Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális, ha egy 5...

Mennyire normális, ha egy 5 és fél éves gyerek elkezd cumizni, ha kistesója született?

Figyelt kérdés
Soha nem cumizott, de rákapott. "Kisbabásat" kell vele játszani: a bugyit pelenkának nevezi, kevertetett velem tápszert, stb. Mennyire kell belemenni a játékba, kell aggódnom? Mással is előfordult ez?

2017. jan. 6. 11:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egyet értek én is azzal, hogy módjával. Nem kell alá adni a lovat, hanem szépen magyarázni, lelkesíteni, rávilágítani a pozitívumaira annak, hogy ő már nagylány. (Látod te már milyen ügyes vagy / neked már nem kell cumi az alváshoz / te már ezt is csinálhatod, azt is eheted... stb.) Vond be a pici körüli teendőkbe, és ha akarja kóstolja meg ő is a tápszert, de ne legyen szokás a babás dolgokból, tereld el valahogy, lehetőleg lazán, jókedvűen. És hát igen, a közös, csak neki szánt anya-idő és -figyelem adagja legyen meg neki is, ne csak a picinek, amihez ha kell, kérd apa, nagymama... stb. segítségét, hogy megtalálja saját magát a nagytestvér szerepben.
2017. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
60%
Az én fiam nemsokára 5éves. Keddre vagyok kiírva tesóval. A fiam Közölte velem , hogy mivel két cicim van az egyik az övé a másik a kistesoé! Na én is ilyesmikre számitok mint a kérdező!
2017. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%

Ál-regresszió (korábbi fejlődési fázist eljátszik, ez esetben testvérféltékenységből).


Ilyen esetben természetes a szerepjátéka. Azonban javaslom az optimumot, nem kell túlzásokba esni.


Én nem tápszerezném, inkább megdicsérném, hogy ő már milyen ügyes nagy gyerek, már mi mindent tud, sokkal okosabb és ügyesebb, mint a baba. De nem tiltanék neki minimális szintű regressziós szerepjátékot.


Tehát az éremnek két oldala van.

Éreztesd a nagyobbal, hogy ő ügyes okos nagy, de ne is akadályozd meg neki a kisbabás szerepjátszást, persze, mondom a túlzásoknak ne engedj, ha túloz a nagy, ilyenkor is utalj rá, hogy ő milyen ügyes okos nagy gyerek már, "hiszen te tudsz már járni, ügyesen futni, mutasd csak, mekkora nagyokat ugrik az én kis mackóm / kengurum", satöbbi.


A dicséret által ösztönözöd arra, hogy tegye azt, ahol tart a fejlődésében. Ugyanakkor a gyermeki játék gyakran arról szól, h kijátssza saját magából a feszültségeit, vágyait, örömét, fájdalmát, vagy épp kompenzál, stb. A kisgyermek ösztönös önterapeuta.


A ti esetetekben irigy a babára, ezt játssza ki magából, és ez hasznos önterápia, ösztönösen.


Irigy rá, mert ugye egy babával nyilván többet muszáj foglalkozni - ezt magyarázd is el neki: "ó, drágám, a kistesód még nem olyan ügyes, mint te, ezért kell őt annyit hordozni, etetni... milyen jó, hogy te már egyedül is tudsz ennyi, szívem. :)"


A baba meg úgy sem érti, hogy a "rovására" hasonlítod össze, a fontos emellett az, hogy mit érzel! A babák és a kisgyermekek érzik, amit az anyjuk érez! vagy az apjuk, ha az apa neveli egyedül. Ennél fogva hitelesnek kell lenned velük.


Az, hogy mit mondasz, avval olykor muszáj kicsit trükközni úgy, h mindenki jól járjon, pl hogy "ó a bab még ügyetlen, de te már ügyes vagy", viszont sugározd a babád felé, hogy nagyon szereted őt is, és a másik gyerekedet is, a baba érezni fogja, hogy te nem bántásból mondod, amit mondasz.


A szándék a döntő. Jó szándékkal mondjad ezt a nagynak, úgy, hogy éreztesd a babáddal, hogy nem a rovására mondod.


(Lehet h akad, aki nem hiszi, h egy baba ÉRZI, amit mondanak neki, pedig így van, sőt, elég szép szókincse -passzív memóriájában anyanyelve számos szava- is van ám már az újszülöttnek is, mert az anyaméhben is hall és tanul! Legfeljebb még nem beszél...)

2017. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

* bab -> baba

* egyedül is tudsz ENNI

2017. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!