Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak a gyereke is későn fekvő?

Másnak a gyereke is későn fekvő?

Figyelt kérdés

3.5 éves.

Bármit csinálok este 10-11nél hamarabb nem alszik el.

Ebéd után alszik 2 órát.

Ha több inger éri akkor sem alszik sokkal hamarabb max akkor fél10.

Úgy hogy nem tudom mit csináljak.

Igaz mi sem.vagyunk korán fekvok de azért jo lenne ha legalább 9kor aludna.


2016. dec. 16. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Az én lányom is ilyen. Szerintem az a baj, hogy még alszik délután, így már nem álmos estére. De ha nem alszik délután, akkor már este 6-tól nem lehet bírni vele.
2016. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Keson fekvo?


Akkor fekszik amikor te mondod neki. Plane ha 3 es fel eves.


Ne hagyd olyan sokaig aludni delutan, max. 1 orat, utana keltsd fel.


Mikor kel reggel?

2016. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Igen. Az oviban alszik délben, így este 10-10.30 körül alszik el. Hiába fektetném korábban csak forgolódik szegény az ágyban.

Ha itthon vagyunk, nem alszik már délben, így este 80.30-9 körül àgyban van.

2016. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha nem altatom napközben akkor éjszaka nyugtalanul alszik.


Ha 2 óránál kevesebbet alszik akkor hisztizik. Van h ez a 2 óra is kevés neki.


Persze én dontom el mikor alszik. Próbáltam már azt is h 9kor bedugom az ágyba de hiába ugyanúgy nem alszik 10nél hamarabb. Vagy engem vagy az apját szolingatja.

2016. dec. 16. 11:11
 5/14 A kérdező kommentje:
Most nincs oviba igy fél8 körül kel.
2016. dec. 16. 11:12
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Ha mindent osszeadsz akkor kijon hogy megvan neki a szukseges alvasigeny (osszesen 11-12 ora, ami nem keves) csak eppen nem abban az elosztasban ahogy neked kenyelmes lenne.


Tovabbra is azt javasolnam hogy ne hagyd tobbet aludni egy oranal delutan, ha hisztizik hat hisztizik, majd megszokja. 4 eves kor korul amugy is el szoktak hagyni a delutani alvast.


Legyen szigoru napirend, vacsora-furdes-mese-alvas mindig ugyanabban az idopontban, es akkor legyen nyugalom korulotte. Lefekves elott ne tevezzen.

2016. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Jelen! 2,5 éves fiú. Fél 11-11 körül alszik el. Ha megfeszülök se tudom előbb elaltatni. Berakom én 9-kor az ágyba néha, de akkor 11-ig magyaráz meg megy a harc, hogy le akar szállni. Mostanában inkább hagyjuk játszani, fél 11 körül szól, hogy menjünk aludni. Nagyon rossz, a férjemmel semmi időnk egymásra. A gyerekkel mi is zuhanunk az ágyba.

Délben keveset alszik, vagy néha nem is alszik. De akkor is későn fekszik este. Reggel 6 körül kel és éjszaka egyszer. Nem tudom mikor lesz ennek vége, nagyon unalmas már. 2,5 éve nem tudtunk együtt megnézni egy filmet vagy bármi.

2016. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mi sem 😞

Semmi időnk egymásra. Ráadásul van egy kisoccse aki szintén későn fekszik ezáltal.

2016. dec. 16. 11:36
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk 3 éves a fiam. 8-kor fürdés, fél 9-kor az ágyban van, 9-ig mindig elalszik. Sötétben alszik egy kis sólámpa ad némi fényt, nincs tv, mese (az fürdés előtt van direkt).

Délben alszik 1- 1,5 órát, reggel 7-kor kel.

Szerintem ez nagyrészt rajtad múlik! Ha nem alakítod ki a napirendjét, a szervezete sem tud hozzászokni, hogy 9-kor alvás.

6 után kerüld nála a stimulánsokat (édesség, tea, kakaó)

2016. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. 3,5 èves lány. Hiába keltem èn fel időben reggel,nagyon gyakran van az,hogy mivel este képes akár éjfélig is fennt maradni.Alszik délután, de csak 2-3 körül hajlandó.És itt jön a probléma nagy része,hogy keltenèm én 1 óra mulva,nem kel fel, vagy hisztirohamot csinál ami nála nagyon durva. Mindent kipróbáltam nála màr,de semmi sem vált be.
2016. dec. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!