Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg gyermek...

Hogy oldjátok meg gyermek mellett, hogy magatokra is jusson idő, szóval nem lepasszolva?

Figyelt kérdés

A gyermekeim csak akkor kiegyensulyozottak, ha folyamatosan értük ugrálok.

Egész nap boldogság van, ha játszoterezünk, játszunk ovi után, együtt főzünk, eszünk, játék a fürdés, szárítkozás, öröm a meseolvasás stb.


Igen ám, de csak akkor, ha magamra semmi időm nincs, mert ha lemerészelek ülni kávézni, netezni, munka után kicsit leereszteni, szépítkezni, vagy bármi, abbol már elhanyagolt állapot lesz, nyafogós, sírós, szomoru, türelmetlenül várakozo, rosszkedvű, szeretethiányos gyerekek.


Szóval amíg 100%-ban vagyok anya, aki mindig csak a "kötelező"köröket futja(játék, háztartás, gyermekgondozás)csak addig vagyok jo(anya).


Este hazaérunk végre az ovibol és játszóról, kézmosás, átöltözés, vacsikészítés, játék, fürdetés, vacsi, mesekönyv, altatás, teregetés, mosogatás és én még szinte le sem vetkőztem,de már este 10 van.

Lassan jönnek az ünnepnapok, gyerekek itthon, előre félek



Hogyan lehet gyerekek MELLETT feltöltődni?


2017. márc. 9. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk apa besegít a házimunkába és a gyerekek körüli teendőkbe is.
2017. márc. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Férjem többműszakos.

Kb ugy kivagyok, hogy ma még be se mentem dolgozni. ..

Megoldás kell.

2017. márc. 9. 07:54
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idősek a gyerekek? Sajnos meg kell tanulniuk, hogy "egyedül" is el kell foglalniuk magukat. Próbálj olyan játékokat tanítani nekik, amivel ketten tudnak játszani. Vagy a nagyobb segítsen valamiben a kicsinek. Esetleg bízz rájuk apróbb feladatokat, amíg megiszod a kávédat.
2017. márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Az ilyen esetekben anyuka nagyon elront valamit. Egyszeruen el kell fejben donteni hogy no es ember is vagy, es ennek megfeleloen viselkedni. Nem igaz, hogy csak a szolgalelku szethanyagolt noknek boldogok a gyerekei. Negyes testverpart is ismerek ahol anyuka csinos, eletvidam es a gyerekek sem lelkiszegenyek mert anyuka hajat fest vagy tornazik, sot, baratnokkel talizik neha.


Ilyenkor ket eset all leggyakrabban a hatterben:

1. martiromsagbol hozzaszoktattad oket hogy nelkuled total onallotlanok es elveszettek legyenek

2. egyaltalan nem azok, csak Te latod igy hogy egy ANYA nelkul megall a vilag (meg persze ezt sugalljak a gyoker reklamok, hogy anya nem lehet beteg, anya lot-fut egesz nap, anya este holtfaradtam csak altatoval/nyugtatoval tud elaludni,,,)


En anyukam is mindig torodott magaval kiskoromban, sokszor olvasott, horgolt, rejtvenyezett, megis nagyon szuper es esemyenydus gyetekkorom volt es tiszta lakasban, fott kajaval. Pedig dolgozott o is 8 orat. Kisfiam mellett en is igy vagyok, szerintem meg eletemben nem nyafogtam el a szetzilalt anyukak himnuszat, a gyerekem megis boldog, rengeteg helyre megyunk, beszelgetunk, fozok, dolgozom, megis van idom amire akarom. Es parat leszamitva a kisgyerekes ismeroseimnek is.


Bocsi ha szokimondo voltam de meg kellmagad emberelned mert sajat magadnak astal valamiert szolgagodrot....massz ki!

2017. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy apa többműszakos, pontosan mit takar? Mert ha mondjuk délutánra megy, nyugodtan viheti a reggeli rutint, ha délelőttös, akkor mehet ő a játszóra délután, ne adj isten ha bármikor otthon van, csinálhat házimunkát. Nem csak a nőknek lehet a munkán kívül mást is csinálni.
2017. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Értem, amit írsz. Nálam csak egy gyerek van, de dettó.. amíg ő van a középpontban, minden ok. De ha csak egy kávét leülök meginni, már kezdődnek a bajok.. mondjuk ettől még simán leülök, most már addig elfoglalja magát, de általában jön nézi, hogy megittam e már :-) És nem mindig játszom vele, hagy hisztizzen.. muszàj rájönnie, hogy nem mindig az van, amit ő akar. Olyan mintha az egész napot ebben a pár órában szeretné bepótolni.. csak anya, anya, anya kell. Fárasztó. Az apja 7nél előbb nem jön haza, úgyhogy tényleg csak én vagyok neki. Ha nagyon nehéz, akkor arra gondolok, hogy pár év és elmúlik ez, akkor meg az lesz a baj, hogy magára csukja a szobája ajtaját. :-( Néha irígylem azokat, akiknek egyedül is elvan a gyerek, de az enyém is olyan, mintha ettől töltődne fel.
2017. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek most, hogy a kisebbik majdnem 3 éves, már egész jól eljátszanak, akár negyed-fél órát is egyhuzamban, általában amikor utánuk a fürdőszobába jutok. Ez az egyik, a másik, amikor elítélhetően mesét néznek, a harmadik pedig amikor együtt fürdenek. Ha a házimunkát együtt csinálom velük, akkor a felsorolt naponta 3xfél órában marad(na) időm "magam elé nézni" :) Persze ez nem mindig sikerül és csend sincs és olyankor persze sosem jut eszembe, mit is akartam, de így összeírva egész jól hangzik :)
2017. márc. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lepasszolás nélkül nehéz úgy megoldani hogy magadra maradjon idő, de nem lehetetlen.

Találj nekik olyan játékot amit tudnak legalább 15-25 percig önállóan játszani - pl. színezés, matricázás, legozás, babázás. Ezekkel a gyerekeim néha egész jól el vannak, együtt játszanak, addig tudok kicsit netezni, persze van amikor veszekedésbe torkollik - ilyenkor már unják a játékot és mást kell kitalálni. Illetve amíg mondjuk főzök addig is muszáj ellenniük nélkülem...

Ezenkívül csak olyat lehet h apa lefoglalja őket 1 órára, elviszi őket sétálni stb., illetve kevésbé népszerű módszerek: mese nézés.

2017. márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, itt az ideje egy kicsit leszoktatni magadról őket. Színezhetnek, kockázhatnak stb egyedül. Meg kell tudnod főzni is mellettük. Az enyémek szeretik a mesenézést a tévében, de ugyanúgy elcsitulnak és ellezulnak, ha szép kis gyerekdalokat Hallgathatnak.

Egy kicsit magadra ragasztottad őket, de semmi baj, meg tudják tapasztalni, h anya "nélkül" is jól lehet játszani.

2017. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!