Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, kicsi gyerek mellett...

Anyukák, kicsi gyerek mellett nem szoktatok butaságokon gondolkozni?

Figyelt kérdés

sziasztok!

2 gyermekem van, a nagy most megy suliba ő 6,5 éves, a kicsi most megy oviba, ő 3,5 éves!

3 év van közöttük, nem így terveztük, mindig is kisebb korkülönbséget akartunk, de így sikerült! Több mint 6 éve vagyok itthon velük, amikor a nagy elment oviba, akkor születt meg a kicsi!

mindig is egy túlaggodós, kicsit talán túlkomplikálós típus voltam, de ez a 6 év a "4 fal között" erre még 3 lapáttal rátett! Folyamatosan rossz, negatív gondolatok, félelmek járnak az agyamba és nem tudom őket kezelni! Vannak jobb időszakaim amikor kevésbé aggodok, agyalok a dolgokon, de van amikor a pánikig bele tudom hergelni magam!

Nálatok nem volt ilyen amikor több évig voltatok otthon egyhuzamban? Itt elsősorban 2-3 gyerekes kis korkülönbséges anyukákra gondolok!Mit csináltatok? Férjem azt mondja, h hiába tölti ki az időmet a gyerek és házimunka, de az agyamnak ez "nem elég elfoglaltság" és ezért rágodok hülyeségeken!Szerintem is van ebbe igazság, szerintetek?

Amúgy minden nap eljárunk társaságba, baba-mama klubokba, uszásra, ringatóra stb. tehát vagyok emberek között is, beszélgetünk is sokat, jó a hangulat, de ez ugye napi 1-2 óra a többi időben kettesben vagyunk a gyerekkel!



2017. márc. 8. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

De, nekem masfel ev utan is ez van.


De ha mar 3,5 eves a kisebb, miert nem mesz el dolgozni ?

2017. márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
bocsi nem fogalmaztam pontosan, 3,5 és 6,5 lesznek szeptemberben, akkor kezdik a sulit, ovit!nem volt egyik sem bölcsis!
2017. márc. 8. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Ferjednek maximalisan igaza van! Baratnom 8 eve otthon van, folyamatosan jottek a gyerekek, en 1 gyerkoc utan 2 evvel visszamentem dolgozni. Sokszor temazunk arrol, hogy azert aggodik meg konspiral mindent tul mert nincs "lefoglalva" szellemileg, mert en eleve meloba. 8-9 orat agyban is ott vagyok, utana meg ferjjel, gyerkoccel elmenybeszamolo, vacsora, tarsasjatek, stb. Hazimunkat egyutt csinaljuk ferjemmel es kozben is beszelgetunk, nincs idom "keresni" a ragnivalo temakat.

Bezzeg amikor otthon voltam gyesen, na akkor ram is igaz volt az "unatkozo kismama" klise...es felre ne erts, az unatkozot SZELLEMILEG kell erteni! Foglald le az agyad, tanulj nyelvet, olvass ertelmes konyveket (nem love story hanem szellemi taplalek!), meglatod, jot fog tenni.

2017. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Nekem alap lenne, hogy x idősen bölcsi, és megyek dolgozni - vagy csak otthoni meló, akár kézműves dolog a gyerekek nélkül.

Emeberek kellenek neked, inger, nem csak a gyerekek, mert nem csoda, hogy beleőrülsz.

2017. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Probáltam én kicsit trenírozni magam, alvásidőben, de megmondom őszintén semmi kedvem nem volt hozzá! Inkább ilyenkor szoktam kicsit lazítani, kikapcsolodni, mert azért fizikailag kifáradok! kevet alszik már napközben, nem is mindig, amikor meg ébren van nem tudok komolyabb dolgokat olvasni vagy tanulni! Utána megyünk a nagyért, jön haza apa, vacsi, játék stb.!este 9 után szintén nincs az ilyen dolgokhoz kedvem...

amit utolsó válaszoló írt, nagyon igaz, tényleg az emberek, a felnőtt társaság hiányzik!

Köszi mindenkinek, várok még javaslatot!

2017. márc. 8. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Miért nem mész el dolgozni? Jót tenne a felnőtt társasåg, a szellemi aktivitás,nem lenne időd kattogni... en már 6 honap után megőrültem, a gyerek 8 hónapos kora óta dolgozom...
2017. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ki milyen típus. Az biztos, hogy a társaság sokat segít! De én már a gyerek előtt is szorongó alkat voltam, hiába voltam emberek közt, ami sajnos a szülés után,egyedül még rosszabb lett. Nem lepett meg, bár reménykedtem benne, hogy nem így lesz, de tévedtem. Amikor már végletessé fokozódott a szorongás, értsd rémalmaim voltak, rosszullétig hergeltem magam, hányinger, szívdobogás,pánik,menekülés...stb. akkor elmentem a házi dokihoz és kértem beutalót a körzeti ideggondozóba. Egyébként ott nagyon kedvesek és segítókészek. Ha elfajulna a dolog ne habozz szaksegítséget kérni.
2017. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!