Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon nagyon nagyon elegem...

Nagyon nagyon nagyon elegem van már ebből a viselkedésből, mit csináljak már?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte az óvodát, első perctől kezelhetetlen.

Egy baby hárpia,visít mindenért és az ellenkezőjéért is.

A héten itthon volt, kicsit megfázott. Van 2 kistestvére velük vagyok itthon, mentünk ki az udvarra, ő nem jön, bent marad egyedül, jó maradj akkor. Fél perccel később földhöz csapja magát és üvölt, hogy itthagyom.

Az imént vacsiztunk, ő választott mit eszik, elé teszem. Üvölt,neki nem ez kell. Elmondtam neki halkan normál hangon, hogy akkor válasszon valamit a hűtőből,választott. Én megettem,mikor észre vette földhöz csapta magát és véresre marta az arcát.

8 évig vigyáztam gyerekekre,voltak hisztisek, de ilyen, hogy egyik napról a másikra egy angyalkából ez a hisztérika lett,ezt fel sem tudom fogni. Ez már nem dackorszak. Kértem időpontot nevelési tanácsadóhoz :(

Kivagyok :(



2017. jan. 29. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Nekem pont mostanság tűnt fel, ha feladatot adok a gyermeknek rendszeresen, koncentráltabb, kezelhetőbb lesz, pl feladatozunk olyasmit hogy fejere teszek egy párnát hogy menjen vele egyensulyozva es nevetunk, tapsolunk es ha mindezt(pár perc) azelőtt adagolom mielott elindulnánk vagy bármit szeretnék, sokkallta kompromisszumkészségesebb lesz.


Szoval egy kis minimális játék és máris megfordul a világ és kenyérre kenhető lesz

2017. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Rejtve benne van a kerdesben a hiszti oka.

Valasztott egy vacsorat, megse kellett, erre mondtad neki hogy valasszon masikat.

Nem vagy kovetkezetes, o az ur. Plusz erzi hogy most a kicsikkel Te otthon vagy o meg "be lett dugva oviba". Fel akarja hivni magara a figyelmet. Van vele kettesben toltott idod? Ha nincs, kellene. Ami csak a tietek. Akkor nem lenne szuksege figyelemfelkelto viselkedesre.

Plusz legyel vele kovetkezetesebb, kezeld nagyfiukent / nagylanykent, kerd a segitseget vacsi keszitesnel, erezze hogy a kis tarsad nem csak "a nagy akinel tobb ido kell a kicsikre".

2017. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a kistesok miatti feltekenyseg lehet az oka. Ha keves a korkulonbseg a gyerekek kozott es még a nagyteso is viszonylag kicsi, akkor a nagyra extran oda kell figyelni, apolni a lelket, hogy ne seruljon, mert a kistestver erkezese szamara egy trauma.

Nalunk a nagy 3,5, a kicsi 1,5 eves es a nagy neha apro-csepro hulyesegekert annyira elkezd sirni... en ennek tudom be, mert altalabam a kistesoval kapcsolatos szitukban jon elo.

Probaljak valahogy felhivni magukra a figyelmet, hogy haho, en is itt vagyok, en is vagyom odafigyelesre még es szeretetre.

Nincs semmi gond, nem kell nevelesi tanacsado!

2017. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Igaz. Ez már nem dackorszak.

Ez valóba azért van, mert nem vagy következetes!


Ha választ valamit és mégsem kell, akkor ne válasszon mást!

Pl: ha a kék pohár akar inni, aztán meg hisztizik hogy a piros kell, ne add neki oda a pirosat.

Ezzel bizony direkt hergel téged, hogy ő legyen a középpontban. Mert ha hisztizik addig is vele foglalkozol nem a kicsikkel!!! És már érzi hogy ő az úr!

Amit akar, és ahogy akarja azt megkapja....

Ezen kell változtatnod.

Nem lesz könnyű, de mêg tudsz tenni ellene!

2017. jan. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Van csak vele töltött idő. Természetesen nem kapja meg mindig amiért hisztizik, ilyenkor jön, hogy földhöz csapja, bántja magát. Sokszor szó szerint le kell fognom mert kék zöld, vagy mint most is véresre marja magát.

Emiatt viszem el nevelésibe, mert mint mondtam, van tapasztalatom gyerekekkel és a családban is van sok kisgyerek az, hogy a testvérek verekednek, az szinte mindenhol előfordul.De ez, hogy ilyen szinten bántja magát, nem normális.

Kell a nevelési tanácsadó,mert már mindent kipróbáltam amit én ismertem módszert :/

2017. jan. 29. 21:44
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Nekem is az ütötte meg a figyelmem hogy "választhat" valamit a hűtőből...sajnos én is szeretem bevonni a lányom a döntésekbe, mert szeretem ha van véleménye, de általában ha választási lehetőséget hagyok tuti hisztihez vezet. mostanában kerülöm is az ilyesmit. anya mondja meg mit lehet enni, milyen mesét lehet nézni, hogy menjünk e sétálni, hogy mit vegyen fel aznap, és akkor nincs vita és nincs hezitálás. ha hisztizik leülök, malmozok, ha kitombolta magát megszeretgetem, de akkor sem választhat ő ezekben a dolgokban. Kistesó nálunk is van. A kistesó se választhat :)
2017. jan. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nezd, az meg nem lehet hogy mindent jol csinalsz es megis ilyen. Ha nincs mentalis problemaja, egy gyerek csak ugy magatol nem lesz ideggyenge (ez pedig annak tunik).

Ha ugy erzed tenyleg nincs sem elkenyeztetve, sem hanyagolva, megis fizikailag bantalmazza magat akkor gyerekpszichologus kell.

2017. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire bantalmazza magat, az valoban problemat jelent es orvosi segitsegre van szukseg. Ez mar nem tudhato be egy 3 eves hisztijenek.

Mikortol viselkedik igy? A kistesok erkezese elott is voltak hasonlo esetek? Az ovodaban az ovonok nem jeleztek még, hogy ott is problema lenne? (Bar tapasztalatom szerint az ovonok probaljak megoldani a problemas gyerek viselkedeset es csak ritkan jelzik a szulonek, ha problemas a gyerek, verekszik stb.)

2017. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szeptember óta van ez,mióta ovodába jár. Előtte soha nem csinált ilyeneket. Az oviban ha rosszalkodnak kiállítjak őket a szekrény elé, na ilyenkor ott is bántja magát :(

Meg ha egy gyerek elveszi a játékot amivel játszik képes véresre marni magát.

2017. jan. 30. 10:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Vidd el nevtanba vagy pszichológushoz, lehet ADHD,
2017. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!