Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom nem eszik...

2,5 éves kislányom nem eszik semmit! Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Nagyon bánt hogy nem tudok változtatni!

Soha nem volt jó evő de a kis adagját mindíg megette.Tápszeres baba volt. 5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni ami szépen ment.Főztem is és bébiételt is kapott.igaz a darabos ételekkel óvatos voltam mert féltem hogy megfullad. Aztán amikor a hátsó fogai jöttek és beteg is volt át fordult és szinte semmit nem eszik!

Reggel és este 3-3 deci tejitalt iszik napközben joghur,kifli,pogácsa,sajt,keksz. Ennyi!

12,5kg nem fogy, nagyon aktív jó kedvű okos kislány.

Szerintetek?


2017. febr. 22. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Magyarán eszik, csak nem azt és annyit, amennyit te szeretnél.

A súlya mutatná, ha tényleg baj lenne és nem csak te állítanád.

2017. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
És ha nem kapna nasikat nap közben, csak rendes, általa is szeretett ételt amikor ti is esztek? Esetleg uzsonnára mehet a joghurt, gyümölcs.
2017. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
a 3-3 dl jo sok. a 2.5 eves lanyom 11 kg. 2 .5-2.5 dlt kap reggel este..de igy sem tudok delelott mar szinte semmit se bele taplalni...adjal kevesebb tejet...a joghurt meg 5 dl tej boven eleg..a kifli helyett adjal hust zoldseggel. meg olyat amiket szeret . ne sak hideg kajat.
2017. febr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem akar nem kell erőltetni az evést!

Kínáld meg mindennel amit főzöl de ha nem kéri adj neki olyat amit szeret.

2017. febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Minden nap kínálom reggelivel,gyümölccsel és persze ebéddel(leves,második)de meg sem kóstolja még azt sem amit eddig megevett. Azt mondja mindenre hogy büdös.😞

A tejital lehet hogy sok de hetek óta csak abból jut vitaminokhoz és szerintem csak az táplálja! Inkább az idegesít hogy undorodik mindentől!

Beszéltem a háziorvosunkkal és gyerekorvossal is és azt tanácsolták hogy várjuk még mert ugye semmi nem utal arra hogy gond lenne. Csak olyan rossz mert olyan jó evő a tesója és mi is és ő meg mindent elutasít!

2017. febr. 22. 17:29
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Kifli, pogácsa, keksz... csupa üres szénhidráttal tömöd, zéró hasznos tápanyag. És naná, hogy ennyi lisztes-(rejtett) cukros vacak nasi mellett nem kíván normális étkezést. Az oké, hogy nem változik a súlya (ennyi szénhidrá mellett nem is csoda) de ebből semmit nem tud hasznosítani. Te vagy az értelmes felnőtt kettőtök közül, így a te felelősséged, hogy mivel táplálod.
2017. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

de húst pl nem eszik? meg zöldséget egyáltalán?? próbáld ki hogy nem adsz neki reggel csak 2 dl tejet és nem kaphat nasit míg nem üres a tányérja a reggelivel..

a lányom sem egy jó evő, általában reggelit nem is eszik, hanem kéri a nasiját 10 körül, és utána az ebédet is csak piszkálja. meg ő is olyan hogy amit egy nap megevett arra rá sem néz. Na én mondtam neki reggel hogy most addig nicns nasi, amíg a tányérod nem "mosolyog" = nem fogyott el róla a reggeli..egy darabig puffogott hisztizett, sőt nem is evett semmit az nap délelőtt, viszont jól ebédelt, és azóta ezt alkalmazom, most sokkal kevesebb nasit eszik és sokkal több főtt ételt. ha nem adsz neki pogácsát kiflit stb lehet hogy hisztis lesz egy fél napig de hidd el utána megeszi amit elé raksz. hiszen mi felnőttek is így működünk..ha igazán éhesek vagyunk az is jól tud esni, ami tele hassal nem.

2017. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen 6-os az én felelőségem és nagyon odafigyelek arra hogy mit eszünk csak tudod amikor a 2-3 napig kitartok és csak vízen van egész nap akkor már kínomba adok neki ilyen vackokat! Ez egy ördögi kör.

Gondoljátok ha napokig kibírnám hogy ne adjak neki ilyen dolgokat akkor elkezdene enni?

2017. febr. 22. 17:37
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Igen, biztosan elkezdene enni, hisz működik benne az életösztön, ha rájön hogy akármennyit hisztizik, sztrájkol, nincs nasi, akkor meg fogja enni az ebédet is, mert éhes lesz.
2017. febr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem mindenkinél működik ez, fiam is undorodott minden főtt ételtől. Oda jutottunk 1.5 napig vízen, reggel este tejitalon kívül semmit nem evett. Nem fogadta el a főtt ételt csak kukit és kekszet akart. Elájult, szédelgett kórházba is került. Ott leszidtak nagyon. Nem kell erőltetni és éheztetni. Enni fog úgyis, kinövi ezt majd.
2017. febr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!