Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol apuka külföldön dolgozik,...

Ahol apuka külföldön dolgozik, mennyire viseli meg a gyemeket? Mennyi idősa gyerkőc/gyerkőcök? Kisfunk 7 éves. Apukája jan.2-án indul külföldre dolgozni.

Figyelt kérdés
Ma megmondtuk neki, meg is értette. De már mondogatja, hogy hiányozni fogsz apa. Nagyon átrágtuk a helyzetet, de ezt a lehetőséget nem szabad visszautasítani. Többet ilyen lehetőség tuti nem lesz.Egyenlőre csak ő, mi majd akkor ha minden jól alakul. Minden nap beszélünk majd skypo-on. Meg megyünk hozzá a tavaszi szünetbe 11 napra (kiveszem suliból 3 napra, hogy több napunk legyen apánál). Meg nyáron megyünk hozzá egy teljes hónapra. Akkor hazajövünk együtt, utána megint megy vissza. Ezt max. 1,5 évig fogjuk így csinálni. Utána vagy hazajön, vagy mi is megyünk. Ha megyünk mi is akkor a 3. osztályt már nem itt kezdi el a gyerkőc. Évközbe nem veszem ki az itteni suliból.
2016. dec. 24. 22:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nekem is és férjemnek is nagyon nehéz lesz. De erősnek kell lennünk a kisfiunnk miatt. ha mi illetve majd én erős leszek lelkileg talán ő is könnyebben viseli majd apa hiányát. Azt már mondta a kisfiam, hogy akkor anya aludhatok veled ugye :-)
2016. dec. 24. 22:57
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Megszokták. Sajnos 5 éve így csináljuk. 11 és 8 évesek.
2016. dec. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
11,9 és 6 évesek. Megszokni nem lehet sose! Vannak könnyebb nehezebb napok de kilehet bírni.Ahol most van a férjem 1 éve lassan jó helye van de a gyerekek hiányát a mai napig nehezen viseli!
2016. dec. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

És hétvégente haza tud jönni? Vagy hova megy dolgozni? Ha haza tud jönni hétvégente (ha nem is mindegyiken, de legalább két hetente), akkor semmi gond, ezt majd megszokjátok.

Viszont ha legközelebb csak tavaszi szünetben fogtok találkozni akkor lehet h el fognak távolodni egymástól hosszabb távon, és az elején nehéz lesz.

2016. dec. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hazajönni nem tud. Nagyon sokba lenne,nem érné meg. Hollandiába megy. Ezért döntöttünk úgy, hogy mi megyünk, és majd csak nyáron jön haza jövünk együtt haza.
2016. dec. 25. 11:42
 6/15 anonim ***** válasza:
Lassan 2 éve csináljuk így. Háromhavonta egy hétre jön haza. Alkalmazkodtunk, mert még 2 évig így tervezzük folytatni. A gyerekek 10 és 2,5 évesek. Megszokják, nálatok meg nem is évekről van szó. Emiatt nem fog semmi életre szóló, maradandó kárt szenvedni a fiatok.
2016. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Megszokják, mert eltávolodnak egymástól. A gyerek az apjától, az apa mindenkitől.
2016. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én ezt szerintem nem vállalnám be ilyen kicsi gyereknél. Ha csak pár hónap lenne, vagy ha hosszabb idő, de kéthetente haza tud jönni, az más. De így nem hinném. Nem tudnátok hamarosan utána menni? Később sajnos visszaüthet a gyereknél az apa hiánya.
2016. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Megszokni nem lehet, csak elviselni. A lányunk 4,5 éves, a férjem már 3. éve dolgozik kint. Eleinte 12-13 hetente jött haza 3 hétre. Most már 10 hetente 2 hétre. Nagyon hiányzik a lányunknak, de elviseli. Vannak hullám völgyek. Vannak napok mikor könnyebb, és van mikor sír hogy hiányzik neki Apa. Nekem is nagyon hiányzik, rossz hogy nincs mellettem. De hát sajnos ez van. És egy darabig még ez lesz.
2016. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Én nem vállalnék ilyet be, nem tenném kockára a családot. Miért kell másfél évet várni arra, hogy kiderüljön, ti tudtok-e menni? 7 éves gyerek mellett már te is tudnál állást vállalni és gondolom anyagilag fenn tudnátok tartani a családot a férj fizujából is...máskülönben gazdaságilag meg sem éri utánamenni még másfél év múlva sem...
2016. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!