Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másodikos gyereknek önálló...

Másodikos gyereknek önálló olvasásra milyen könyvet vegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeret olvasni, de értelemszerűen még nem tud bonyolultabb szöveget vagy nagyobb mennyiséget. Van olyan könyv, ami egyszerű nyelvezetű, rövid, de mégis ennek a korosztálynak való?
2016. dec. 18. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az egykori ovis , vagy az előtti könyveit vennèm elő. Boribon, Kiopkopp, Vidám mesékből a rövidek stb....
2016. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vegyél rövidebb gyerekkönyveket, nem kell megragadni az elsős oktató-mesekönyveknél. Úgyis csak annyit fog olvasni egyszerre, amennyit tud. Pöttyös Panni meg ilyesmi könyveket simán a kezébe adhatsz, ha belejön, végig is olvassa. Sőt, ha egy picit bonyolultabb gyerekregényt veszel, azt is el fogja olvasni. Minél többet akar és minél több lehetősége lesz olvasni, annál jobban fog menni neki.
2016. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van direkt kezdő olvasóknak való sorozat.

Pl.: "Most én olvasok!" sorozat. A könyv gerincén jelezve van a szint is. Gévai Csilla, Finy Petra, Berg Judit is az írók között van.

2016. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek Utolsó, pont ilyesmire gondoltam. :)
2016. dec. 18. 23:38
 5/6 anonim ***** válasza:

"már tudok olvasni" sorozat 30 éve is nagyszerű volt, most is megállja a helyét.

jó történetek, rövidek, nagy betűkkel, képekkel, könnyen olvashatóra szedve.

pl:

riki-tiki-tévi

balettcipőben mexikóig

berzenke és a csepürágók

csí

stb, stb

2016. dec. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2016. dec. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!