlegesebb neve (még,ha idiótának is hangzik), az én gyerekem a legokosabb (persze), és az én gyerekem nehogy már gyermeki mesevilágban éljen,nem nőjjön fel.


Kíváncsi vagyok a nagy igazmondók mit mondanak,ha a gyerek kutyája/macskája elpusztul és könnyes szemmel kérdezi,hogy mi történt a kedvencével.

2016. dec. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Regen rossz, ha valaki szerint ezek a dolgok hazugsagok. Sima ajandekozassal oldja meg? Az nem ünnep. Mit mond a gyereknek, miért kap ajándékot mikulasra? Mert ezek szerint nem meséli el neki Szent Miklós püspököt. Karácsonykor miért kap ajándékot? Nem Jézus születésnapját ünnepli? Akkor mit?
2016. dec. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Régen a gyerekeknek azért hozta a Jézuska az ajándékot, hogy jobban befogadják a születését és az életéről szóló történetet. A karácsonykor Jézus születését ünnepeljük, ami magában egy ajándék, hogy lejött hozzánk, és a gyerekek számára az ajándék tárgyi formát is felvett (magyarul ajándékot kaptak), a Húsvéti nyuszi pedig Jézus feltámadása, és mivel kapcsolódik a karácsonyhoz és Jézushoz, ezért azt is a gyerekek számára megemészthetőnek, emlékezetessé tették. De úgy látom, hogy a karácsony és egyéb szép ünnepek kezdenek elanyagiasodni, elveszteni a varázsukat és egyéb "kit érdekel" ünnepek/megemlékezések... sorába beállni.


De manapság az lett a divat, hogy magasról tesznek a hagyományokra, Jézusra vagy bárkire, a gyereknek a hitvilágát szétrombolják, mert minek az, viszont Jégvarázson meg egyéb elfajzott Disney meséket néznek (az eredeti Disney-hez más semmi köze kül.), ami ugye tele van annyi varázslattal, csodával meg hazugsággal, hogy az egész Biblia nem tartalmaz annyit, de az nem baj.

A télapóban és Jézusban ne higgyen, de abban igen, hogy ő pókember vagy Elza, és jeget tud varázsolni, meg ilyen hülyeségeket.


És akkor le lehet pontozni. Remélem a lepontozás lesz a legnagyobb öröme a lepontozónak.

2016. dec. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Én 3 éves koráig mondtam neki a Mikulás dolgot, azután már nem.Most is várja a Mikulást, csak most már tudja, hogy tőlem kapja. Meg persze a többi családtagtól is úgy kap, hogy előtte vagy utána ahogy épp tudnak jönni, akkor hozzák és odaadják.

A karácsonyi ajándékra sosem mondtam neki, hogy a Jézuska hozza, mert nem vagyok vallásos. Ateista sem igazából, csak semleges.Meg persze mikor nővéremnél összegyűlik a család karácsonykor, akkor látja, hogy megajándékozzuk egymást.

2016. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nalunk 25én jon a Mikulás, a zokniba csokit a fa alá ajándékot hoz. Nálunk nem is ismerik a gyerekek a Jézuskát.

De én sem tudom elképzelni, hogy ne legyen ez a kis mesevilág.

De, most annyira elterjedt ez a 3-4 évesen felnőtt gyerek.

2016. dec. 6. 09:26
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

én is úgy vagyok vele, addig legyen gyermek, míg lehet.

a felnőtt életben ráér megtapasztalnia a valóságot. Addig legyen öröme, ünnepe.

2016. dec. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem azért, mert milyen szép mese, meg hagyjuk meg a gyereket az álomvilágban... de igenis fontos a mikulás, a télapó, angyalok, Jézuska, Karácsonymanó, vagy hívjuk, ahogy akarjuk.

A gyerek lelki fejlődésében igenis nagyon fontos szerep jut ezeknek a figuráknak.

Nemrég olvastam, hogy azért nagyon fontos, mert így a gyermek nem anyában, apában, mamában csalódik, ha esetleg nem a várt ajándék érkezik a fa alá... van kire haragudni, lehet morcogni, de mindezt úgy, hogy a szülő közben sem válik átmenetileg sem rosszá a gyerek szemében.

Azt gondolom, kb akkor fogják fel a gyerekek, hogy nincs mikulás, stb, amikor elfogadják, hogy nem lehet akármit kérni, nem lehet mindent teljesíteni.


Nálunk amúgy most a mikulás jön, karácsonykor az angyalok (amikor én gyerek voltam, a Jézuska jött... de felnőtt fejjel megreformáltam ezt a szokásunkat magamban, mert milyen már, hogy egy csecsemő viszi az ajándékot mindenhova?). de a gyereknek elmondtam (most 6 éves), hogy nem mindenkihez angyalok mennek, pl a föld másik felén karácsonykor várják a télapót, és van, ahova fagy apó vagy a manók viszik aándékot. és bizony van, hogy mi magunk akarunk kedveskedni valakinek, akit szeretünk, szóval mi is adhatunk ajándékot.

2016. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!