Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik egyedül neveltétek fel a...

Akik egyedül neveltétek fel a gyermeketeket, megtudtatok adni neki mindent?

Figyelt kérdés
Megjött a jó idő, és látom, hogy családok pl együtt mennek kirándulni. Apuka is velük van. Ez csak egy példa Mi csak ketten leszünk. Nem tudom ez mennyire lesz neki rossz,nehezen feldolgozható hogy csak én vagyok neki, és külön van apuka. Együtt nincs család.
2017. márc. 21. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
nm vigasztal, de sok család (ahol nem váltak el) se vállal apuka semmit a gyereknevelésből
2017. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos rossz lesz, de tegyel meg mindent azert, hogy jol erezze magat!
2017. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3 éve váltam el, azóta külön-külön töltünk időt a gyerekkel. Én kérdeztem őt, hogy hogy éli meg ezt a helyzetet és azt mondja, kimondottan élvezi, hogy mindenből több jut neki, amióta külön vagyunk (több idő, figyelem, program, stb.). Megjegyzem, nemrég volt kirándulni az apjával, nagyobb társasággal és több családból is csak ez egyik szülő jött el (mert pl. anyuka otthon maradt a kistesóval, vagy hasonló okokból).
2017. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10 és 8 évesek voltunk amikor az apukám meghalt, anyukám teljesen egyedül maradt. Sajnos a családunk sem annyira összetartó, így tényleg csak 3an voltunk. Anyukám a szüleit 30 éves korában elveszítette, még ők sem álltak ott nek stabil háttérnek, csak mi voltunk neki. Nagyon nehéz időszak volt, mert a szüleim között valódi nagy szerelem volt. A mai napig látom őket, hogy mennyire boldogok voltak,ritka h vki ennyire megtalálja a másik felét, de nekik ennyit rendelt a sors.

Anyukám nagyon nehezen szedte össze magát, nem lehetett apukámról beszélni mert érzékeny terület, nem tudtuk magunkból kibeszélni, a mai napig nem tudok én sem erről beszélni, pedig ennek már 20 éve...

Anyukám nyugtatókat szedett, és néha ivott is, de csak annyi h kicsi feledni tudjon, de rossz volt látni, amikor hétvégén láttam h kicsit részeg. Mindent megadott nekünk, pedig kis pénzből éltünk. Nem voltak nagy nyaralások, de sokat elmentünk fürdőbe. A karácsonyok keserédesek voltak, mert igaz szépen megültük, de mindig ott volt a veszteségérzés.

Az középsuli mellett az öcsém is én is dolgoztunk, igyekeztünk mi is besegíteni, persze nem az elvárás miatt, de jobb az ha pörögnek az események annyit nem sirànkozik a sorsán az ember. Mindkettőnk diplomás ember lett, normális munkánk van, gyönyörű családdal, támogatjuk édesanyánkat ott ahol tudjuk. Soha nem tudom meghálálni neki!

2017. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy kisgyermeknek az anya boldogsága, kiegyensulyozottsága a legfontosabb.

Ha ez nincs meg, pl depresszio van, az ki fog ütközni a gyermeken is intő jelként(szorongás, agresszio, stb)


Amig a gyermek alapvetően mosolyog, addig nincs semmi baj :)

2017. márc. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!