Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valakinek hasonló tapaszta...

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

-nemtart szemkontaktust

-nem mond szavat.csak sikongat hümmög meg á-á.

- Ha rá szólok,hogy nem szabad ledugja az újjait és öklendezteti magát

Jó étvágyú volt 13-hónapos koráig mostmár válogat megnézi mi van a tányérjában mintha az állagokra finnyás lenne

Nem érti az egyszerű utasításokat gondolok itt pl:hol a labda?hozd ide a cipőt hol van anya,apa ránk se néz!

Nem tud sétálni ha leviszem a levegőre futásba kezd nem engedi,hogy megfogjam a kezét csak fút ha hívom vissza se néz,nincs félelem érzete nem néz a lába elé ha éppen patka vagy nagyobb fadarab van előtte

-Akaratos ha mondom nem szabad azt felvenni az utcán vagy elhozom onnan sír hisztizik nem tud sehol se viselkedni.

Egy másik vele egy idős baba ölelgette de ő taszitással reagált egyépként nem fél az idegenektőloda megy bárkihez.

Nem ad puszit nem integet nem mutogat tárgyakra

-van hogy felénk úgy közelit,hogy ütögeti a fejünket harap csíp.

-6hónapos korától nem cumizik csak a cumisüvegét hordozza azzal tud csak elaludni napközben és éjszaka.

Az éjszakákat nem alussza át rossz alvó de volt,hogy 1-1x átaludta.

Mondókás mese figurás könyvek nem érdeklik nem lapozgatja vele inkább a szájába veszi és megrágja a könyveit.

Ha éneklek neki csak egyet ismer fel mosolyog rajta és dudolja az első 2 szót

18.hónapos kisfiú,szülésnél minden rendbe volt vele.Mozgásfejlődése tökéletes.Hallásvizsgálaton minden rendben szemvizsgálaton is minden jó!Neurológushoz időpontunk van!Hasonló tapasztalatok érdekelnének,hogy mit állapitottak meg gyerekeiteknél hova fordúljunk még?


2017. márc. 20. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi még ahhoz, hogy érdemi választ kapj. (Írom ezt autista gyermek szülőjeként, mert a felsoroltak leginkább arra utalnak, de még korai lenne messzemenő következtetéseket levonni.)
2017. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez mind pont olyan tünetegyüttes, amibe mindenki azt lát bele, amit akar.

Igy látatlanban csak a leírtak alapján betegséget, semmiféle elmaradást nem húznék a gyermekre

2017. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Tanulj meg írni!
2017. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem minden belefér a korába.
2017. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem mondott szavakat 26 hónapos koráig, és ő is csinált olyat, hogy ledugta az ujját, és öklendezett. Mindig futott, a lakásban is. Az étvágya is teljesen változó volt kb. 2,5 éves koráig. Félelem érzete sem volt, mászott mindenhova, hisztizett, ütögetett engem 2,5 évesen, volt, hogy megrágta a könyvet. Ezeket azért írtam le, mert az általad felsoroltak közül az én fiamra is jellemzőek voltak, de nem autista, nemrég volt 3, ezeket kinőtte. Ifjúsági pszichiátrián szoktak megfigyelést, autizmus szűrést csinálni ( ahol én lakom így van), egy játszószobában figyelik meg a gyerekek viselkedését, de ehhez szerintem még nagyon fiatal, körzeti ad beutalót, idopont egyeztetés után lehet vinni oda.
2017. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dettó, mint az én lányom. Ő annyiban más, hogy a könyveket lapozgatta 2 megtépés és rágás között, néha néha figyelt a nevére és olyan furán szaladt. Folyamatosan halandzsázott mindig is.


Már 1 évvel idősebb, irányíthatóbb, utasításokat többé kevésbé teljesít, könyvekben mutogat, többször néz ránk. Ő nem dúdolt soha, kevés szót tud kimondani, azt is torzan.


Kevert specifikus fejlődési zavar valószínűleg eddig a szakemberek szerint, bár már ebben sem vagyok biztos, mert itt egy anyukának sokkal enyhébb és kevesebb tünetet produkált a gyereke ezzel a diagnózissal.


Első felmérésnél másfélévesen azt mondta a szakember, majd kinövi. Utána kétévesen pervazív fejlődési zavar, majd ADHD megkésett beszédfejlődéssel, most pedig ez a kevert specifikus. Látszik a javuló tendencia, de a lemaradás nagyon feltűnő.


Gyakran vigyétek és mindig máshoz diagnosztizálni. Félévente rengeteget változnak.


Diagnózis nélkül is lehet vele tsmtzni és rengeteget foglalkozni.

2017. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!