Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5.5 éves lánynak kell tudnia...

5.5 éves lánynak kell tudnia egyedül zuhanyozni?

Figyelt kérdés
Vizet-beállítani, mosakodni, kimászni a kádból, törölközés,pizsama.
2017. febr. 2. 02:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Attol fugg, mennyire van megtanitva neki Most ez hulyen hangzik, de a kisgyerek meg nem a higienia miatt mos fulet meg honaljat, hanem mert megmutattad, hogy minden este kell. Mint a fogmosas. Kisfiam 6.5 de tobb, mint egy eve egyedul furdik, az elso idokben persze en is a furdoben teblaboltam, sminklemosas, fogmosas, addig neztem hogy mindent megmos-e, ugyesen megtorolkozik-e, es ha mondjuk kimaradt a nyaka akkor szoltam hogy hahoo a nyakad se felejtsd ki! Most mar 6.5 es teljesen egyedul megnyitja a vizet, pancsol, idonkent bemegyek megnezni hogy nem hult-e ki a vize ha annyira belemerul a jatekba :) Illetve sokszor leulok a mosogepre es beszelgetunk amig mosakszik, de ha nem vagyok ott, akkor is siman mosakszik, kimaszik, torolkozoben bemegy es pizsamat vesz. Addig en elkeszitem a vacsorat. A fogmosas es fulmosasra altalaban rakerdezek megvolt-e.
2017. febr. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell még tudnia, de már tanulhatja. A lányaim pont 5,5 évesek, és ezeket tudják: levetkőznek, ruhát a szennyesbe viszik, bemásznak a kádba. A vizet én állítom be, és levizezem őket (kézi tusolónk van). Utána egyedül szappanoznak, de ellenőrizni kell, hogy minden meglegyen. Utána én locsolom őket, ők meg lemossák magukat. Kiszállás segítséggel (elég alacsonyak, félek, hogy elcsúsznának), utána egyedül törölközés, pizsama. A fogukat este én mosom.
2017. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért a víz beállítást még nem bíznám rá, nekünk zuhany van, úgyhogy azt én szoktam megnyitni neki, lerakom a zuhanyfejet a tálcára, beszappanozom és utána még játszhat a zuhany alatt egy keveset, utána ő maga elzárja a vizet, kijön, megtörlöm (bár ezt már ő is megoldja néha), felöltözik pizsamába, lefekvés előtt pedig a fogmosást is maga intézi. De van úgy, hogy kap tusfürdőt és bekeni magát, úgyhogy 5,5 évesen elég önállóak már a fürdésben.
2017. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. A hőfok beállítást leszámítva.
2017. febr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az jutott eszembe hogy persze meg kell tanítani neki, hol mossa meg stb tehát nem magától tudja :-) de csinálni már tudná csinálni. Nálunk apa fogja vissza. Pedig 4 évesen is tudta csinálni, csak akkor még soroltam neki arc nyak hónalj stb.
2017. febr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Apa miért fogja vissza?
2017. febr. 15. 05:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert gyorsabb ha ő csinálja a zuhanyzást :-)

De törölközni pizsoma azt a kislány egyedül.

2017. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!