Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elegem van a hisztiből mit...

Elegem van a hisztiből mit tehetek?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet leszoktatni a gyereket az állandó földre vágódásról leszoktatni?

Ha nem kap meg valamit azonnal vagy nem tehet valamit tönkre akkor egyből fetreng.

De csak itthon.



2015. aug. 6. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát erre én is kiváncsi vagyok, mert az én fiam is ezt csinálja sajnos. Bocsi hogy nem tudtam válaszolni.
2015. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne kapja meg, amiért hisztizik, aztán majd - pár hónap... - kinövi. Ezen túl kortól és személyiségtől függően valamely gyereknél a figyelmen kívül hagyás (biztonságos helyen), másiknál a figyelemelterelés (hova lett a gyerek?, arc megmosása), harmadiknál a megölelgetés vagy valamilyen nyugtató eszköz (cumi, itatás...) válik be. Az pedig mindig építő jellegű, hogyha a végén (ha már hallja és érti) elmondod az érzéseit (tudom, hogy most szomorú/dühös vagy...) és miközben biztosítod sajnálatodról, utalsz rá, hogy ez nem jó viselkedés és nem megoldás.
2015. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam kezd működni, hogy ha hisztizik, berakom a szobájába, de nem zárom rá az ajtót. Pár perc üvöltés után bemegyek, lehajolok hozzá, halkan beszélek neki, majd átölelem. Minden esetben hatásos. Valamelyik hajnalban is kezdte volna a hisztit, hátat fordítottam neki, mire ő bújt hozzám szorosan és egyből nyugi lett. 2 éves.

Azt gondolom, tele van feszültséggel az adott dolog miatt, amit nem tudja, hogy vezessen le, plusz látja, hogy engem is idegesít. És ha nyugodtan kezelem őt, akkor ő is megnyugszik. De ha ideges vagyok, kiabálok, akkor ő is még idegesebb lesz.

2015. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ránézek, majd veszek egy mély levegőt, és teszem a dolgom, mint ha ott sem lenne. Amikor befejezte, odajön hozzám és megöleli a lábam. Akkor leguggolok hozzá és elmondom neki, hogy sajnálom, hogy ilyen hosszú időre nem voltunk együtt, és örülök, hogy újra játszhatunk, mert befejezte. 3x csináltam meg, 1.5 évesen csinálta először. Akkor egymás után volt 3x ilyen eset, az egyik üvöltés negyed óráig is eltartott, addig elmosogattam. Az volt az utolsó, azóta nem volt rá példa, elmúlt 2 éves. Még várom, hogy lesz, sokat olvastam róla, még jön a neheze szerintem, de nem fogok taktikát változtatni.
2015. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam mikor valamiért hisztizik, letérdel, a térdére hajtja a fejét és úgy visít. Ha ezt otthon teszi, le szoktam utánozni, amit csinál, én is mellé térdelek, és "hisztizek". Ilyenkor nagyon meglepődik, és általában elneveti magát :D Elmondom neki, hogy anya is tud ám hisztizni, de semmi értelme nincs. Ettől legtöbbször megszűnik, de félek, hogy lassan immunis lesz rá, és nem érdekli, hogy hülyét csinálok-e magamból a szoba közepén :)

3 éves

2015. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!