Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SNI-s gyermek után jár pótszab...

SNI-s gyermek után jár pótszabadság?

Figyelt kérdés

Kisfiam SNI-s megkésett beszédfejlődés miatt, emelt családit nem kapok rá.

Pótszabadság jár utána? Próbáltam utána olvasni de SNI-t sehol nem írnak.


2017. márc. 2. 09:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%
Igen, jár. Emelt csp nélkül is jár, úgy tudom. Ajánlom a facebookon ezt a csoportot: SNI = Sajátos nevelési igényű gyerekek és szüleik + Vedd fel a kapcsolatot a megyei szakértői bizottsággal, akiktől a kódot kaptad.
2017. márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Nem jár. Az én lányomnak SNI-s, a következő kedvezmények járnak nekünk: ingyenes tankönyv és olcsóbb étkezési díj.
2017. márc. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
* az én lányom is
2017. márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Bocs, akkor az étkezési kedvezménnyel kevertem össze. (Pont emiatt nem megyek utána a sima SNI-nek, mert nincs igazán jelentősége, kisfiam BTMN-es jelenleg.) A facebook csoportot nagyon ajánlom, hihetetlen jó tanácsok és cikkek vannak.
2017. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Önmagában az SNI státuszra nem , csak tartósan beteg/fogyatékkal élő gyermekek után jár évente +2 nap.
2017. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nem jar.
2017. márc. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem jár csak tartósan betegnek. De ha járna sem éri meg sni-t kérni. Fiam autista de nem akartam sni papírt neki. Pár ezer forintért meg szabiért nem tenném tönkre az életét.
2017. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%
Kedves Utolsó, pár ezer forint? Az autistáknak emelt csp jár, gyes 10 éves korig, ingyen utazás (plusz kísérőre is), étkezés ingyen... Laza havi 50 E ft segítség. A popómat a földhöz verném, mert rengeteg fizetős fejlesztés futná belőle... Nem beszélve azokról a fejlesztésekről, amik járnak neki a kóddal és amiket az iskola köteles (lenne) virítani!
2017. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolso valaszolo, az utolso elotti szegyenli. Ezert titkolja. Azt hiszi, ha nincs papir, problema sincs.
2017. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Az SNI nem a párezer forintért szükséges, hanem optimális esetben a fejlesztések előírása és az intézményi kijelölés miatt, ha szükséges. Ha a Te fiad magasan funkcionális autista, akkor lehet, hogy ténylegesen jobban jár, ha nem éri ez miatt diszkrimináció a későbbiekben, de nem mindenki ilyen szerncsés. Az én kisfiam erősen érintett és bár ép értelmű, integráltan okatni nem lehet. kis csoportos fejlesztő osztályba jár, speciális iskolába, aminél a bejutás bemenet-szabályozott, ami annyit jelent, hogy kizárólag a azskértői bizottság jelölheti ki a gyerekeknek, más úton bejutni nem lehet. Hidd el, sok esetben nem kikerülhető az SNI státusz és bár a diszkrimináció valós probléma, nem minden esetben ördögtől való. Mi nem tudnánk létezni nélküle, 3 éves kora óta ez alapján kap minden fejlesztést és bár már 9 éves lesz, mi piszok mázlista módon még mindenhol csak segítséget kaptunk és pozitív tapasztalataink vannak. Én avval tettem volna tönkre az életét, ha homokba dugom a fejem. rengeteg részképesség-zavar és millió egyéb probléma miatt szükséges lehet a szakszerű fejlesztés és intézmény. Önmagában ráfogni minden sni-re, hogy haszontalan és káros nagyon tájékozatlan és előítéletes kijelentés. Az érzékszervi fogyatékkal élők is SNI-sek például, nyilván magad sem gondolod komolyan, hogy egy vak vagy siket kisgyereknek az SNI státusszal tették tönkre az életét és még sorolhatnám oldalszám azokat az eseteket, amikor ez elengedhetetlen és szükséges. en lehet minden problémát sufnituning módjára homemade kezelni. egy apró eltérésnél valóban hátrány lehet a "bélyeg", ám sok esetben konkrétan létezni sem lehetne nélküle.
2017. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!