Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, legyek drasztik...

Mit csináljak, legyek drasztikus? Elegem van az egészből.

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok el, még ha hosszú is. Segítségre van szükségem. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, csak legyen vége ennek a lassan két éve tartó tortúrának.

22 hónapos fiam altatása és alvása maga a pokol. Próbálok mindent leírni, de most is dühös vagyok.

Ebéd után teszem le aludni. Mellé kell feküdjek a mi ágyunkba. Kb fél- 1 óra popópaskolás után elalszik. Az 1 órát végig magyarázza. Ki akar menni, többször átver, hogy kakálni kell. Sokszor ki is engedem, mert mi van ha tényleg. De általában csak játszani megy. Aztán alszik változóan 1-3 órát. De itt kell feküdjek mellette, mint most is, mert ha kiosonok felkel és nem tudom visszaaltatni. Így tehàt semmit nem tudok csinálni. Tegnap is kiszöktem a fürdőbe teregetni, 1 perc múlva leesett az ágyról. Kiságyban nem hajlandó elaludni, illetve ki is tud mászni.

Felkel, uzsonnázunk, aztán kimegyünk. Minden nap több órát kint vagyunk. Keddi napon pl. (csak, hogy értsétek az esti problémát) 2-től, 3-tól kint vagyunk udvaron, játszón, parkban este fél 6-ig, aztán elmegyünk úszni fél 8-ig. Lényeg, hogy bármennyit vagyunk kint, bármennyit alszik ebéd után, este fél 11 előtt nem alszik el.

Este 8 körül lekapcsoljuk a villanyt, még lehet játszani, 9-kor behozzuk a mi ágyunkba. Ilyenkor már mindketten kellünk, ha egyikőnk nem fekszik ide, akkor ordítás van. Ilyenkor kiszökik 1-2-szer és ekkor tényleg kakál. Kb. másfél óra popóütögetés után alszik el. Fáradt biztosan, miután kakál már nem akar szökni. De magyaráz, hempereg, nagyon nehezen alszik el. Elalszik, apa berakja a kiságyba a szobájában és dőlünk ki mi is. Házasélet nulla. Kb. 1 éve ez megy.

Aztán jön az éjszakai műszak. Kb. 2-kor, 3-kor felkel, át kell hozni és fent van 2-3 óra hosszát. Nem akar aludni, hisztizik, játszani akar menni. Sosem engedtük neki, egyszer sem. 5 körül visszaalszik, 7-ig. És ez minden áldott este így van. Hullák vagyunk, elegem van, legszívesebben itt hagynék csapot-papot. Nagyon türelmetlen vagyok, minden altatás egy veszekedés. Már gyomorgörccsel indulok neki. Csúnyán beszélek vele, dühös vagyok aztán sírok ha elalszik, mert lelkifurdalásom van, hiszen ő az életem. És ez ìgy megy minden éjjel.

Férjem azt mondta elég volt, nem bír dolgozni, szépen mától hagyjuk a kiságyban ordítani. Màr én is belemennék, de félek, hogy kiesik fejre.

Nem tudom mi a baj. Szép napirendünk van, tartjuk is mindig, max fél óra csúszások vannak. Egyszerűen olyan, mintha semmivel nem lehetne lefàrasztani.

A múltkor egy utazás miatt egész nap nem aludt egy percet se. Akkor is este fél 11-kor aludt el. Mert autóban sem alszik, soha nem is aludt, kicsi csecsemőként sem.

Kérlek segítsetek tippekkel, tanácsokkal, mert nem akarok egy ilyen idegbeteg, kialvatlan házisárkány lenni, mint most.


2016. febr. 17. 12:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%

Detto az én fiam. Semmit nem tudok írni. 9 éves, éjszaka átjárkál. Annyi, hogy más sulis, suliból egyenesen az uszodába megyünk, este fél 8-ig, minden nap! Így elalszik 9-kor. De már hajnal 3-tól csámborog. Amíg nem sportolt, addig pokol volt minden alvás, mint nálatok. Mi gyorsan leszoktunk a déli alvásról, mert ha aludt délben 11-ig túráztatott.

Egyébként a tesója meg tökéletes alvó, ő nem járkál, meseolvasás után szépen alszik reggelig.

