Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyermekesek! Mindig...

Többgyermekesek! Mindig egyformán vásároltok a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok , hogy ha az egyiknek veszel valamit , pl.cipőt , ruhát , akkor a többi is kap-e. Vagy mindannyian elmentek-e egyszerre valahová pl.fagyizni. Mi van , ha csak az egyiket akarod jutalmazni valamiért pl.jó tanulmányi eredményért vagy valami más miatt. Mit szól hozzá a másik gyerek?
2011. máj. 23. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Mindig ugyanúgy. Ha az egyik cipőt kap, de a másiknak éppen arra nincs szüksége, nincs benne a költségvetésbe, akkor is kap legalább egy pólót egy csomag zoknit. A cipő az ugye nagyobb összeg és nem kopik egyformán, nem növik ki egyformán. Bár próbálok még arra is figyelni, hogy azt is egyszerre vegyem nekik. De nem mindig jön össze.


Fagyit meg eszembe se jutna csak az egyiknek venni.

2011. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
83%

Ruhából azt veszek és annak, akinek szüksége van rá.

Ebből soha nem is volt vita. Ha az egyiknek cipő kell, de a másiknak mindene megvan, akkor fölöslegesen nem költök pénzt.


Tanulmányi eredménynél pedig aki érdemli, de általában találok indokot arra, hogy mind a kettő kapjon. Pl. a nagyobb egy táncverseny jó eredményéért kapott picike apróságot, a kicsi meg épp akkor csinált rekord mennyiségű matekpéldát otthon szorgalomból, így meg lett indokolva hogy ő is miért kap valamit.


Felnőtt ismerőstől hallottam, hogy náluk az volt a szokás, hogy ha az egyiknek szülinapja volt, akkor a többi gyerek könyvet kapott. Így meg volt az az érzés, hogy ők is kapnak valamit, de mégsem kellett évente több alkalommal az összes gyereknek ajándékokat venni. Úgyhogy szülinapnál ezt próbálom követni én is.

2011. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Szia!A gyerekek 16 hós 5 és fél és 15 és fél évesek.Nem szoktam ruhaneműből vagy cipőből mindegyiknek venni,mindíg csak akinek kell.Hol az egyik kap hol a másik,pl most a középsőnek kellett szandi,a másik kettő nem kapott.Nincs ebből gond.Ha bevásárolni megyek mindíg ugy veszek pl túró rudit(nagy csomag)vagy a kisebbik lányom szereti a hercegnős tojást,a fiam a kisautókat.Ha szülinap van a másik kettő is kap kis meglepit.Fagyizni is el szoktunk menni.Egyszer mikor a legnagyobbnak vettem ruhát a kisebb lányom megjegyezte h. neki miért nem vettem,és mondtam hogy ezt most Fanninak csak ugy megláttam és megvettem,de multkor pl. te kaptál emlékszel?Megnyugodott és kész.:)
2011. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

SZia! Én cipőt, ruhát annak veszek, aki éppen kinőtte, vagy amire szüksége van. Most vettem az egyik fiamnak a nyárra egy új szandit, mert kinőtte, a másiknak még jó, viszont neki valószínűleg őszre kell új cipőt vegyek. Ha fagyizni megyünk, vagy pizzázni, akkor jön mindenki, és mindenki ugyanannyit gombócot kap, amilyet választ. Szülinap, névnapkor az kap ajándékot, aki az ünnepelt.

Tanulméányi eredménnyel kapcsolatban nem tudok írni, még csak ovisok. De szerintem itt is úgy lesz, hogy ha az egyik jól teljesít, biztosan kap valami jutalmat. A másiknak pedig elmagyarázzuk, ha ő is igyekszik és jól teljesít, akkor ő is kap valamit.

2011. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, cipőt és ruhát is akkor kap ha szükség van rá, csak úgy nem vásárolgatok össze felesleges darabokat amikre aztán sor se kerül.

Fagyizni boltban túrórudit vagy akármit kapni természetesen mindegyik szokott, vagy hasonló értékben de ugyanúgy kap (mondjuk ha inkább mást enne).

De rendszeresen csinálok velük külön programot is, amikor csak az egyikkel vagyok.

Mondjuk 3 gyerekem van, és megérdemli mind hogy kicsit együtt legyünk kettesben:) Ez főleg a 2 nagyobbra vonatkozik, mert a kicsi még csak 2 éves.

2011. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

15.23 vagyok azt kihagytam hogy a MÁSIK szülinapján nem kap minden gyerek ajándékot...én ezt nem tartom jónak, mert mindegyiknek kell egy nap ami az övé, és olyankor meg kell szerintem érteni a többi gyereknek, hogy majd mikor neki lesz szülinapja akkor majd ő kap.

Furcsállottam azt is mikor barátnőmnek a nagylánya szülinapján a kicsi is kapott tortát IS ajándékot IS...

2011. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9 éves lány 6,5 éves fiú és 4,5 hónapos lány


nem veszek egyformán

már csak azért sem mert nem biztos h kell a másiknak is (ruha)

programban is van olyan amit csak az egyikkel vagy másikkal lehet

mert mondjuk nem neki szól vagy nem érdekli

a nagy egyedül jár haza 1/2 5 re

a középső ovis ált délben hozom el

a kicsi meg kicsi :-)


van h a középsővel megyek el fagyizni délben

vagy mikor beteg a nagy akkor vele megyek el könyvtárba

(a középső akkor oviban van)


játék sem mert a fiam nem babázik

a lányom nem autózik stb....

2011. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!