Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknél sok a napi...

2 éves gyereknél sok a napi 3*fél óra tvnézés?

Figyelt kérdés

2017. márc. 16. 16:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Ne a netezo anyukak legyenek a mervadoak, foleg mert a netezo anyukak gyerekei sosem tv-znek mert az az ordogtol valo.

Annyit engedj, amennyit TE felnott fejjel jonak latod, TE vagy az anyja/apja, ilyen kerdesekben Neked kell dontened.

2017. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Ha ez napi szinten van, akkor igen.
2017. márc. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Én soknak találom. Ez két évesnél napi másfél óra. Átlagos esetben egy 2 éves még 11-12 órát alszik, tehát 12-13 órát van ébren. Ebből másfél óra az azt jelenti hogy marad 10.5 órája minden másra.
2017. márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
én kétszer fél órát engedik neki...még az is sok, de muszáj zuhanyoznom/altatnom a kistesót stb
2017. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az sem mindegy hogy ez a fél óra a tv bámulásával telik vagy megy a tv és ő közben játszik?

Esetleg beszéltek róla közben vagy utána hogy mit látott?

2017. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
szerintem rosszabb a háttérzaj...ilyenkor se a játékra nem figyel igazán, se a mesére...egy jól megválasztott meséből akár tanulhat is, de csak ha valóban nézi...egy játékból meg tanulhat, de csak ha odafigyel. a megosztott figyelem a legrosszabb. és valóban az sem mindegy, hogy mennyit van ébren, pl próbálj meg szórakoztatni egy olyan 2,5 évest, aki már nem minden nap alszik, és éjjel is csak 9-10 órát, mint az enyém, napi 14 órában...míg egy másik 2,5 éves adott esetben éjjel alszik 12 órát, nappal még 3-at, így ő csak 9 órát van ébren egész nap..nem mindegy.
2017. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%
Úristen, egy felnőttnek is sok! Két éves gyereket egyáltalán nem ültetnék le tévé elé, tilos! Olvass utána, mennyire ártalmas a fejlődő agynak. Nekem egyébként a kiskamasz gyerekeim sem néznek tévét, csak letöltött filmet, amit kiválasztunk együtt, azt is max. egyszer egy héten, vagy focimeccset ha nagy meccs van. (Lehet lepontozni, de meggyőződésem, hogy ez így helyes. És pedagógus vagyok, mindig beszélek erről a szülőkkel is.)
2017. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

szerinetm is sok!

Reggel amig megreggelizem és felöltözöm addig nézi általában. Délutáni alvás után mégegy mesét. Ezt kéne kihagynunk leginkább.

délután jön haza a nagylányom az oviból, ő is nézhet egy mesét a kicsi meg csatlakozik.

nálunk az a gond, h lélegezni ne lehet nélküle. a tv ne mindig köti le, ha valamivel néha le kell választanom magamról.

2017. márc. 16. 21:14
 9/15 A kérdező kommentje:
akiknak hasonló korú a gyerek hogy oldja meg az evést, a zuhanyzást, a wct stb? nálunk ha nem ülök ott vele a szőnyegen, elmennék inni egy kávét, már felpattan és jön utánam. hiába mondtam már neki 1000 szer, h maradjon ott, vagy visszakísérem (védőnő tanácsolta) adok neki valami mást, nincs el egyedül. adjatok valami tanácsot....
2017. márc. 16. 21:17
 10/15 A kérdező kommentje:
a kajacsinálásról és a házimukáról már ne is beszéljünk. volt, h bevontam, de nagyobb volt a káosz utána mint előtte....
2017. márc. 16. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!