Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok arrol hogy egy...

Mit gondoltok arrol hogy egy gyerek rossz, genetika vagy nevelés kérdése?

Figyelt kérdés
Persze alapvetöen vannak nyugotabb gyerekek és izgágábbak,de arra gondolok amikor már tényleg rossz gyereknek lehet nevezni pl:2évesset?!
2010. máj. 2. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Szia. Én óvodapedagógus vagyok és állítom ROSSZ gyerek nem létezik.

Van neveletlen, van mozgékony és szeleburdi de rossz gyerek nincs.

Mindennek van oka, amiért a gyerek "rossznak" látatja magát.

Általában ez jelzés a külvilág felé, hogy baj van.


Szerintem ez inkább nevelés , mint genetika kérdése.

Minden gyerek más. A testvérnél lehet bejött x nevelési elv, de már korántsem biztos, hogy az a másiknál is beválik.

2010. máj. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

70% genetika, 30% nevelés...


Engem pl teljesen rosszul neveltek, de inkább úgy mondanám hogy nem is neveltek (sőt szinte ürügynek kellettem semmi másért, kolonc voltam egész életemben)


Embernek nem volt olyan ostoba, gonosz és bigott szülője mint az enyémek, ráadásul anyám még rosszindulatú is volt..


El is löktem mindkettőt mert nem érdemlik meg, hogy rájuk nézzek..

Pontosabban apám már meghalt, de kár hogy anyám még él..

2010. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

kedves kérdező, a kérdés maga nem korrekt, miért kérdezed? kit szeretnél rossznak kikiáltani? és a kétéves egy s....


szóval az, hogy felnőtt ember megtanul-e helyesen írni az genetika, vagy nevelés kérdése?

2010. máj. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Elgondolkodtam a kérdéseden. Nekem 13 hónapos a lányom és úgy gondolom hogy valamelyest az apjára ütött mert hisztis. Próbálom nem engedni neki, illetve nem is engedek de mégis azt látom hogy olyan mint az apja. Szóval nagyobb részt nevelés kérdése szerintem és kisebb részt genetika.

A gond szerintem ott kezdődik ahogy sajna nagyon sokan hiszik hogy 'nevelik 'a gyereket. Aztán ahogy az óvodába kerül csak gond van vele, nem tudja hol a határ, a bamba szülő meg áll bénán és nem érti hogy jutottak el odáig ahova, de mindenki hibás csak ők nem. És amikor ennek a neveletlen lurkónak megszületik a csemetéje hasonló lesz akkor könnyű azt mondani hogy tiszta xy, holott még a szülő sem lett megnevelve, akkor honnan látna példát hogy ő nevelje a gyerekét. Ekkor már a genetikára fogják pedig egyszerűen csak neveletlenek.

Ezért szerintem több nevelés, kevesebb genetika, de csak abban az esetben ha a saját gyerekünkről van szó, mert pl anyukámék nevelőszülők, és ott bizony a vér kiütközik számtalan példán keresztül, hiába nevelik a gyereket már több éve /ugyanazokat/ vannak dolgok amiket otthon nem láthatott mert tisztességesek anyuék mégis elkövetik /pl lopás/ és akkor derül ki hogy bizony igazi anya, apa is lop. Meg ilyenek.

2010. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az első válaszolóval értek egyet (15 éve foglalkozom ép és sérült gyerekekkel...)
2010. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
A nevelés nagyon sokat számít. Erre most jöttem rá, ugyanis egy ismerősömnek 'rossz' volt a gyereke, nem bírtak vele, aztán beadták bölcsibe, ahol megtanulta hogy vannak szabályok, stb., és érdekes módon azóta semmi gond vele! 2 éves.
2010. máj. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
09:09es veled nem foglalkozom.A többieknek köszönöm a válaszokat,érdekelt ti ezt hogyan gondoljátok.
2010. máj. 3. 08:13
 8/8 anonim válasza:

Dianetika könyvben vagy a dvd-ben megatlálod a választ a kérdésedre - Óriási a könyv!


Nekem nagyon sokat segített!

2014. ápr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!