Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek egy 3 hetes babát,...

Elvinnétek egy 3 hetes babát, a nagytesó betegsége miatt magánrendelőbe?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 éves, fül orrgégészetre kellene menni vele, de kórházba 6 hétre kaptunk időpontott.

60kmre lévő városban magánrendelésre mai napon este 18:30ra. Ezzel nem is lenne gond de 3 hetes kisbabát nem tudom elvigyem-e.

Férjemnek van jogsija így ő vinné a nagyobbat, én maradnék a babával. De akkor fiam még jobban féltékeny lenne.


2017. márc. 20. 09:29
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
76%

abban egyetértünk hogy a nagyobbik lelkével is foglalkozni kell! DE nem kell benne megerősíteni azt az érzést benne hogy neki milyen rossz volt amikor a pici született,és hogy jaj most mennyivel hátrányba van.

Beszélgetni,foglalkozni kell vele sokat.

Ha most el megy apával akkor cserébe meg elmehet anyával kettesebe a játszóra vagy ahova szeretne.

2017. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
82%

Az egyik előző vagyok, aki szerint nagyonis foglalkozni kell a nagy lelkivilágával. Természetesen a rendelőbe a picinek nem kell bemennie, olyan jó idő van most már a kora esti órákban is, hogy békésen alukálhat a babakocsiban, amíg apuci sétál vele egy fél órát.

Sztem nagyon téved az, aki szerint egyesek túllihegik "a vigyázzunk a nagyobb gyermek lelkivilágára". Ezt nem lehet túllihegni. A tesóféltékenység nem úri passzió, ami csakúgy rájön a nagyra. Nagyon komoly lelki problémák alakulhatnak ki egy nem megfelelően kezelt vagy akár a szőnyeg alá sepert testvérféltékenységből.

Sztem pedig a kicsi babát féltik túl egyesek. Semmi baja nem lenne, ha apuka tologatná a babakocsiban, mint, ahogy az oda-vissza 60 km-nyi kocsikázástól sem lenne semmi baja. Vannak már olyan szuper hordozók, amelyekben szinte fekszenek a babák.

Nekünk úgy alakult, hogy nem készült el az új lakásunk a fiunk szülétésére, így a kórházból anyósomékhoz költöztünk kb. 3 hétre. Anyósomék Tolna megyében laknak 120 km-re. A 3 napos újszülött fiammal utaztunk oda, rá egy hétre vissza Budapestre, ugyanis császáros varratszedésre kellett jönnöm, és mivel non-stop szopizott a fiam, nem maradhattam távol Tőle fél napra. Szval kétszer megjártuk aznap a 120 km-t. Majd rá két héttel visszaköltöztünk Budapestre, be az új lakásunkba. Akkor is utazott 120 km-t. És köszöni, remekül van, azóta 4 éves nagyfiú, makkegészséges, csodálatos gyermek.

Szval inkább a baba féltését lihegik egyesek túl. Én tartom a véleményem, a baba is menjen velük, és maradjon kint apával babakocsiban, amíg anya bemegy a naggyal. Kérdező! Hidd el, meghálálja magát az, hogy ennyire odafigyelsz a nagy lelkivilágára.

2017. márc. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
45%

Igaza van 21-esnek, pont orvosi rendelőbe nem vinném a kicsit, más az ha nagyihoz utaztok ennyit, vagy bárhová máshová. A nagy kapjon valami kárpótlást helyette.

Most le fognak pontozni, de én is 7 voltam mikor a tesóm született, bocsánat Kérdező, de nonszensznek találom az egészet. Egy 7 éves már nagy gyerek, nem kellene belezavarodnia abba, hogy 2 órát távol van tőled, testvérféltékenység ide vagy oda.

Az anyóst meg baromira helyre kellett volna tenni, és a férjednek megmagyarázni azon melegében a gyereknek, hogy hülyeséget beszél! Nem tudom milyen férjek vannak itt a gyakorin, mindegyik egy ekkora tehetetlen balfék, hogy maguktól ilyenek nem jutnak eszükbe...

2017. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttünk nem megyek a babával.

Elmennek ketten, vizsgálat után ha lesz kedve a fiamnak az auchanban vesznek focis kártyát és valami nasit amit megbír enni a torka miatt.

Mire hazaérnek a kicsi úgy is aludni fog, összebújós mesenézés is lesz :)

2017. márc. 20. 11:05
 25/57 anonim ***** válasza:
74%
én nem értem ezt. Egy 3 hetes nincs cukorból, hogy a kinti levegőn elolvadjon... miért ne lehetne elvinni? Komolyan, nem értem, magyarázzátok már el. Azt senki se mondta, hogy be kell vinni a rendelőbe. De a kocsiba miért nem lehet betenni, sétálni egy fél órát-órát, majd hazamenni?
2017. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
83%

25- os, en 3 naposan mar vittem a babamat mindenhova ( kulfold, egyedulallo szulo ) , de azert, mert nem volt mas megoldas. Viszont a kerdezonel ott van egy ferj, auto.

Minek cibolni egy ujszulottet feleslegesen HA nem kenytelen ?

2017. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
86%
nyilván, ha a kérdező nem gondolná, hogy a nagyobbnak szüksége van rá, fel sem merült volna benne, hogy elmenjen, de mivel érzi, hogy a nagyobb hiányolja őt, amire a drága nagyi rá is erősített, megfogalmazódott benne a kérdés, amit fel is tett, vagyis ő is gondolja, hogy jó lenne, ha el tudna menni.
2017. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
77%

Nem vinném.

A nagynak sem lenne jó, mert egy 3 hetes ki tudja mikor sír, szeretne cicizni, hogy viseli az utat - teljesen kiszámíthatatlan. Így sem tudnál rá figyelni teljesen.

2017. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
79%

Senki nem írta, hogy a kicsit be kell vinni a rendelőbe.

Attól még el lehet vinni.

2017. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
15-17: nem feltétlenül, sajnos. Pont ugyanígy jártam ma, akut eset, időpont két hét múlva (mi is magánba megyünk, szerencsére nekünk csak 5 percet kell autóznunk, de felháborító az egész). Az egyik helyen azt mondták, sürgős vizsgálat csak annak van, aki bent fekszik.
2017. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!