Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet következetesnek...

Hogyan lehet következetesnek lenni? Hogy érti meg a gyermek a néha fogalmát ha nem tudom mihez kötni?

Figyelt kérdés

Mindenben túlkapásai vannak.

- önálló alvó, a mi ágyunk rossz, hepehupás, nem is tenne jót neki, de néha mellettunk altatom, mert vagy sírós, vagy nekem hiányzik.de abbol mindig az lesz, hogy átszokik es csak cirkusz lesz abbol ha kövi napokban ismét a szeretett kiságyában kell aludnia, ugy erzem kár volt koràbban kivenni mert addig semmi baj nem volt a kiságybol.

- egyszer ketszer vacsi után kapott édességet, azota nem akar vacsorázni v csak belemajszol mert a csokit várja

- baleset miatt mindenki vígasztalta, erre mostanában mindenen sir, ezzel akar figyelmet kelteni, ahelyett hogy mutogatna v beszélne mint koràbban.kommunikácios eszköze lett a drámázás


Nem érti hogy egyszer kétszer alszik velünk, egyszer kétszer van csak csoki, és bajban kell sírni csak, nem pedig uton utfélen, mert azzal nem lesz népszerű

közkedvelt.


2017. jan. 13. 23:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
3 éves
2017. jan. 13. 23:31
 2/15 anonim ***** válasza:
Érteni, már érti, csak nem tetszik neki. És igaza is van. Rendszer és következetesség megkönnyíti gyerekekkel az életet.
2017. jan. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Pont ezt szeretném de hogyan?

Màr próbáltam azt is hogy kétnaponta aludhat velünk de azt is sűrítené.


Magyarán ha egyszer is vele alszok, másnap garantàlt a hàboru. Nem aludhatok a gyerekemmel...?

2017. jan. 13. 23:43
 4/15 A kérdező kommentje:

Vagy lehet csinálok neki egy mesés naptárat csak heti szinten.egyik nap anyaval alvos nap, masik kiságyas de csokit kap, harmadik meg mosoly nap amikor nem szabad sírni..

Ez működne?

2017. jan. 13. 23:47
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Nrm működik. Ha van hozzá kedved veled alhat, ha nincs akkor pedig mehet a szobájába. Elutasításnak veszi. Az enyém is 3 éves. Minél tovább bonyolítod, annal rosszabb.
2017. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Milyen találó.tényleg elutasításnak veszi.

Már ott tartunk, hogy mindennap velünk alszik gondoltam csak találok valami humánus megoldást. Mert direkt a vészjoslo sírast alkalmazza amire barmely szomszéd a mentőt hívná.

Pedig mivel erre engedekenyebb leszek, igy en is a sirast programozom bele.


Nem hiszem el hogy csak igy lehet megoldani hogy azert se.

2017. jan. 14. 00:02
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Legyél határozott!

A NEM fogalmát is meg kell értenie.

Ha nem érti, akkor se gyengülj el. Ha hisztizni kezd, hagyd figyelmen kívül, különben az rögzül benne, hogy ha dobálgatja magát, és sír, egyből rohan anyuka-apuka, és a csokit is a szájába nyomják.


Általában azt szokták mondani, hogy helyettesítő termékekkel kell próbálkozni, így fokozatosan kivezetheted a csokit az étrendjéből. Például csoki bevonatú sütit sütsz, csokis müzlit adsz neki, és így tovább, hogy megismerjen új ízeket, és innentől áttérhetsz a gyümölcsökre és zöldségekre. Türelemjáték lesz, de állj ki magadért.

2017. jan. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Off


Köszi h kiirtad a kérdést!

Az én fiam is detto ugyanez.

Nála is 3 évesen kezdődött és lassab már 4 lesz

2017. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A napközbeni "kommunikációs" sírást már megoldottam, csak el ne kiabáljam.

Reggel amikor mellettem már felébredés után kezdett nyafogni, hirtelen rászóltam kedvesen, hogy ma csinàlunk egy olyan napot amikor csak mosoly van, nincs sírás. Egyből belement a játékba.

Delelott csak két alkalommal kellett emlèkeztetni, hogy hahó, kérni kell, mondd mit szeretnél, sírni nem ér.


És amikor délutàn elcsúsztunk és nagyban mèg vásároltunk alvásidőben is, fáradtan is olyan jol viselkedett a boltban es uton, már ami tőle kitelik, de egyetlen egyszer sem volt nyarvogás, sipákolás sem.habàr egész nap én is toleránsabb vagyok, nem provokàlom ideges hanglejtésekkel.


Remèlem tartós lesz, mindenesetre ma nem kommunikált sírással.

2017. jan. 14. 17:30
 10/15 A kérdező kommentje:

Az evéssztrájk most a leggázabb.

Ma még csak 3x 2,4 deci tej és gabonapépes müzli van benne..ebéd zero..

2017. jan. 14. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!