Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent, ha egy 7 éves...

Mit jelent, ha egy 7 éves gyerek naponta rengetegszer mondja az anyjának, hogy szereti?

Figyelt kérdés
Tudom azt, hogy szereti :). De előtte szinte sose mondta. Lehet, hogy buta kérdés, de most kezdte az első osztályt, és pár hónapja, naponta rengetegszer mondja, hogy szeret, imád, sokkal bújósabb. Tavasszal-nyáron hónapokig nem is mondta soha. Jelezhet ez valamit? Hogy bizonytalan, jobban szorong, úgy érzi, más nem szereti őt? Összefügghet valamivel? Másnál is vannak ilyen bújósabb és távolságtartóbb időszakok a gyereknél?
2017. jan. 11. 01:13
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, más gyereknél mit jelent, de az én lányom is kb. kötőszóként használja, sokszor akkor is mondogatja, ha épp unatkozik, legalább addig sincs csendben. Ettől még tudja, hogy nagyon szeretjük, semmi olyan változás nem volt az életünkben, ami indokolttá tenné, hogy bizonytalan vagy szorongó legyen, szerintem ez inkább életkori sajátosság.

Pont úgy, mint az, hogy minden mondatot úgy kezd, hogy "anyaaaa!" Néha kicsit kiakasztó, de remélem idővel leszokik róla. :)

2017. jan. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Dettó, mint az első. Én már rosszul vagyok tőle, hogy minden mondata úgy kezdődik, hogy Anyaaa.... :D

Minden nap kb. 100szor elmondja, hogy szeret. Én ezt imádom, hiába 7 éves, rengetegszer ölelkezünk, puszilgatom, bújik. Pedig fiú. Most arra kapott rá, hogy becézget. Eddig csak anya voltam, most anyuci, anyukám, anyucikám stb. :)

2017. jan. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem azt jelenti hogy most hogy iskolás érzi hogy otthon veled mennyivel jobb mint az iskolában és ezt úgy fejezi ki hogy neked mondogatja h szeret.
2017. jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Mert:

Szeret

Unatkozik

Hogy ne legyen csendben

Tetszik neki a szó

:-)

2017. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Nekem az ovit kezdte idén, és ugyanez a helyzet. Már mondom neki, hogy nem kell ezt ennyiszer mondani, tudom hogy szeret. De ő is kb kötőszóként...így szól hozzám: "Anya! Szeretlek..." és utána mondja, hogy mit akar.


Ráadásul ő elvárja, hogy vissza is mondjam :D

2017. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!