Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért pisil be az oviba,...

Miért pisil be az oviba, amikor szobatiszta? És hogy deríthetném ki?

Figyelt kérdés
Fiam áprilisban lesz 4 éves. Volt bölcsis, szeptembertől pedig oviba jár. Gyorsan beszokott, soha semmi baleset nem volt pisi téren. Teljesen szobatiszta nappalra már lassan 1 éve. Múlt héten és tegnap is bepisilt az oviban alvás közben. ÉS nem tudom miért. Kideríteni is nehéz, mert mostanában annyi kitalált sztorit mesél, hogy nehéz kiszűrni, mi az igaz. Így hiába kérdezgetem, mi van az oviban. Hogy lehet így kideríteni, mi a baj? Látszólag semmi, otthon nincs gond, hétvégén nem pisil be alvás közben. Vidám jókedvű, szívesen megy az oviba is.
2017. jan. 11. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Pisil alvas elott? Kikuldik oket?
2017. jan. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt mondja igen, mindig.
2017. jan. 11. 08:59
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Kérdezz rá, hoyg amikor alvá elött kimegy a WC-be, akkor pisil is vagy csak ott van? Hülyeségnek tünik, de a lányom volt így és kiderült, hogy altatás elött nem pisil, mert az egyik WC-töl félt valamiért és ilyenkor csak azt tudta volna használni - és utána meg álmában természetesen bepisilt.
2017. jan. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Az enyém kb hetente egyszer pisil be, akkor ha valamiért rosszabb napja van. De akkor 3 váltás ruha kell neki+ágynemű.
2017. jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk hasonló volt, mit a 3-nál: a fiam hirtelen, egyik napról a másikra elkezdett bepisilni. Az óvónök állították, hogy rendszeresen kimegy a gyerek a WC-be, úgyhogy ez nem lehet gond.

MEgkérdezem a gyereket, hogy ki szokott menni a WC-re - erre igent mondott. Aztán - igazán nem tudom, miért is - megkérdeztem, hogy szokott ott pisilni is? Erre azonnal jött a válasz, hogy nem. Ekkor elkezdtük kérdezni, hogy miért, és végül az sült ki, hogy nemsokkal elötte javították a WC-t és felszedték a padlót is, amit a gyerekek is láttak. Ö ebböl arra a következtetésre jutott, hogy ott van egy nagy gödör, amibe beleeshet, ha WC-re megy - és ettöl kezdve elkerülte ezt a lehetöséget.

2017. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tegnap nem, de ma megint bepisilt. Azt mondja kimegy, és pisil is alvás előtt.

Most nem tudom, mit tegyek. Első körben az óvónőkkel beszéljek? Mivel szinte aki találkozom velük, fogadóórát kell kérnem. És ha csak annyi lesz a váasz, hogy nem tapasztaltak semmi különöset, és majd odafigyelenek? Akkor Ennyi? És utána várunk? Vagy keressek gyerekpszichológust? Oda kell beutaló? Vagy hogy megy ez?

2017. jan. 12. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor kicsi voltam akkor pisiltem be éjszaka, amikor azt álmodtam, hogy egy olyan kempingbe vagyunk ahova régebbe mentünk, és mielőtt elmentünk a büfébe anya elküldött vécére. Vagy pl.: Elmentem vcre mielőtt indultunk oviba. Aztán eldöntöttem fejben: nem fogok álmomban wcre menni(kicsit fejlett gondolkodásom volt) és többet nem is kellett ágyneműt húzni, csak egyszer. Akkor a szüleim rettenetesen összevesztek, majdnem elváltak.
2017. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Péntek óta Itthon vagyunk, mert beteg.

Itthon nem pisilt be egyszer sem ebéd utáni alvásnál a 4 nap alatt.

Szerintem az oviban van valami.

Majd meglátjuk, amikor legközelebb megy.

2017. jan. 16. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!