Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyire elítélend...

Szerintetek mennyire elítélendő az állatkínzás egy pár éves kisgyereknél?

Figyelt kérdés

Apám kiskoromtól kezdve vert, nem tudom, ez mennyire játszott közre abban, amilyen voltam. A kedvenc "hobbimról" amúgy nem tudott. 3-4 évesen sportszerűen űztem az állatkínzást és ölést, mint hobbit. A legtöbb áldozatom rovar, csiga és béka volt. Nem igazán gondoltam bele, mit csinálok, azt se nagyon értettem, mi a halál. Azért kínoztam őket, mert tudatlan voltam, és... kíváncsi.


Csak akkor tettem ilyeneket, aamikor senki se volt a közelemben, mert valahogy úgy képzeltem el a dolgot, hogy mindenki akkor szokott ilyeneket csinálni az állatokkal, amikor egyedül van, mert ez a szokás.


Aztán egyszer 4 éves koromban megöltem egy pár hetes kiscicát, és anya rajtakapott. Kérdezte, hogy ezt miért tettem, és hogy máskor is szoktam-e ilyeneket tenni, én meg mindent kitálaltam neki. Nem ütött meg, még csak nem is kiabált velem, de elmagyarázta, hogy az állatok ugyanolyan élő, érző lények, mint mi, akik fájdalmat éreznek, ha bántom őket, ezért nem szabad kínozni őket.


Rá kellett döbbennem, hogy más emberek nem kínoznak állatokat, és hogy ez rossz dolog. Fokozatosan kezdtem el érezni ennek a súlyát. Azóta hatalmas állatvédő vagyok. Ha egy állatot vernek, az jobban kiborít, mintha egy emberrel tennék ugyanezt. Elítélem az állatok bántalmazását, és szoktam segédkezni a helyi menhelyen.



Szerintetek mennyire elítélendő, amit kisgyererekként tettem? Álszent lennék, amiért most már 18 évesen elítélem az állatkínzást?


2017. márc. 12. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Az az elítélendő, hogy egy 3-4 éves gyerek felügyelet nélkül van.
2017. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Természetesen minden korban elítélendő. Már a pici gyereknek meg kell tanítani, hogy nem bántjuk az állatokat. (sem mást). Neked későn tanították meg, ezért nem vagy álszent, ha ma állatvédő lettél. De azért a rászoruló embereknek ne helyezd elébe az állatokat.
2017. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokszor voltam felügyelet nélkül, de az is előfordult, hogy azt hitték, a szobámban alszom, miközben kiszöktem az udvarra. Anya is egy ilyen alkalommal kapott rajta.
2017. márc. 12. 20:09
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Hát elég durva. Jó nem az, hogy lecsapsz egy rovart, meg mondjuk a disznó/csirke stb vágás meg ilyenek, hanem a pár hetes kiscica. Elképzelni nem tudom, hogy jutott ilyen az eszedbe.


Egyébként szerintem nem vagy álszent. Mindenki csinált valami ganéságot kiskorában. Azzal már kár foglalkozni. A lényeg ami most van.

2017. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
3-4 évestől is elítélendő. Lehetne több esze egy ennyi évesnek is.
2017. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem rovarokkal, csigákkal, békákkal minden gyerek "játszik". Mi is kitépkedük a rovarok lábát, aztán megpróbáltuk meggyógyítani őket.

A kiscica ennél már durvább dolog, de ha egy ennyire kicsi gyereknek nem magyarázzák el, hogy kell bánni az állatokkal, szerintem nem várható el, hogy tudja. Nincs olyan fejlett értékítélete. Ha én kiscica/kiskutya/kiscsirke közelébe kerültem, nekem mindig mondták, hogy óvatosa fogjam meg, így meg úgy, mert fáj neki stb. Ha neked ez addig kimaradt, szerintem nem kell már haragudnod magadra. Bocsáss meg magadnak végre.

D

2017. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Elítélendő mindig! Minden gyerek kíváncsi,mégsem az a megszokott,hogy akkor állatokat ölnek...

Én azt is utálom mikor hagyják hogy egy gyerek durvábban simogasson egy jószagot..vagy dobalja..

2017. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
71%
Kit erdekel, hogy most allatvedo vagy vagy sem? Attol meg a kiscica szerinted fel fog tamadni, vagy mi? Ezzel max a lelkiismertedet probalod nyugtatni, hogy igen-igen most mar jo utra tertel. Pedig nem, mert szanalmas es gyomorforgato amit tettel. Megbocsatast nem erdemelsz.
2017. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Elítélendő, igen. Álszent vagy igen.

Pár hetes kiscicát megölni? Áruld már el te balfék, miért nem az volt az első gondolatod, hogy JÁTSZANI akarsz a cicával? Ráadásul igenis a tudatában voltál már akkor is, hogy amit csinálsz az rossz. Mert leírtad, hogy suttyomban csináltad.

2017. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!