Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 év a két testvér között...

6 év a két testvér között tényleg annyira rossz lenne?

Figyelt kérdés

6 éves lesz a fiam,mire megszületik a kislányunk. Mindenki azzal riogat,hogy mennyi problémám lesz meg ebből. De mégis miért? Ti mit gondoltok?


Én azt érzem,egyedüli hátránya a 6 évesemnek,h már nem fognak tudni közös szinten játszani.

De emellett nem látok negatívumot.


2017. febr. 6. 09:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

9-es nem tudom kivel beszelsz ilyen tiszteletlenul de lathatod hogy szinte mindenki le van pontozva.

En olyan jatekokra gondoltam, amelyet mindket fel elvez, marmint persze azzal tisztaban vagyok hogy a 17 eves tud bujocskazni a 10 evessel de az inkabb olyan hogy a kicsi kedveert a nagy jatszik vele. En olyanra gondoltam amiben egyenrangu felkent mindketten ugyanannyi elevezettel jatszanak, es csak otleteket kerdeztem.

A valaszod mindenesetre nagyon udvariatlan es neveletlen, ezen valtoztass mert Veled sem beszelt itt egyik anyuka igy! A pontozas meg hulyeseg, nezd meg, majdnem mindenki le van huzva de szamit ez barmit?

2017. febr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A 44% - os valaszolo egy borzaszto rosszindulatu ostoba no, ne foglalkozz vele. Minden kerdesnel felbukkan es osztja az eszt.
2017. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 babyboom567 ***** válasza:

Szerintem ez tőletek függ főleg.

Köztünk a húgommal is ennyi idő van,gyerekkorunkban nagyon rossz testvérek voltunk,de felnőttként már jó a kapcsolatunk.

Nálunk mondjuk az volt a baj,hogy anyám a tesómat részesítette előnyben mindenben,neki semmi feladata nem volt,bármit megtehetett,ha ő csinált bajt akkor is én kaptam büntetést,nem voltak felé semmiféle elvárások,már általános iskolásan este 11-ig bulizhatott,fiúzhatott pl.Ő volt anyám kedvence(még a mai napig az)

2017. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

Nalunk 4 ev van, es nalunk is a hugom volt otthon a kedvenc.

Ezt a szulok rontjak el.

Felnottkent is igaz, mig a testverem sajat lakast kapott anyamektol, nekem semmit, azzaz semmit soha nem segitettek. Nekik koszonhetoen egy eve nem is beszelunk a tesommal. Mert mirol, hogy milyen szep az ingyen lakasa ?

2017. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
7 év van a gyerekeim között, a fiam már nagyon várta a hugit, imádja. A lányom 6 hónapos, rajong a bátyjáért. Nélküle fürdeni sem lehet, reggel már költi, mászik rá. A fiam állandóan hurcolja a házban, kint tolja a babakocsit, játszik vele.
2017. febr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%
Utolso, ez nagyon edes :)
2017. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

nekem 3 gyerkőcöm van, a nagy és a kicsi között van szűk 6 év!

Saját tapasztalatom az, h a nagyot már baromira nem érdekelték azok a dolgok, amiket az 1. válaszoló felsorolt, pelenka, kisruha kiválasztás, fürdetés stb. Egyszer egyszer megnézte, segített, de egy 6 éves gyereknek az már nem élvezet, h viheti a pelit! :)

Az első 2 között 2 év van, ott még valoban játék volt a nagynak is a kicsi körüli teendők ellátása, de a 6 éves már nagy ezekhez a dolgokhoz! Az első kettö a kis korkülönbség miatt tökéletesen összenőtt, imádják egymást sosem volt féltékenység!

Így, h mindkét oldalt megtapasztaltam tény, h nagyobb korkülönbségnél már nincs együttjátszás, inkább a nagy jászik a kicsivel, amit inkább a kicsi élvez (persze van amit mind2 élvez, de kevés az ilyen játék)!

Sőt a kicsi sokszor belerondít a nagy játékába, összedönti a várát, belerajzol a füzetébe, stb.

Náluk (nagyobb korkülönbségnél) inkább kiéleződik a féltékenység mivel az tény, h a nagy már értelmes és igen fel is fogja, h neki várni kell, mert a kicsit eteni, pelizni stb. kell, de attól még rossz ez a lelkének! Úgy lehet korrigálni, hogyha a nagy hazaér oviból, suliból stb. a kicsit rá kell bizni a nagyszülőkre vagy apára ha otthon van, így tudsz csak a nagyobbal foglalkozni!



http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Szóval a lényeg, h ha a szülő odafigyel nagyon nem tudja elrontani, elég időt és energiát kell szánni a gyerekekre, sok közös progi, csak anyás, csak apás és akkor minden okés lesz!

szép napot!

2017. febr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Gyerekfuggo. 6 evesen az en nagyfiam imad segiteni nekem minden felnottes dologban. 2 ev korkulonbsegesek meg baratnom szerint imadjak egymast meg osszenottek de en ahanyszor talalkozom veluk mindig gyilkoljak egymast.
2017. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak, szerintem itt a legdurvább a féltékenység! Más ikreseknél mi a helyzet?
2017. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van legidösebb és legfiatalabb között 8 év van szeretik egymást középsö és legkisebb között 6,5 év van na ők nagy barátok imádja kisebbik fiam hugát huga is őt ,mikor kicsi volt a huga még mint egy test őr ugy védelmezte mindenkitöl mindenkinek megmondta az az ő huga senki nem bánthatja ,ma is imádják egymást kisebbik fiamal jol kijönek ,kisebbik fiam mesét néz vele ha ugy tartja kedve,társasozik velünk ha hivjuk,az idösebb fiamal bár szeretik egymást nem olyan szoros kapcsolatuk .
2017. febr. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!