Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Hogyan regenerálódtok?

Anyukák! Hogyan regenerálódtok?

Figyelt kérdés
Kislányom majdnem másfél éves, jó gyerek. Viszont sokszor szereti feszegetni a határokat és én mostanában elég hamar felkapom a vizet. Rákiabálok, egyszerűen úgy érzem, hogy elfogyott a türelmem. Nem akarok neki rosszat, nem akarom, hogy ezt megszokja és én is szeretnék változtatni, csak úgy érzem kimerültem. Nektek volt ilyen? Hogyan oldottátok meg?
2017. jan. 26. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Eljartam futni.
2017. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem az a jó anya akinek fát lehet hasogatni a fején olyan türelmes és mindent eltűr vagy 60szor magyaráz el valamit földöntúli nyugalommal.Sokan úgy érzik hamar felkapják a vizet, közben meg csak úgy érzik.Sokszor pedig jogos a reakció,nem baj az ha a gyerek szembesül vele,hogy bizonyos tettei negatív reakciókat váltanaki másokból.Sőt ez a jó neki is. Viszont nehéz magunkat megítélni,hogy valóban még a jogos szinten vagyunk vagy nem. Érdemes megkérni külső szemlélőt,hogy mondja el ő hogyan látja.


De kikapcsolódni amúgy is kell.Én el szoktam menni tornázni vagy vásárolni,nézelődni míg a férjem vagy valamelyik nagyi van a gyerekkel.Olyan is van,hogy csak elvonulok zenét hallgatni vagy aludni.

2017. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Volt és most is előfordul. Gyors módszer nálam egy forró, illatos fürdő. Időigényesebb a sport, szeretek úszni, csak ezt nehezebb megoldani. Fektetés után olvasok, vagy filmet nézek.
2017. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

próbálok időt szakítani a gyerekek előtti hobby-kra, illetve ezeknek csak a morzsáira jut idő (olvasás, varrás..ilyesmi). Nálunk az éjszakai alvás sem tökéletes, még most sem pedig a pici már 3 éves elmúlt, ezért nappal fáradtabb vagyok, türelmetlenebb.

Tényleg tudatosan kell kialakítanod hogy neked mi a megnyugtató, ami kikapcsol, akár napközben pár percre leülni egy teával, megnézni egy 15 perces sorozatot ...stb. -mert a java még csak most kezdődik (a dackorszak próbálja az ember tűrőképességét...:-)

2017. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazatok van, a sport biztosan segít majd, mihelyst nem lesznek minuszok újra rendszeressé teszem a futást és néha egy kis úszást is. Tényleg néha csak egy csésze tea hiányzik csendben, vagy egy film. Jókat írtatok. Biztosan jól osztjátok be az időt, ha a hobbira is marad energia. Valószinűleg nekem is jobban kell terveznem és kihasználnom az időt.
2017. jan. 27. 08:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém most 2,5 éves. Jujj, bőven a dackorszak. Én érzem azt, hogy kimerültek a készleteim. Változtatni szeretnék, felrázni magam. Mindig úgy fekszem le, hogy holnap jobb lesz, de eddig még nem jött össze. Valószínű nekem most az is hozzájárul, hogy úton a kistesó, első trimeszter, hormonok, állandó fáradtság, rosszullét. Néha borzalmas anyának érzem magam... Többet kellene vele foglalkoznom is. Bocsi az offért, de kikívánkozott. De kaptál jó tippeket, ezt én is ki fogom próbálni. Bár a sport nekem most necces volt az első tizenkét hétben (pedig addig rendszeres), de hamarosan kezdem a kismamatornát, ha az orvosom rábólint. :) Kitartást mindenkinek! ;)
2017. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
edzés,néha egy kis shopping,gyerek nélkül.próbálj egy órát lecsipni magadnak minden nap,nehogy a pici igya meg a levét :-)
2017. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!