2016. febr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
67%

nem leszek nagy segítség :o

a fiam 5 éves, és nagyon rossz alvó. 10 hónapos kora körül kezdődött, azóta nem alszik el egyedül. otthon délután sem aludt egyedül, éjjel sem.

ott kell mellette lenni, amíg el nem alszik, aztán kisurranni... és ha felébred, azonnal újra otteremni, mert ha nem vagyok ott, akkor vége a világnak, teljesen felébred, sír, stb.


próbáltuk, had sírjon. életem lehosszabb 7 perce volt :o aztán nem bírtam tovább hallgatni.

feszült és ideges vagyok. és állandó veszekedés forrása... de most komolyan végiggondolva:

miért kell neki egyedül aludni? ha aztán meg azt látja, hogy anya meg apa együtt alszik, nem egyedül.

egyedül aludni sz@r.

volt, hogy már én kaptam sírógörcsöt... de aztán beláttam: utánam sírjon a gyerek? azért menjen a vita, mert velem akar lenni? hát legyen! lesz még anya ciki is :o


mi van, ha végig vele vagy éjjel? 2-3 körül felkel... de ekkor nem költözne, mert nyugtázná, hogy megvan anya és apa is... lehet, aludna tovább. az ide-oda cipelés felületessé teszi az alvást, felébreszti. lehet, ez a baj.

ha már veletek alszik, akkor miért kell arra a pár órára külön tenni?


nálunk az a megoldás, hogy a gyereknek is rendes nagyágya van. 2személyes. így mellé tudok feküdni, ha kell, apa is. ha elaludt, mehetek dolgomra... és amikor éjfél-1 között ébred, akkor költözök vissza ÉN mellé. tehát ő marad a helyén, és amint ott vgyok, alszik is tovább.

2016. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! Hidd el, már ezen is túl vagyunk. Hagytuk már itt velünk. Ugyanúgy felkel és ugyanúgy ébren van óràkat. Minket nem zavar, ha velünk alszik. Direkt ezért csináltattunk jó nagy ágyat. De mint írtam, akkor sem alszik, ha itt hagyjuk este.
2016. febr. 17. 12:28
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

akkor viszont nem nagyon tudzs mit csinálni, minthogy majd leszokik róla. ilyenkor egyáltalán nem szólni hozzá, max egy "aludj szépen" és hagyni, had matasson egyedül a tök sötétben.


én volt, hogy nem szóltam rá: ha játszani akar, játsszon. de sötétben, csendben... a gyerekem meg a sötét szobában elmászott, kicsit építőkockázott, aztán visszamászott az ágyba és aludt tovább.

a lényeg az, hogy felőlem semmi reakció nem volt rá, hiszen én "aludtam", mert hogy akkor annak volt az ideje.

2016. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyire kevés az alvás igénye, akkor miért altatjátok délután? Szerintem ha az ebéd utáni alvást kihagynátok, este lenne annyira fáradt, hogy nem ordítja végig az éjszakát. Rakjátok be a kiságyba, adjatok neki meleg tejet, mondjatok mesét, és remélhetőleg elalszik. Ha pedig felkel, szerintem hagyjátok rá, majd megunja és visszaalszik.
2016. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
51%
"Aludj jól, gyermekem!" című könyvet olvastátok? Én nem igazán vagyok híve a sírni hagyásnak, de vannak akiknek nagyon bevált. Remélem hamar megoldódik a problémátok!
2016. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Mert déli alvás után jó kedvű, vidáman játszunk egész délután. Viszont ha nem alszik, akkor kezelhetetlen, hisztis, nyűgös este fél 11-ig. Kicsi még, kell neki a déli alvás, ez tuti. És mikor egyszer nem aludt délben, akkor is felkelt éjjel.

Nem merem kiengedni játszani éjszaka, félek, hogy a szàjába vesz valamit vagy ilyesmi. Nem tudnék nyugodtan feküdni az ágyban, amíg ő a nappaliban ki tudja mit csinàl. Elég eleven, ki tud találni marhaságokat.

2016. febr. 17. 12:39
 8/31 A kérdező kommentje:
Én is remélem, hogy megoldódik, köszönöm!
2016. febr. 17. 12:40
 9/31 anonim ***** válasza:
76%

Az én lányom másfél éves korától nem aludt délután.


Kb. egy hétig csináltuk, hogy ő bent vörösödött az üvöltéstől, én kint az idegességtől, aztán belenyugodtam, hogy ő ilyen. Attól kezdve nem tettem le délután aludni, viszont este kissé korábban feküdt le. Magától.

2016. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

amúgy játék közben vesz még a szájába dolgokat?

legyen elérhető néhány olyan játék, amivel tud csendben játszani. pl c.lementoni kocka, vagy 1-2 kisautó.


hidd el, ha anya meg apa nem asszisztál az ébrenléthez, bizony baromi gyorsan unalmassá tud válni...

2016. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!