Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti mivel vezetitek...

Anyukák! Ti mivel vezetitek le a feszültséget?

Figyelt kérdés
Ha a gyerek felbosszant és természetesen nem akarod h rajta vezesd le a feszültséget. Hogyan csináljátok? Kellene egy pár tipp mert úgy érzem megőrülök.
2017. febr. 26. 09:42
1 2
 1/19 anonim válasza:
9%
Átmegyek a szomszédba és a szomszédot össze verem és utána nyugodtan megyek haza a kis fiamhoz.
2017. febr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem igy gondoltam.....

Értelmesebb válaszokat várok!

2017. febr. 26. 09:48
 3/19 anonim ***** válasza:
3%
Mitől vagy feszült? Ha a gyerek miatt, akkor meg kell nevelni. Beküldeni a szobájába, nem törődni vele, ha hisztizik, stb. Ha más az ok, akkor az okot kell megszüntetni.
2017. febr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

Ne hagyd, hogy a gyerek felbosszantson. Ne is foglalkozz vele, ha bevágja a hisztit vagy nyafogni kezd, akkor majd egy idő után leesik neki, hogy úgysem ér el vele semmit.


Fontos, hogy mindig következetes legyél, ergo ne engedj a hisztinek. Az van, amit mondtál/adtál neki. Kész. Semmikor sem kell megfélemlíteni, de ilyen szempontból szigorúnak kell lenned. Legyél következetes! Ha egyszer is engedsz a gyereknek, csak hogy végre abbahagyja az üvöltést vagy sipákolást, azzal azt éred el, hogy továbbra is úgy fogja gondolni, hogy elég egy kicsit rázendíteni és máris megkapja, amit akar - ami, valljuk be, igaz is, ha következetlen vagy.


Ha hisztizik, guggolj le hozzá, tedd a vállára a kezedet és kérd meg, hogy normálisan mondja el, mit szeretne, mert sajnos nem érted, mit mond, ha így kiabál/nyafog. Ha ezután abbahagyja a hisztit, dicsérd meg, hogy "látod, milyen ügyes vagy, tudsz te kiabálás/nyafogás nélkül is beszélni", és hallgasd meg, mit akar, ha viszont továbbra is hisztizik, egyszerűen nézd levegőnek.


Az nem baj, ha a gyerkőc normális hangnemben ÉRTELMESEN fejezi ki valami/valaki iránt a nemtetszését - ilyen esetben lehet vele tárgyalni, meghallgatni és esetleg kompromisszumot kötni - azt kell megtanulnia, hogy ha normálisan fejezi ki magát, meghallgatod, ordítva toporzékolás vagy nyivákolás esetén viszont levegőnek nézed. Elsőre ez az összefüggés nem fog leesni neki, hisz még kicsi, de ha továbbra is következetes maradsz és követed ezt a módszert, egy idő után fel fogja fogni.


Ha viszont tényleg felment benned a pumpa, menj át egy másik szobába, amíg lenyugszol. Számolj el tízig/Kezdj el mondani magadban egy dalt/Használj nyugilabdát. Mindenkinek más válik be. De mondom, felesleges felhúznod magad rajta. Nem kell engedni a hisztinek. Vagy elmondja értelmesen, mit akar, vagy rá se hederítesz. Elsőre nehéz lesz, de egy idő után (a gyerekedtől függ, milyen hamar fogja fel az összefüggést) hatalmas lesz a változás. Sok sikert!



Kétgyerekes anyuka

2017. febr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Ha már a gyerekekkel lerendeztem, de én magam még kész vagyok (könnyen összejön, ha az ember folyamatosan hulla, plusz egyéb gondok vannak), akkor pár percet gitározom, vagy felugrom ide a netre.

És időnként vény nélküli nyugibogyót szedek... most épp rendszeresen. Minden jobb, mint megőrülni, hogy szavaiddal éljek, vagy a srácokat agyoncsapni.

2017. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Engem mindig negnyugtat ha neki állok a gyernekről pszichéről stb olvasni

Valahogy ötleteket ad, reményeket, és közben lehiggadok.



Ha hirtelenjében kell önuralom akkor kiszaladok a szobábol.multkor a mikulas mentett meg, mert korabban odakeszitettem meglepibol a cipojebe de erre összeveszrunk a szobában ott hagytam, ahogy kimentem meglattam a mikulását amit el is felejtettem, ő jön ki sirva én meg mutattam hogy nezzen csak a cipore.

Hirtelen beallt a csend mintha mindkettonket elvagtak volna :)bontogatas öröm lett es atfordult minden pozitivba

2017. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
hát én sajnos sírással. hirtelen természet vagyok, sajnos sokszor rá is kiabálok. vagy kivonulok a fürdőbe sírni...vagy ha szerencsém van, alszik délben (ez is ritka nálunk) és akkor addig számítógépezek vagy iszok egy jó meleg kávét és az helyre tesz...de ezek lopott pillanatok, sajnos mivel a déli alvás öröme nekem nem adatott meg, és most egyébként is nem rég született a húgi aki az alvásidőben is szórakoztat, így bármilyen szomorú vagy szánalmas, marad a sírás :)
2017. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Táncolok, elmegyek futni. Meg persze a szex ;-)
2017. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem bosszant fel, mert nem hagyom magam hülyeségeken felcseszni.

Vagy akkor kimegyek, és csinál, amit akar - nyilván veszélyes helyen nem hagyom.

2017. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk főzz vagy takaríts. Állítólag nincs rá idő gyerek mellett.
2017. febr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!