Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 7 éves. Nem tud...

Kislányom 7 éves. Nem tud elaludni este, sokszor éjfélig is fent van. Mit tegyek? Másnak volt hasonló problémája?

Figyelt kérdés

Mindig is keveset aludt, de ez a mostani állapot már engem is kikészít.

Eddig a saját ágyában aludt, most velem alszik, vagyis aludna, ha tudna!


2017. febr. 22. 13:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Fáraszd le. Jár valamilyen sportra? Az én 7 évesem úszik heti 2 nap, akkor úgy kidől esténként, mint egy zsák krumpli. :)
2017. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Mikor kel?

Mit csinal este?

Milyen a napirendje?

Te mit csinalsz este?

2017. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Heti kétszer jár szertornára, az úszást elkezdtük, de a folyamatos orrfolyás, meghülés miatt most abba hagytuk, ha jobb lesz az idő heti egyszer oda is megyünk majd.

Nagycsoportos ovis, szóval ott a napirendje elég kötött, reggel hatkor keltem, vagyis szedem ki az ágyból, mert nem tud felkelni.

Este rengeteget eszik, ami probléma lehet. Tv-t nem nagyon néz.

Lehet az a gond, hogy nincs megszokott lefekvési rituálénk?

2017. febr. 22. 13:34
 4/22 anonim ***** válasza:
38%

Mivel 7 éves, gondolom, iskolás. Szerintem meg pont hogy nem szabad lefárasztani, mert ha túlpörög, nem tud elaludni.

7 után már ne legyen lecke és tv. Ne lefekvés előtt fürödjön, mert az élénkít. Este már ne igyon kakaót, ne egyen csokit (gondolom, fekete/zöld teát és kólát amúgy sem iszik). Kérdezz rá, nem éhes-e, lehet, hogy éhes, azért nem tud aludni.

Az ágyban olvass neki mesét, de max. kislámpánál. Esetleg próbálj ki halk, meditációs zenét (aminek nincs szövege).

Nekem pl. Kövi Szabolcs eléggé bevált (pl. Körfogás).

Vannak gyógyteák, pl. citromfű, de nem tudom, 7 évesnek szabad-e ilyet adni, ezt kérdezd meg az orvostól.


Ha még óvodás, és alszik délután, lehet, hogy neki ennyi alvás, lassan kihagyhatná a délutánit.

2017. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%

Bocs, csak most olvastam a kommentedet, hogy ovis és sokat eszik, stb.

Gondolom, azért eszik sokat szegény, mert az oviban meg nem nagyon eszik.

Esetleg próbálj neki uzsonnát adni (magaddal is viheted, amikor mész érte, megeszi az úton), és egy picit később a megszokottnál, de kevesebb és könnyebb vacsorát adni neki.

2017. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ovis akkor könnyen lehet, hogy megvan a válasz a kérdésedre. Gondolom altatják még őket ebéd után. Nálunk a kicsit volt, hogy én keltettem fél 5-kor amikor mentem érte, nem csoda, hogy 11-kor még kukorékolt. Nálunk ő az, aki jóval kevesebb alvással is beéri, mint a nővére. Első voltam.
2017. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A saját ágyában aludt eddig?-akkor most miért nem ott alszik?

És mit csinál éjfélig?-nézi a sötét szobában a plafont te pedig alszol mellette?

Mit mond, mit érez, miért nem tud aludni?

2017. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

"Este rengeteget eszik, ami probléma lehet."


A vacsora mikor van? 6nal ne legyen kesobb.


"Tv-t nem nagyon néz."


Ez mit jelent? Nem nez egyaltalan, vagy napi ket orat nez este? Este egyaltalan ne tevezzen, azaz mondjuk este 7 utan, de inkabb semennyit.


"Lehet az a gond, hogy nincs megszokott lefekvési rituálénk?"


Igen, persze annak nem 7 eves korban kell nekiallni. Szigoru napirend es rituale, lefekves utan pedig csend es nyugalom. Az nem megy hogy neki aludni kellene, a szoban kivul meg mindenki maszkal, tevezik, beszelget, megy a haligali.

2017. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Napi fél óra mesét néz, nem többet.

Köszi a válaszokat, tudtam, hogy itt nagyon okos emberek vannak! :) Persze az alvási rituálét nem most kell elkezdeni kialakítani, eddig volt, most felborult.

A saját szobájában aludt, félt, sírt, de nem hisztisen, tényleg volt valami gond, nem tudja, hogy mi, így már én nem bírtam átmászkálni hozzá, egyszer befeküdt mellénk, pár hónapja, azóta ott van.

2017. febr. 22. 14:02
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

az én kislányom is 7 éves bár ő most 1 osztályos.ő meg pont ellentét.. már fél 8 kor beadja az unalmast..nagyon nehéz a suli sok a követelmény reggel 6:15 kor kelünk és este 19:30 ig fent van. hosszú ez egy majdnem 7 éves gyereknek..az enyém amugy néptáncra jár hogy a suli mellett azért legyen vmi kikapcsolódás féle is.egyébre nem jár mert elég a suli.hulla fáradt,


amugy igen: este 6 után ne egyen nehéz kajákat attól is lehet hogy nem alszik rendesen

és ne kapasd magad mellé mert hidd el nem tudod később "levakarni úgymond..

tegyél éjjeli kis lámpát nálunk is ég egy kis sólámpa.

egy kis citromfű tea vagy mézes tej lefekvés előtt is jót tehet.

beszélgess vele sokat, lehet nyomja valami a kis lelkét,.

olvass mesét neki esetleg lefekvés előtt.

fáraszd le, lehet nem tombolta ki magát eléggé :)

néha az időjárás változás miatt sem tudnak aludni a kicsik..


igazából ennyi ötletem van ha van vmi még leírom :D

2017. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!