Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SNI-s gyermek után jár pótszab...

SNI-s gyermek után jár pótszabadság?

Figyelt kérdés

Kisfiam SNI-s megkésett beszédfejlődés miatt, emelt családit nem kapok rá.

Pótszabadság jár utána? Próbáltam utána olvasni de SNI-t sehol nem írnak.


2017. márc. 2. 09:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Jav: "magasan funkcionáló"
2017. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem én kértem az SNI-t, kaptuk, problémára, eszem ágában sem lenne hamisan ilyesmit kérni, a másik meg hogy nem kérdezték meg a bizottságnál, hogy kérjük-e vagy sem, kaptuk a papírt és kész. :) Én nem szégyenlem, beszéd probléma, javul, ugyan olyan értelmes gyerek mint a többi és ugyan olyan értelmes felnőtt lesz belőle mint bárki másból. :)
2017. márc. 2. 10:32
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Az SNI-n semmi szegyellnivalo nincs. Ertelmes ember tudja ezt.
2017. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
5%
Nem mondtam, hogy szègyenlem. De az oktatási rendszerben ha snis egy gyerek. Az egész életét tönkre teszik.
2017. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem fia Aspergeres. Nővérem megy utána a dolgoknak, hogy a neki legmegfelelőbben nevelhesse. Sógorom nem fogadja el, hogy probléma van. Szerinte "normális". Sógorom sokkal többet árt neki ezzel. Egy autistát/aspergerest azzal lehet a legjobban fejleszteni, ha neki, a szintjének megfelelően nevelik, megfelelően reagálnak a viselkedésére.

Ha csak rossz gyerekként skatujázzák be, és buntetik a "rosszaságáért", azzal nem segítenek, hanem ártanak.


Nővéremnek azt mondták, ha megfelelő fejlesztést kap, önellátó felnőtt lesz belőle, aki nem szorul segítségre.

Ha valaki szőnyeg alá söpri a problémát, azzal nem oldja meg.

Ráadásul egy SNI gyerek 5 "átlag" gyerekkel ér fel. AMi a tanároknak is segítség, jobban tudnak rá figyelni. Nem mindegy, hogy 20 gyerek közül 1 SNI, akinek nincs erről papírja, de mégis más nevelést igényel, vagy 15 fő az osztály+ 1 SNI.


Szóval nem a pár ezer forintért kell a papír, hanem a gyerek miatt.

2017. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra sincs igazad. Attól még, mert ez bizony valós jelenség, nem mindenkire igaz. Nyilván előfordul gyakran, hogy az intézzmény alkalmatlan az integrációra, tojnak a fejlesztésre és egyebek. Ettől még egész egyszerűen csúsztatás azt állítani, hogy minden esetben ez van. Én még sosem tapasztaltam, mindig nagyon körültekintően választottam iskolát és pedagógust. A kisebbik autistám mellett a nagyfiam is SNI-s volt, részképesség-zavarok és ADHD okán. Gond nélkül elvégezte a gimnáziumot (igaz, sokáig kerestem a megfelelőt) és tavaly sikeresen felvételizett a BME-re, gépészmérnöknek tanul, amihez nagy mértékben hozzájárultak az intézmények amikbe járt, a tanárai és a fejlesztő tanárok, amiket bizony az SNI státusza biztosított neki, végig profin és tisztességesen. Attól, hogy leírod ezerszer, még nem lesz igaz amit állítasz. Nem teszi tönkre minden SNI-s gyerek életét a rendszer, pláne ha elég tökösek a szülei, hogy érvényesítsék a jogait és érdekeit. Ha neked problémáid vannak, tegyél ellene, vagy alapíts pártot, mit tudom én, de ne terjessz hülyeségeket, mert sajnos ragadós és már így is túl sok az ostoba ember.
2017. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
10%
Az esetek 90% ez a helyzet. Az isoklák megtűrik mert muszáj. Amíg nem tudják sokkal jobb az élete, nem közösítij ki a tanárok és a gyerekek sem, nem nézik le emiatt. Addig jó egy gyereknek amíg nincs papírja.
2017. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Beteges felelmed van a papirtol, utolso, tobbszor olvastam toled.

A lanyom logopediara jar, SNI-s. Ingyen vehetjuk igenybe a logopedust. Ennyi a nagy megbelyegzes.

2017. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Na az egy autistánál azt jelentené, hogy soha nem kap normális oktatást mert ő a hülye autista a tanár szemében. Fejlesztés nálunm nincs a kerületben semmilyen támogatott. Viszem magán úton mert úgy sincs más választásom és nem rakok bélyeget a homlokára amíg nem muszáj. Legalább pár évig hadd legyen normális élete.
2017. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Utolsonak persze hogy nincs semmi ha papir nincs rola,és ha nincs kerületekben akkor kereshetél volna neki kerületen kivül egy olyan helyet ahol autistákal foglalkoznak,igaz az fáraszto keresni és messzebb vinni.
2017. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!