Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól csináljuk így az altatást?

Jól csináljuk így az altatást?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiam. Sajnos 4 hónaposan kapott Adamo hintát ami nem baj de mindig abba aludt el utána tettük a kiságyba. Mostmár kinövőbe van ès úgy látom nem kényelmes abban elaludnia mert tekeredik ki benne mintha fordulna oldalra. Napközbe egyszer alszik ott elalszik mikor felkel kb 1 óra múlva átteszem az ágyba ott alszik tovább.

Viszont este már úgy altatom kb 2 hete h beteszem az ágyába elmagyarázom h nagy fiú már így kellene aludnia és kijövök a szobából. Eddig lekapcsoltam a villanyt és sírt minden este. Most ugyanígy csinálom csak égve hagyok egy kislámpát de ugyanúgy sír.

Az nem jött be h bújjunk össze a nagy ágyba mert ül fel és menne mindenfele.


Jó így megszokja egyszer vagy máshogy kéne?


2016. dec. 22. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Légy kitartó, az a legjobb, ha kiságyba szokik. :)
2016. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Maradj ott vele, ne hagyd minden este sírva elaludni csak azért mert te egy új rendszert szeretnél bevezetni!
2016. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Így visszanézve elcsesztük. Van egy kishuga aki 2 hónapos és sajnos elég sírós baba így nem tudok a nagyobbal sokáig maradni. Egyáltalán lehet úgy még nehezebb lenne. Vagy nem tudom. Tanácstalan vagyik.
2016. dec. 22. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Aztán hogy van? Kijössz, ő sír, utána megunja és elalszik? Mennyi idő után?

Szerintem sem jó, hogy minden este sír, főleg ha nem 1-2 percet, és nem csak nyöszörög. Kipróbálhatod, hogy mellé ülsz, nálunk egyik gyereknél a hát simogatás vált be, a másiknak meg az arcát simogattam direkt úgy, hogy a szemét be kelljen csuknia (kicsit a szeme elé is raktam a kezem), ettől percek alatt elaludt. Vagy ha felpörög attól, hogy ott vagy, akkor meg beválhat a ki-be menős módszer, beteszed a kiságyba, és azt mondod "mindjárt visszajövök, csak elmosogatok/elpakolok/stb.", kimész, egy perc múlva visszamész. Ha megnyugodott, megint mondasz valamint, kimész, 2 perc múlva visszamész.

2016. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Az ha minden este álomba sírja magát nem egészséges! A nagyobb kárára nem mehet az hogy nektek lett egy második gyerek+nem tudtátok hogyan kell csinálni. Persze, mindenkinél van olyan, amit nem tud, tapasztalat kell hozzá. De az nem igazságos, hogy most emiatt a gyerek szív. Én biztosan nem hagynám sírni egyedül, ehhez nem fog hozzászokni, csak megutálja az altatást, amit gyakorlatilag te ezek szerint nem is csinálsz. Maradj ott mellette, simogasd, mesélj neki, énekelj, akár mi de ne menj ki a szobából és hárísd a felelősséget a másik baba gondozására, ez borzalmas. Találj egyensúlyt, a kisasszonynak is lehet sírni, nem értem az miért élvez mindig elsőbbséget. Ha így haladsz, csúnya testvérféltékenység lesz, akkor majd ez is jusson eszedbe, amikor eseteleg a nagyobb veri a kicsit!!!
2016. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem először a déli alváson változtass. Akkor tedd rögtön a kiságyba, ne pont este!
2016. dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel .. Ne hagyd egyedül

Maradj a szobába

En is így altatom a lányom

Beteszem a kiságyba es lefekszem az ágy mellé a szőnyegre 😄

Soha nem sír .. 1-2 percig játszik , nevetgél majd elalszik ..

2016. dec. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bebizonyították, hogy a sírva elalvó gyerek szervezetébe megnő a kortizol(stressz hormon), évekkel késöbb is magasabb, ráadásul ezzel azt a jelzést küldöd neki, hogy nem számíthat rád, sír és cserben hagyod. Nekem is van egy 4 hós és egy 3 éves. Vagy bemész a kicsivel hozzá,ha nem alszik mert sír,ha alszik akkor meg betudsz menni amúgy is, vagy apuka is tud altatni, mesélni. Ráadásul a kicsi miatt amúgy is kirekesztettnek érzi magát, ne most kísérletez ezzel. Sok babusgatás, szeretgetés kell neki, mert több időt elvisz a kicsi és a megszokott kis világa felborult. Sírni hagyásos módszerek, amikkel nem értek egyet is csak pár percre hagyják magára, majd vissza mész megnyugtatod, újra kijössz. Nem tudom mennyi a nagy , de beszélhetnél vele, hogy miért sír, az is sokat segíthetne. sok sikert és nyugodt éjszakákat.
2016. dec. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!