Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válás küszöbén vagyunk....

Válás küszöbén vagyunk. Hogyan kommunikáljuk a gyerek felé?

Figyelt kérdés

Ma betelt a pohár és több hónapnyi verbális "egymás öldöklése" után kiraktam a férjemet.

A gyerek lassan 3 éves, mindkettőnkhöz kötődik. Apaként nem tudok rá rosszat mondani, társként szerepelt le.


Most mondtam, hogy néhány napig látni se akarom, a kicsinek azt mondtuk, hogy el kell utaznia, nem alszik itthon.

Most 2-3 napig tényleg hallani se akarok róla.

A kapscolattartást a későbbiekben nem szeretném akadályozni. (Bármikor találkozhatnak, csak jelezzen előtte)

De kérdeződködni fog, hogy apu hol van. Egy sima munkanapon, ha betegség miatt itthon kellett maradnia, már déltől ment az érdeklődés. Ezért is gondolom, hogy így, hogy este nem jön haza, egy idő után fel fogja zaklatni.


2017. jan. 13. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, sajnos mindig a gyerek issza meg a levét a válásnak. :(


Ha biztosan nem tudjátok tisztázni, akkor az igazat.

Ha van még esély békülésre, akkor azt, hogy elutazott.

2017. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az igazat. De mond el, hogy szeretitek ettől münd a ketten de anya apa nem tud tovább együtt élni de erről nem ő tehet.
2017. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már végleges a szakítás akkor mondd azt neki hogy apa ezentúl máshol fog lakni, de ők attól még nagyon gyakran fognak találkozni, apa sokszor fog érte jönni, pl. holnap is, stb.

Ha megkérdezi mért költözött el én valami olyasmit mondanék hogy úgy alakult hogy már máshol kell lakni. De mindenképp azt hangsúlyozd h ők ettől még sokat fognak találkozni.

2017. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Ne haragudj, nem tudok jó tanácsot adni, csak azért írok ide, mert én is ebben a cipőben járok.
2017. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
En is igy vagyok, szerencsere az enyem meg kisebb, igykonnyebb. Bar sajnos nem erdekli az apjat.
2017. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Elég szánalmas, hogy manapság több pár válik, mint nem. Nem volt ez divat.

Azt sem értem miért lett kirakva a férfi a lakásból. Ha csak a tiéd a lakás, akkor nem szóltam. Az is miért egyértelmű a nőnek, hogy a gyerek nála marad válás után. Én apaként biztos nem törődnék bele.

2017. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert a gyereknek az anyjanal a helye. Foleg mig kicsi ...
2017. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért ő, mert a gyerek beteg és én vagyok vele itthon táppénzen. Valamint nem én mondtam neki, hogy "szájba baszlak, te idióta" a gyerek előtt, hanem fordítva. No meg neki áll éppen üresen a lakása.

A közös ingatlan sorsáról (eladjuk vagy valamelyikünk kivásárolja a másikat), a későbbiekben döntünk, hogy mi legyen, jelenleg örülök, hogy nyugalom van és kicsit fel tudok lélegezni.

2017. jan. 13. 15:31
 9/11 A kérdező kommentje:

A kérdés egyébként nem a különválás mikéntjére vonatkozott, hanem arra, hogy ezt egy közel 3 éves gyerekkel hogyan lehet közölni, hogy minél kevésbé sérüljön.


Így mindenki másnak köszönöm szépen a válaszokat, ők valóban hasznos választ adtak!

2017. jan. 13. 15:33
 10/11 anonim ***** válasza:
"Apaként nem tudok rá rosszat mondani." Aki ilyet mond a gyereke anyjának a gyerek előtt, az apaként is leszerepelt.
2017. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!