Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktathatom le az...

Hogyan szoktathatom le az óvodás korú gyerekemet a cumiról?

Figyelt kérdés
Szinte állandóan a szájába lóg, s ha megtalálja a másik cumiját, akkor mind a kettő kell neki, csak úgy hajlandó elaludni, hogy az egyik a szájába van a másik meg a kezébe. Mit tegyek?
2007. nov. 20. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Mond meg neki hogy a fogai csúnyák lesznek,és ki fogják nevetni az oviban meg az utcán ha meglátják hogy ilyen nagy fiú/lány és még mindig cumizik!

Nálunk bevált!:D

2007. nov. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én másik tippet adok. Tavaly eljött hozzánk a Mikulás (szomszédunk beöltözve),és elmesélte 2,4 éves lányunknak, hogy vannak kicsi gyermekek, akinek nincs cumijuk, mert nem tudtak venni a szüleik, de nagy szükségük lenne rá. A lányom a meglepetéstől és (talán) együttérzésből az összeset odaadta neki!! Persze mi a Mikutól visszakaptuk, és elrejtettük a szekrénybe, hogy nagy gáz esetén kéznél legyen, de nem volt rá szükség. A lányom 2 NAPIG nyöszörgött (nem sírt!!!) érte, kérte hogy telefonáljunk a Mikulásnak, jöjjön vissza...stb., de utána többet meg sem említette, pedig előtte kizárólag csak azzal aludt, és éjszaka is sírva kereste ha elkallódott, így sokszor 4-5x megébredt emiatt. Na, mi tavaly óta így vagyunk cumimentesek, és nagyon nyugodt, boldog éjszakánik és nappalaink vannak. Próbáld ki, nemsokára itt az idő!!!! :-)) Nekem azért is tetszett ez az ötlet, mert egy olyan élő "személy" vitte el, aki nem jön minden nap, és nem lehet csak úgy előkeríteni, az ilyen korú gyermek pedig ezt már TUDJA. Ha valakinek a Húsvéti nyúl lenne aktuális, az is jó, de annak nehezebb beöltözni! ;-)
2007. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez a Mikulás nagyon jó ötlet, azt hiszem én is bevetem...Hozzánk is beöltözve jön a Keresztapu...pszt :)

2007. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Le fog róla szokni magától. Nem baj, hogy cumizik.

Van olyan ismerősöm, aki elvette a gyerek cumiját, hogy nem kell az már neki és szabályosan beteg lett a gyerek. Ment a hasa, stb... Miután az orvos letolta, hogy mégi hogy gondolta a dolgot, visszaadta a cumit és elmúlt a hasmenés...

Ne verd át a gyereke, mert nem hülye, csak kicsi.

2007. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik a Mikulásos ötlet, ki fogom próbálni. Nem hiszem, hogy ez átverés lenne, mert a gyerekek többsége hisz a Mikulásban 5-6-7 éves koráig, ami egyáltalán nem baj, sőt nekik kell még ennyi "varázslat". Ezért ha ebben füllentünk, a cumit is nyugodtan rábízhatjuk! Ha a szülő veszi el a cumit, az más, akkor a gyerek tudja, hogy anya/apa bármikor visszaadhatná, de nem teszi, ezért lesz lelkibeteg, ezért produkál már testi tüneteket is. Aki egy kicsit ismeri a gyermeklélektant, tudja, mi mindennel lehet számolni a gyermeki viselkedés terén.
2007. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyira egyéni! Tőlem erőszakkal elvették kiskoromban és állítólag nagyon sokáig nyűglődtem nélküle. A fiamnál az vát be, hogy elvitte a kukásautó. Még nem volt 3 éves. Előző este megbeszéltük, hogy ilyen nagy fiú már tud cumi nélkül aludni, ő maga beledobta reggel a kukába és az ablakból néztük, ahogy elviszik. Megígértem neki, hogy cumi helyett mindig még egy mesét olvasunk. Ő választotta ki a plusz meséket, elégedett volt és ha nem is azonnal, de elaludt.
2007. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ovis korú, akkor gondolom jár is oviba. Ott is kell neki a cumi, vagy csak otthon? Ha csak otthon, rá kell jönni az okára. Egy igazán comis gyerek az oviban is kéri.
2007. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj nekem most szokott le a lányom két hónapja pedig már öt éves.Nagyon nagyon cumis volt.Öszi szüniben egyszerűen elveszett de most tényleg később igaz,hogy megtaláltam de már nem adtam oda.Két napig kereste de megértette,hogy elveszett.Amikor talált egy régit magától kidobta.Azóta semmi.Az első pár nap nyügi volt de mindig elmondtam neki mennnyire büszke vagyok rá és ő milyen nagy lány.Hidd el tényleg nagyon cumis volt.De annál büszkébb mikor ment az oviba és közölte ő már nem cumizik.
2007. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

a cumi pótszer, nyugtató---valami miatt még mindig ezzel nyugtatja magát,érdemes lenne vizsgálatot tartani a kis érzelmi életében....

vannak-e veszekedések otthon a szülők között stb


alkut kellene kötni, ha lecseréli valamire mondjuk egy plüss állatkára amit ölelgethez

2007. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat fogorvoshoz vittem. Ott a doktornéni megállapította nála, hogy nyitott harapása van a cumizástól. Azt mondta neki, hogy vasat kap a szájába, ha nem hagyja abba a cumizást.

Mutatott neki fogszabályzós képeket és ez annyira megijesztette, hogy többet a kezébe sem vette, nem hogy a szájába.

Négy éves volt akkor.

2008. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!