Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti másfél éves gyermeketek...

A ti másfél éves gyermeketek is csinálja ezeket, és hogy tudnám megakadályozni benne ha nem fogad szót?

Figyelt kérdés

Kislányom 21 hónapos, és két olyan problémám van mostanában vele (többek között) amire nem tudok megoldást...Hozzáteszem, van egy nővére aki 6 éves, és ő ezeket nem csinálta soha.

1. Állandóan levetkőzik (ha otthon vagyunk). Azért nincs még olyan meleg, pelenkáig vetkőzik és utána mezítláb szaladgál a hideg kövön :-( nézni is rossz. Ha visszaadom a ruháját (magától még nem tudja felvenni, csak le) akkor természetesen ismét leveszi. Általában hasrisnyanadrág és body, esetleg rá még egy leggings van rajta otthon. Az otthoni kis cipőjét is azonnal leveszi. Ha zoknit adok rá harisnya helyett, azt is leveszi. Ja, és este a pizsamáját is leveszi, egyedül a cipzárosat nem tudja levenni úgyhogy csak azt adhatom rá pedig annyira cuki patentos pizsijei vannak... Nem tudom, miért nem fogad szót!

2. Sajnos ki tud már mászni a kiságyból (legalsó állásban van), de annyira még nem ügyes hogy ne zuhanjon a parkettára...attól félünk, hogy ha kiesik akkor kitöri a nyakát mert fejjel lefele fog esni :-( ha viszont netán kimászna rendesen, azzal meg az a gond hogy mindenhova szeret felmászni (pelenkázó, kanapé), tehát hajlamos olyan dolgokat csinálni ami veszélyes. És nem tudom, ezzel mit lehet kezdeni...ötlet?


2017. márc. 11. 13:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Mi is body alá adjuk a harisnyát :-D de meg se kottyan neki.

Anyósomék elhozták a hálós járókát. Hát, abból is kimászik sajnos úgyhogy felejtős. Próbáltam altatni úgy hogy kivettem a két rácsot, nem jött össze, egész nap semmit nem aludt, most párom altatja úgy hogy visszatettük a rácsot, egyszerűen semmi más nem működik és odateszem majd a matracot, nem tudok más megoldást :-((( szerintem ő soha nem szokná meg hogy nincs rács és attól még aludni kell. egyszerűen nincs alvásigénye. csak akkor alszik ha rá van kényszerítve. ha van más alternatíva akkor nem alszik...nem láttam még ilyen gyereket!

2017. márc. 11. 20:41
 12/15 anonim ***** válasza:

Kiságyra olyan megoldást láttam, hogy az emeleteságy alsó rèszèn altatták a gyereket, ès a lyukra egy kiságy rácsát(teljes nagy oldalát) rögzítettèk(felhúzható volt, ha leengedtèk reteszes) Tehát ketrec jellegű lett. :D

Furán nèz ki, de ha nem tud kimászni a rácsosból az ugyanaz.

2017. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
:-DD nem is rossz ötlet! holnap megkérdezem a páromat. kicsit későbbre terveztük az emeletes ágyat, de hátha így beválna.
2017. márc. 11. 21:00
 14/15 anonim ***** válasza:

Télen olyan overallt kell ráadni, ha mentek sétára, amit nem tud levenni - kezeslábas.

A sapkát jól megkötni - ne szorítsa, de ki se bonthassa.

Kesztyű mindegy, nem fog lefagyni az ujja, de azt leveszi úgyis

Sálat - ha hord - hátul kösd, hogy ne érje el a csomót

2017. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

18 hónaposom van. Ennyire nem ügyes vetkőzés terén de a harisnyát rendszeresen levenné és persze szaladgálna a hideg kövön. Zokni, mamusz nem marad meg, amíg ráadnám a másikat addig az elsőt leveszi. Egyelőre még elég, hogy a body-t a harisnyán kívülre patentolom. Azzal még nem bír el.


Én átettem leesésgátlós ágyba, mert megpróbált kimászni belőle. Én se akartam, hogy kiessen. Eleinte féltem tőle mi fog történni ha felkel de nem kellett, hozzánk jön úgyis az ágyra ha felkel.

2017. márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!