Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit rontottam el? (fegyelmezés)

Mit rontottam el? (fegyelmezés)

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves kislányom, aki nekem legtöbbször szót fogad, más viszont nehezen tudja kezelni. Ez azért gond, mert pl a bölcsiben már panaszkodtak rá.

Első szóra nekem sem ugrik, de már megszoktam, fel sem tűnik. Ha csak annyit mondok pl pakold el a játékokat, biztosan nem érdekli, ezért fél perc múlva hozzáteszem, hogy akkor amit én találok a földön, azt elveszem. Na, akkor ugrik és pakol.

Ha a játszótéren rendetlenkedik, hiába mondom, hogy nem szabad, de ha hozzáteszem, hogy ha nem hagyja abba, akkor indulunk haza, befejezi amit csinált (általában)

Szóval az egyszeri rászólás soha nem használ. Tényleg szinte egész nap fenyegetni kell. Figyelmeztetés nélkül büntessem, ha nem teszi első figyelmeztetésre amit szeretnék? Ezt nem tartom jónak, de nem szetetném ha pikkelnének rá, mert szófogadatlan.


2015. okt. 11. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki fogja nőni :)
2015. okt. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális a viselkedése.

Azt mondjuk nem értem, hogy a bölcsiben miért nem képesek ugyanúgy hatni rá, ahogyan te tudsz.

Éppen az ellenkezője a gyakori: engedékeny anyukának a fején táncol a gyereke, míg más tudja fegyelmezni.


Lehet, hogy a bölcsis gondozók szimplán nem értenek a gyerekekhez.

2015. okt. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ki fogja nöni aha...jo poén majd 18-20 évesen kinövi ne aggodj
2015. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem szabad fenyegetni,megfélemlíteni!Rövid távon azt gondolod,hogy használ,de máris ott a bölcsis példa,hogy ez csak pillanatnyi megoldás.

Sokféleképpen rávezetheted,hogy működjön együtt.

2015. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyerekek másképpen viselkednek anyával, másképp apával, és mindenki mással. Mindenkivel úgy, ahogy az adott személy viszonyul hozzá.

Szerintem is fölösleges a fenyegetés, inkább más módszereket is próbálj ki. Pl a rendrakásból lehet játékot csinálni (célbadobás a játékosdobozba), vagy elkezdesz pakolni, és megkéred, hogy segítsen.

A rendetlenkedés oka valószínűleg unalom, fáradtság, nem tud játszani a többi gyerekkel, vagy valami egészen banális dolog, mondjuk éhes, vagy pisilnie kell. Érdemes ezt az okot kideríteni, tudatosítani a gyerkőccel, hogy mi is a baj tulajdonképpen, és azt kezelni.

Nagylányom sokszor csinálta azt, hogy irdatlanul elkezdett hisztizni, rosszalkodni, aztán kiderült, hogy mondjuk éhes volt, vagy pisilnie kellett, de valamiért nem azt mondta el :-s Úgy akart több figyelmet kiharcolni magának, hogy "barchobázott", és anya találja ki, mi a baj, én addig hisztizek. Pfffű... Nagyon nem szerettem ezt a dolgot, és hosszú időbe tellt, mire nagyjából rávettem, hogy először gondolja végig, mi a baja, azt mondja el, és ne hisztizzen pótcselekvésként :-(

2015. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de szerintem az utolsó két hozzászóló kicsit félre étette, amit írtam.

Nem arról van szó, hogy egész nap fenyegetem a gyereket@ Van jutalmazás, dicséret bőven, de azt nem jutalmazom, ha nem rosszalkodik.

pl homokkal dobálja a gyerekeket.(jutalmazzam, ha nem teszi??) Ha egyszer rászólok , meg sem hallja. Ha hozzáteszem, hogy hazamegyünk ha nem hagyja abba, akkor szót fogad, tud játszani mást is.

pl indulnánk... ö még nézelődik, topog, nem akar beülni az autóba, hiszti jön.. ilyenkor közlöm vele, ha nem ül be magátol, akkor a macija az én ölemben utazik. Ennyi. Ti hogyan oldanátok meg? Ismerek olyat aki ilyenkor fél órát könyörög a gyereknek, fűt-fát igér, ha beszáll az autóba és végül csokit ad neki, mert ezt megteszi. Ezt nem tartom követendő példának.

2015. okt. 12. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!