Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek egy 3 hetes babát,...

Elvinnétek egy 3 hetes babát, a nagytesó betegsége miatt magánrendelőbe?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 éves, fül orrgégészetre kellene menni vele, de kórházba 6 hétre kaptunk időpontott.

60kmre lévő városban magánrendelésre mai napon este 18:30ra. Ezzel nem is lenne gond de 3 hetes kisbabát nem tudom elvigyem-e.

Férjemnek van jogsija így ő vinné a nagyobbat, én maradnék a babával. De akkor fiam még jobban féltékeny lenne.


2017. márc. 20. 09:29
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, a ti döntésetek, tiszteletben is tartom. Csak nem tudom megállni, hogy megjegyezzem, hogy egy-egy rosszul kezelt, a tesóféltékenységből származó problémával/esettel a testvérek között kialakuló távolságot fogod növelni. A pici még nagyon kicsi, ő fel sem fog semmit ebből az egész sztoriból, a 7 éves viszont joggal érezheti (és fogja is), hogy anya nincs mellettem akkor, amikor nekem szükségem lenne rá, mert belebújik a tesó hátsójába. És nem a vizsgálatról van szó, persze, hogy a férj is meg tudja oldani a helyzetet, a 7 éves is felfogja, hogy egy pár óráról van szó, amit apával töltök anya nélkül. De még csak 3 hete született a pici, még nagyon friss az élmény, a sérülés, amelyet a nagymama meggondolatlan szavai okoztak...szándékosan írtam, hogy sérülés, mert egy ilyen mondattal a 7 éves úgy érezheti, hogy kirántották a lába alól a biztosnak vélt talajt. Vannak olyan gyerekek, akiknek ez meg sem kottyanna, de a kérdésben szereplő kisfiú talán érzékenyebb az átlagnál, neki nagyon rosszul esett az egész dolog. Meg is értem!

Kérdező! Te mit érzel? Miért döntöttél úgy, hogy otthon maradsz a picivel, és apa vigye a nagyot? Szerinted a pici nem lenne el nélküled? Szerinted megerőltető lenne neki kétszer kb. fél óra kocsikázás? Nem kötekedni akarok, csak meg akarlak érteni.

2017. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
50%

Én itt csak a nagyot sajnálom. Megértem én hogy van kisebb, van újabb, az érdekesebb, de a nagyodnak is szüksége lenne rád.

Az én anyám is ilyen volt, megszületett az öcsém, onnantól kezdve minden neki volt alárendelve. Hat éves voltam, mikor eltörtem otthon a kezem, de ő nem jött velem, mert jajj az öcsém...ő is cserbenhagyott, mint te a nagyfiadat. Aztán meg nem értette miért apuhoz ragaszkodom és nem hozzá, meg a következő betegségnél miért nem tűrtem meg magam mellett. Azért mert nem bíztam benne. És ez kihatott az egész kapcsolatunkra, a mai napig. Apu az első, anyám csak jóval utána következik.


A három hetesnek nem lenne semmi baja egy kis utazástól, ellenben a nagyban örök tüske fog maradni. Remélem ezek után nem fogod megkérdezni miért is utálja a kistestvérét, ugye?

2017. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
33%

engem tényleg megdöbbent,hogy többen akkora problémát csinálnak abból,hogy anyuka nem kíséri el a nagyobbat orvoshoz..-mintha minimu a gyerekét...!

semmilyen lelkitörése nem lesz,hiszen utána csinálnak közös programot. nem arról van szó hogy most már akkor soha nem megy a nagyobbikkal sehova,és nem fog vele foglalkozni. Nekem is két gyerekem van.és semmilyen lelki gond nem lett abból hogy a nagyobbal vagy a kisebbel elmentem valahova amig a másik apával maradt

2017. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
75%
jav:"mintha minimum elhagyná a gyerekét"
2017. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
54%
33as, erre ne vegyél mérget.. nekem lett lelki törésem, hiszen akkor nem volt velem, mikor szükségem volt rá, az öcsémet választotta helyettem. Utána már én nem voltam hajlandó vele menni bárhova is. Főleg hogy a kérdezőéknél ez már a második eset, jó először nem volt választása, de most lenne. Mi baja lenne egy 3 hetesnek ha 10 percet az apja sétálna vele a friss levegőn? Vagy vigyázzanak addig rá a nagyszülők. Itt most a nagyra kellene gondolni, a kérdezőnek bármennyire is a kisebb a fontosabb. De legalább az apukának fontos a nagy is, nem rakja fel a buszra hogy oldja meg maga, mert lehet az anyjától még az is kitelne...én nem tudom megérteni az ilyen nőket. Mindig azzal a gyerekkel kéne foglalkozni, akinek épp nagyobb szüksége lenne a figyelemre nem?
2017. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
25%

egy hét éves gyereknek legyen annyi esze, hogy felfogja, hogy egy csecsemőt nem rángatunk, mert neki éppen az anyja cicijén akar csüngeni.

anyóst úgy leb....m, hogy a lábát nem tenné be hozzánk többet az tuti.

gyerekkel meg el kell beszélgetni

2017. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
47%
utolsó, a te nagyobb gyereked se lennék...a nagy beteg, az anyjára lenne szüksége, ne őt büntessék már, amiért a szülők akartak még egy gyereket..a 3 hetesnek semmi baja nem lesz az utazástól. Én a mai napig gyűlölöm az öcsémet. Tudom hogy igazából nem az ő hibája, és mégse tudtam megbarátkozni vele. Anyámmal meg távolságtartó vagyok,apa a minden hiszen rá számíthattam.
2017. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
23%

jesszus. haldoklik a gyerek? nem.

akkor meg?!

2017. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
47%
jesszusom a 3 hetes belehalna? nem..akkor meg?? De igazad van, ne foglalkozzon senki a nagyobb érzéseivel, hisz 7 évesen ő már felnőtt, kész férfi, és neki mindent meg kell tudni érteni, neki nincs szüksége az anyjára, hiszen csak beteg..nagy cucc. Bezzeg a kicsi...ő nem bír ki két órát az anyja nélkül...remélem az ilyen gondolkodású embereket, majd magára hagyja a gyerekük, mikor nekik lenne rá szükségük...anyám is síránkozott nekem, miért nem megyek meglátogatni őt naponta a kórházba, mikor bent volt..és még a fejemhez vágta hogy ha apu lenne bent mennék naponta. Természetesen igen..hozzá meg járjon be naponta az öcsém, én nem érek rá, van más dolgom is.
2017. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
19%
oá oá nem szeretett anyád eléggé. na bumm, sztem sokan vannak így. tedd túl magad rajta, biztos volt rá oka
2017. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!